Champions League-droom lijkt voorbij na koude douche Gent

door
Champions League-droom lijkt voorbij na koude douche Gent

Voor AA Gent lijkt de campagne in de Champions League te stranden in de laatste voorronde. De Buffalo's verloren woensdagavond in eigen huis immers met 1-2 van Dynamo Kiev. Volgende week volgt weliswaar nog een terugwedstrijd, maar als Gent dan geen hoger niveau kan halen lijkt die partij nu al overbodig.


De wedstrijd was nog geen tien minuten ver of de Buffalo's kregen al een eerste stevige tik. Supryaha kon na matig verdedigen van dichtbij binnen tikken. Het doelpunt werd in eerste instantie nog afgekeurd wegens buitenspel, maar de VAR greep terecht in. Daarna ging het van kwaad naar erger voor Gent. Zo moest Yaremchuk de strijd vroegtijdig staken met een blessure. Pas in het slot van de eerste periode trok de thuisploeg het laken wat naar zich toe. Bezus zorgde met een goede trap voor de eerste dreiging en niet veel later viel ook de gelijkmaker. Invaller Kleindienst knikte een goed getrapte corner van Dorsch tegen de touwen.

De thuisploeg kon dus met een vertrouwensboost gaan rusten, maar na 55 minuten liep het alweer fout. Op enkele minuten tijd liep Bezus tegen twee gele kaarten aan, waardoor Gent de rest van de wedstrijd met zijn tienen moest afwerken. Dat vertaalde zich ook in het wedstrijdbeeld: de Buffalo's trokken zich terug en Dynamo probeerde vanuit balbezit voor meer kansen te zorgen. En die tactiek loonde. Na 78 minuten belandde de bal met een gelukje in de voeten van De Pena, die de 1-2 door de benen van Roef mikte.

Met tien man was Gent niet bij machte om de bakens daarna nog te verzetten. De bezoekers bleven op hun beurt aandringen, maar konden ook geen grote kansen meer creëren. De schade bleef dus al bij al beperkt voor de Buffalo's. Al zullen ze hun niveau spectaculair moeten opkrikken om volgende week minstens twee keer te scoren in Oekraïne.

LEES OOK: Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Wie haalt de groepsfase volgens u?

Meest recent

Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

9
9
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

31
31
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

12
12
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

54
54
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

66
66
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

153
153
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

505
505
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

47
47
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

64
64
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

111
111
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

82
82
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

310
310
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

160
160
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

97
97
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

151
151
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

154
154
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

111
111
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

89
89
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

94
94
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

84
84
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

113
113
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

407
407
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

94
94
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

384
384
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

153
153

Meer sportnieuws