Anderlecht bespaarde zich dure transferflater

door
Anderlecht bespaarde zich dure transferflater

Hoe de balans der inkomende transfers er zal uitzien aan het seizoenseinde, dat wordt nog enkele maanden afwachten. Maar door het niet aantrekken van Sébastien Dewaest bespaarde RSC Anderlecht zich alvast een potentiële mislukte transfer. En daar zijn meerdere verklaringen voor.

“Sébastien Dewaest maakt voorlopig geen deel meer uit van de A-selectie van KRC Genk”, zo luidde het officiële perscommuniqué op 10 september. Na overleg met de sportieve leiding heeft Sébastien Dewaest aangegeven dat hij Genk wil verlaten in de zomermercato, ondanks een nog lopende verbintenis tot midden 2023.

CLUB OF RSCA?

Ook al ontbrak het Genk aan de nodige leidersfiguren, toch moest de voormalige aanvoerder zich voortaan melden bij de B-kern. Naargelang de bron is de reden van de breuk uiteenlopend. Dewaest zou enerzijds een conflict gehad hebben met toenmalige coach Hannes Wolf en lag hij aan de basis van verschillende opstootjes met ploegmaats op training. Anderzijds zou de centrale verdediger zijn zinnen gezet hebben op een vertrek in de transferperiode.



Exact twee weken later, op 24 september, werd Jess Thorup aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk, hoewel dat eigenlijk niets veranderde aan de tanende status van Sébastien Dewaest. Club Brugge werd toen geopperd als één van de mogelijke kandidaat-overnemers. Coach Philippe Clement houdt namelijk goede herinneringen over aan de werkrelatie met Dewaest in het Genkse kampioenenjaar, maar uiteindelijk drukte Blauw-Zwart nooit concreet door.

RSC Anderlecht voerde echter wél gesprekken met Dewaest – onder andere met hoofdcoach Vincent Kompany in hoogsteigen persoon -, iets wat Head of Sports Peter Verbeke onlangs nog verklaarde in verschillende Belgische media. Sporting informeerde bij Genk omdat Dewaest enkele lacunes in de Paars-Witte selectie kon vullen, voornamelijk dan op het vlak van ervaring, leiderschap en communicatie. In de voorbije transfermercato speurde Anderlecht de transfermarkt af naar een dergelijk profiel, en ook Dewaest zelf had wel oren naar een verhuis naar het Lotto Park.

VAN HERO TO ZERO

Gezien de benarde situatie van Sébastien Dewaest in de Genkse B-kern dacht Anderlecht in de verlengde transferperiode een buitenkansje te kunnen realiseren, maar anderzijds  was en is de verdediger nog steeds één van de grootverdieners in Limburg. Bovendien had Dewaest op voetballend gebied bitter weinig te bieden voor Sporting, dat vooral speurt naar puik voetballende profielen – de defensieve stabiliteit, leiderschap en ervaring van Dewaest ten spijt.



Door de combinatie van voorgaande redenen besliste Anderlecht logischerwijze om een goedkoper profiel binnen te halen, die daarenboven ook nog eens beter aansloot bij het club-DNA: Matt Miazga werd voor één seizoen gehuurd van Chelsea FC. Geen Club Brugge en geen RSC Anderlecht dus voor Dewaest, en voor het verstrijken van de transferdeadline kwam ook geen enkele andere gegadigde zich aanbieden in Genk. Van kampioenenmaker, sterkhouder en aanvoerder naar de B-kern. Sébastien Dewaest beleefde het allemaal in Genk.

VEEL GESPREKKEN, GEEN RESULTAAT

Na de gemiste transfer van Dewaest was de algemene verwachting dat people-manager Jess Thorup de plooien ging platstrijken met de verdediger, ten slotte werd Dewaest nog steeds royaal betaald om uiteindelijk weinig arbeid te verrichten, maar desondanks zat een rehabilitatie er dan toch niet meteen in. Op 26 oktober, zo'n twee weken na de transferdeadline, communiceerde KRC Genk via een persbericht over de situatie rond Dewaest. “Sébastien Dewaest keert voorlopig niet terug naar de A-kern van KRC Genk. De verschillende gesprekken tussen de speler en de sportieve leiding van de club hebben niet tot een doorbraak geleid. Sébastien Dewaest onderhoudt zijn conditie bij het tweede elftal.”

Het is niet zo dat KRC Genk geen helpende hand uitstak richting Sébastien Dewaest. Kort na het ontslag van Hannes Wolf vroeg hoofdcoach ad-interim Domenico Olivieri hem zelfs om terug te keren na de A-kern, omdat de ploeg een tekort had aan centrale verdedigers na de schorsing van Carlos Cuesta. Toen weigerde Dewaest zélf een rentree naar de eerste ploeg, hij had toen immers zijn zinnen gezet op een transfer, maar ook na een tweede gesprek eind oktober toen de transferdeadline al lang achter de rug lag, raakten beide partijen er niet uit. Nochtans vonden er wel degelijk gesprekken plaats tussen de club en Dewaest. “Zowel het bestuur, technisch directeur de Condé als ik hebben met Dewaest gepraat”, verklaarde Jess Thorup daar destijds over. “Daarna hebben we beslist dat de speler voorlopig niet terugkeert in de A-kern.”



De achterliggende reden hiervoor werd nooit openbaar gemaakt, maar het lijkt duidelijk dat een rehabilitatie van Sébastien Dewaest geen win-win-situatie zou geweest zijn. De oorspronkelijke ontevredenheid van Dewaest over zijn bankzitterstatuut leidden tot een conflict met voormalig coach Hannes Wolf, en door zijn irritatie maakte Dewaest zich ook niet populair bij zijn ploegmaats door te harde tackles en opstootjes op training. Dergelijk gedrag wordt op het hoogste Belgische voetbalniveau zelden getolereerd, en al zeker bij het instituut RSC Anderlecht…

SLIM ANDERLECHT

RSC Anderlecht deed dus een goede zaak door de handen niet te verbranden aan een eventuele transfer van Sébastien Dewaest. Want als hij bij KRC Genk dwars lag, waarom zou hij dat dan ook niet kunnen doen bij Sporting? Zo’n heisa kan Anderlecht wel missen als kiespijn, en dan hebben we het nog niet eens over zijn royale salaris en Mogi Bayat, de spelersmakelaar van Dewaest en nog steeds geen populaire figuur op Neerpede. Het is duidelijk dat Anderlecht zichzelf proactief bespaarde van enkele ongemakkelijke situaties en gesprekken.

Maar de meest voorname reden om niet in zee te gaan met Dewaest is vooral zijn beperkte sportieve meerwaarde. Tijdens het kampioenenjaar bij KRC Genk was hij inderdaad één van de absolute sterkhouders, vooral dan wegens zijn sobere speelstijl en leiderschapskwaliteiten, maar toen al was het duidelijk dat Dewaest zich aan de top – of er zelfs over – van zijn kunnen bevond.



Puur voetballend heeft hij dan ook weinig toegevoegde waarde te bieden aan het team van Vincent Kompany, wat nochtans cruciaal is voor de hoofdcoach. Dit seizoen leggen Hannes Delcroix (95%), Matt Miazga (93%), Derrick Luckassen (91%) en Elias Cobbaut (90%) bijvoorbeeld een hogere passing-zuiverheid aan de dag dan Dewaest vorig seizoen – want in de huidige jaargang kwam hij nog geen enkele minuut in actie. Het niet aantrekken van Dewaest bleek achteraf dus de best mogelijke beslissing te zijn voor Anderlecht.

LEES OOK: Karetsas lanceert zeer verrassende transferboodschap

🔥 Wat iedereen nu leest

Tessa Wullaert breekt de stilte over bondscoach na EK-flop
Tessa Wullaert breekt de stilte over bondscoach na EK-flop
Heel groot nieuws rond Antwerp-fan Viktor Verhulst
Heel groot nieuws rond Antwerp-fan Viktor Verhulst

Goede beslissing van Anderlecht?

Meest recent

'KV Kortrijk verliest op de valreep nog sterkhouder'

Volgende week gaat ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen van start. KV Kortrijk hoopt ...

49
49
Leko trekt belangrijke conclusie na nipte Gentse zege

Zijn debuut werd vorige week nog een ontgoocheling met een nederlaag op Stayen, maar zaterdagavond ...

56
56
'Antwerp kent duidelijke voorwaarde voor miljoenentransfer'

Bij Antwerp is het alweer een drukke transferzomer. De Great Old moest deze zomer alweer op zoek ...

70
70
AA Gent haalt opgelucht adem na zeer nipte zege

AA Gent begon vorige week dramatisch aan zijn seizoen met een nederlaag in Sint-Truiden. De ...

95
95
Club Brugge maakt stevig statement met Europese lijst

Club Brugge heeft vrijdag zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen geleden door met 2-1 te gaan ...

342
342
'Antwerp blijft maar gaan: derde aanwinst in één klap'

Antwerp heeft nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg, maar het lijkt erop dat ze op de Bosuil ...

253
253
Oude bekende behoedt Salzburg voor drama in aanloop naar Club

Club Brugge ging vrijdagavond verrassend onderuit op het veld van KV Mechelen. Het leed zo op de ...

112
112
Rednic kondigt volgende transfer bij Standard aan

Standard is er zaterdag niet in geslaagd om een foutloos rapport te behouden, want in de slotfase ...

195
195
Volgende smaakmaker hint op vertrek bij Westerlo

Westerlo heeft zich zaterdag herpakt na de zware nederlaag van vorige week op Anderlecht. Dankzij ...

70
70
'Antwerp gaat hard en rondt dubbelslag snel af'

Voor Antwerp wacht zondag alweer een grote test, want dan moeten ze op bezoek bij Genk. De Great Old ...

203
203
Standard geeft op 6 op 6 in slot nog uit handen

Standard heeft de kans laten liggen om met een zes op zes aan de leiding te komen in de Jupiler Pro ...

120
120
Vrancken brengt transfervuurwerk met spannende boodschap

STVV kende al een zeer lucratieve zomermercato. De Limburgers verkochten met Adriano Bertaccini ...

152
152
Karetsas lanceert zeer verrassende transferboodschap

Bij KRC Genk verkochten ze al stevig. Christopher Bonsu Baah bracht al heel wat geld op en Tolu ...

339
339
'Grote verrassing rond Leandro Trossard'

Leandro Trossard lijkt Arsenal te gaan verlaten. De club staat niet weigerachtig vertrek van de ...

260
260
Transferchaos bij Club: Vanaken doorbreekt het stilzwijgen

Bij Club Brugge halen ze nog geen goed niveau, dat beseffen ze ook. Tegen RB Salzburg zal het ...

1253
1253
'Topspeler verlaat Antwerp: bestemming lijkt bekend'

Michel-Ange Balikwisha gaat Antwerp FC deze zomer allicht verlaten. De dure flankaanvaller wordt al ...

737
737
Sporting CP verrast iedereen met Belgische transfer

Sporting CP heeft vandaag een toch wel verrassende Belgische transfer meegedeeld. De Portugezen ...

126
126
Westerlo zorgt in vernieuwd Kuipje meteen voor feest

Om 16u namen KVC Westerlo en Zulte Waregem het tegen elkaar op in 't Kuipje. De fans van de ...

75
75
'Knaltransfer Openda: jongensdroom wordt werkelijkheid'

Loïs Openda is gewild op de zomermercato. De aanvaller van RB Leipzig is klaar voor een nieuwe ...

131
131
'Transferbom bij AA Gent: Gudjohnsen op weg naar uitgang'

Gaat AA Gent weldra een volgende uitgaande transfer afronden? Het zou zomaar kunnen, want er beweegt ...

705
705
Westerlo wacht 'bang' af: "Wat als hij nog vertrekt?"

Bij KVC Westerlo zullen ze toch dringend versterking moeten halen. Daarmee bedoelen we: meer ...

58
58
'Mourinho choqueert Real Madrid met telefoontje'

In Turkije hebben ze blijkbaar ergens nog enorme zakken geld gevonden, want plots lijkt er alles te ...

217
217
Hasi scherp voor Dolberg en Hazard: "Moét anders bij hen"

Bij RSC Anderlecht lijkt het dezer dagen enkel en alleen nog maar over mentaliteit en intensiteit te ...

486
486
Straf! NBA-ster kijkt met open mond naar... Anderlecht-pion

Heel wat voetballers volgen de NBA en kijken ook wel op naar de sterren in de populaire Amerikaanse ...

64
64
'Cercle Brugge en Charleroi passeren langs de kassa'

Cercle Brugge en Sporting Charleroi moeten de kassa vullen met uitgaande transfers om de tekorten af ...

109
109

Meer sportnieuws