Champions League-droom lijkt voorbij na koude douche Gent

460 stemmen
Champions League-droom lijkt voorbij na koude douche Gent

Voor AA Gent lijkt de campagne in de Champions League te stranden in de laatste voorronde. De Buffalo's verloren woensdagavond in eigen huis immers met 1-2 van Dynamo Kiev. Volgende week volgt weliswaar nog een terugwedstrijd, maar als Gent dan geen hoger niveau kan halen lijkt die partij nu al overbodig.


De wedstrijd was nog geen tien minuten ver of de Buffalo's kregen al een eerste stevige tik. Supryaha kon na matig verdedigen van dichtbij binnen tikken. Het doelpunt werd in eerste instantie nog afgekeurd wegens buitenspel, maar de VAR greep terecht in. Daarna ging het van kwaad naar erger voor Gent. Zo moest Yaremchuk de strijd vroegtijdig staken met een blessure. Pas in het slot van de eerste periode trok de thuisploeg het laken wat naar zich toe. Bezus zorgde met een goede trap voor de eerste dreiging en niet veel later viel ook de gelijkmaker. Invaller Kleindienst knikte een goed getrapte corner van Dorsch tegen de touwen.

De thuisploeg kon dus met een vertrouwensboost gaan rusten, maar na 55 minuten liep het alweer fout. Op enkele minuten tijd liep Bezus tegen twee gele kaarten aan, waardoor Gent de rest van de wedstrijd met zijn tienen moest afwerken. Dat vertaalde zich ook in het wedstrijdbeeld: de Buffalo's trokken zich terug en Dynamo probeerde vanuit balbezit voor meer kansen te zorgen. En die tactiek loonde. Na 78 minuten belandde de bal met een gelukje in de voeten van De Pena, die de 1-2 door de benen van Roef mikte.

Met tien man was Gent niet bij machte om de bakens daarna nog te verzetten. De bezoekers bleven op hun beurt aandringen, maar konden ook geen grote kansen meer creëren. De schade bleef dus al bij al beperkt voor de Buffalo's. Al zullen ze hun niveau spectaculair moeten opkrikken om volgende week minstens twee keer te scoren in Oekraïne.

LEES OOK: ‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

Wie haalt de groepsfase volgens u?

Meest recent

Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

0
0
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

55
55
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

63
63
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

142
142
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

89
89
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

90
90
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

282
282
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

133
133
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

242
242
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

161
161
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

120
120
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

123
123
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

100
100
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

765
765
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

225
225
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

215
215
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

808
808
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

249
249
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1278
1278
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

110
110
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

816
816
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

475
475

Meer sportnieuws