Puzzelwerk Mathijssen pakt goed uit: "Iedereen was klaar"

door
Puzzelwerk Mathijssen pakt goed uit:

De Jonge Duivels staan intussen zowat met één been op het EK, want met nog twee speeldagen te gaan staan ze nog steeds aan de leiding in hun kwalificatiegroep. Ze namen de leidersplaats opnieuw over van Duitsland dankzij een klinkende zege tegen Wales. Het werd 5-0, ondanks dat Jacky Mathijssen maar liefst vier sterkhouders moest missen.


Vanheusden, Bornauw en Saelemaekers speelden donderdag nog met de A-ploeg, terwijl Svilar door corona moest afhaken. Maar Mathijssen vond al bij al makkelijk enkele sterke vervangers. "Ik heb op vier posities gewisseld. In doel kan ik gelukkig over meerdere goede spelers beschikken", verklaart hij aan Sudpresse. Uiteindelijk kreeg Arnaud Bodart de voorkeur op Gaëtan Coucke.

"Achterin had Wout Faes tot de vorige match alles gespeeld. Dan bleven er nog twee posities over. Voor Jelle Bataille op rechts was het ook niet zijn eerste wedstrijd, hij weet hoe hij op die positie moet spelen. Ahmed Touba had dan weer matchritme, want hij speelde in Nederland al drie matchen. Hij overtuigde me om hem te laten spelen. De spelers die we moesten vervangen waren leiders, maar de anderen waren allemaal klaar en hebben getoond dat ze het in een dergelijke wedstrijd goed kunnen doen."

POLL: Hebben de Jonge Duivels hun sterkhouders gemist?

Meest recent

'Tovernaarswerk Renard: miljoenenjackpot met ballen'

Anderlecht gooit het over een andere boeg en zet volop in op jeugd. Onder leiding van sportief ...

42
42
'Doorbraak nabij: De Bruyne op zucht van nieuwe club'

Het begint er steeds meer op te lijken dat Kevin De Bruyne nog niet uitgevoetbald is aan de Europese ...

40
40
'Hete zomer KRC Genk: acht transferdeals in pijplijn'

KRC Genk is sinds afgelopen weekend mathematisch uitgeteld voor de titel, anderzijds heeft het de ...

104
104
'Anderlecht toont geen genade: transferflop gratis weg'

RSC Anderlecht zal het seizoen andermaal zonder prijs afsluiten. Dat heeft onder meer te maken met ...

124
124
'Eerste grote Club-transfer: dossier in stroomversnelling'

Terwijl Club Brugge nog volop aan het strijden is om de titel, is de sportieve leiding ook al in de ...

414
414
'Grote kuis bij AA Gent: 13 (!) spelers richting exit'

Met een dramatische drie op 24 is AA Gent niet gewoon het kneusje van deze Champions' Play-Offs, met ...

242
242
'Gheysens schaakmat: verkoop Antwerp onvermijdelijk'

Antwerp heeft de afbraakwerken van Tribune 2 eindelijk aangevat. Het nieuwe exemplaar zal door de ...

285
285
'Renard voert forcing: Anderlecht hakt Hasi-knoop door'

Met nog twee matchen te gaan zit het seizoen er eigenlijk al op voor RSC Anderlecht, dat de blik dus ...

237
237
Crisis compleet bij Cercle Brugge: "Pak uw biezen!"

In een wanhoopspoging om de degradatie te ontlopen verbaasde Cercle Brugge zopas vriend en vijand ...

122
122
Club Brugge onderneemt actie na verbod fans in Anderlecht

Als burgemeester van Anderlecht bevestigde Fabrice Cumps maandag dat de fans van Club Brugge zondag ...

421
421
Genk valt in de prijzen: winnaar Ebbenhouten Schoen bekend

KRC Genk mag na afgelopen weekend definitief een kruis maken over de landstitel. Om die pijn wat te ...

73
73
'Totale exodus Anderlecht: (potentiële) vertrekkers bekend'

RSC Anderlecht staat voor een erg drukke transferzomer. De Brusselaars willen zich op verschillende ...

528
528
"Spijtige zaak" - Club benadeeld in volle titelstrijd?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. In een bepaald scenario zou Union SG ...

375
375
Cercle zorgt voor grote schok: duidelijkheid over De Wulf

Cercle Brugge zorgde maandagavond voor een grote verrassing. Zo maakte de Vereniging bekend dat ...

220
220
'Anderlecht lanceert transferoffensief: drie directe aanwinsten'

RSC Anderlecht heeft dit seizoen nog twee matchen op het programma, maar daarin staat nog weinig op ...

757
757
'Liverpool verwent Slot: eerste knalaanwinst onderweg'

Arne Slot leidde Liverpool FC in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer meteen naar de Engelse titel. ...

65
65
Cercle dropt trainersbom: Storck per direct weggeplukt bij KVK

Twee dagen na het aflopen van de Play-Downs heeft een opmerkelijke trainerswissel plaatsgevonden bij ...

521
521
Nieuwe spelmaker jaagt Club Brugge op hol

Club Brugge is in de ban van de 18-jarige Zuid-Afrikaanse spelmaker Gabriel Amato. De jonge ...

317
317
Burgemeester verklaart verbod Club-fans: "Levens in gevaar"

De kogel is door de kerk: tenzij het protest bij de Raad van State nog iets oplevert is de achterban ...

250
250
KRC Genk slikt bittere pil: einde seizoen voor sterkhouder?

Na de nederlaag tegen Club Brugge is KRC Genk definitief uitgeteld in de titelrace. In de laatste ...

287
287

Meer sportnieuws