'Voorzitter KV Mechelen blijft langer in de cel'

door
'Voorzitter KV Mechelen blijft langer in de cel'

Op sportief vlak heeft KV Mechelen er enkele succesvolle jaren opzitten, met eerst de titel in 1B en de eindwinst in de Croky Cup en vorig seizoen een knappe zesde plaats bij de terugkeer in 1A. Maar op extrasportief vlak heeft het al serieus gerommeld. Vorig jaar moesten een aantal bestuurders opstappen omwille van hun betrokkenheid bij matchfixing die aan het licht kwam in Operatie Propere Handen. Nu is er nog meer slecht nieuws. 

Het Nieuwsblad schrijft immers dat momenteel voorzitter Dieter Penninckx in de cel zit. Dat heeft wel niets te maken met zijn activiteiten bij Malinwa. Penninckx zag onlangs zijn modebedrijf FNG, dat onder meer de Brantano-winkels in handen had, failliet gaan en dat leidde ook tot een gerechtelijk onderzoek. 

Daarbij werd Penninckx samen met zijn vrouw en zakenpartner in augustus officieel in verdenking gesteld van valsheid in geschrifte, valse jaarrekeningen, manipulatie van de beurskoers en het niet willen meewerken aan een onderzoek. Penninckx kwam wel vrij onder voorwaarden, maar die zou hij nu geschonden hebben. Daardoor is hij vrijdag dus opnieuw in de cel beland.

UPDATE 15/09
Intussen is Penninckx opnieuw voor de raadkamer verschenen en die heeft volgens Het Nieuwsblad beslist dat de sterke man van KV Mechelen nog zeker een maand extra in de cel moet blijven. Het is nog steeds niet duidelijk welke voorwaarden Penninckx geschonden zou hebben, het parket wou enkel kwijt dat het om 'meerdere inbreuken' ging. 

POLL: Moet KV Mechelen actie ondernemen?

Meest recent

Zulte Waregem heeft tweede 'zomeraanwinst' al te pakken

Twee jaar na de degradatie keert Zulte Waregem straks terug in de hoogste afdeling. Daarin wil ...

10
10
Crisisoverleg bij KRC Genk: Fink geeft woordje uitleg

Na de magere één op 12 tegen Antwerp is het plots alle hens aan dek bij KRC Genk, dat ...

25
25
Exit bij Antwerp? Potentiële vertrekker spreekt klare taal

Een niet eens veredeld B-elftal van Anderlecht nam donderdag afstand van Antwerp in de strijd om de ...

49
49
Stevige mokerslag Club Brugge voor bekerfinale?

Even dreigde een gebrek aan efficiëntie opnieuw zuur op te breken, maar uiteindelijk nam Club ...

258
258
'Plotse comeback oude bekende naar Anderlecht?'

En of RSC Anderlecht haar zinnen op de beker heeft gezet. In aanloop naar de finale tegen Club ...

338
338
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

534
534
Vrancken houdt grote kuis: STVV dumpt trio woelwaters

In de Relegation Play-Offs deed STVV vorige week een bijzonder slechte zaak door te verliezen van ...

221
221
Bekerdilemma's bij Club Brugge: Hayen hakt knopen door

Met een klinkende zege tegen AA Gent tankte Club Brugge vertrouwen voor de bekerfinale van zondag ...

169
169
Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

RSC Anderlecht beleefde donderdag het ideale scenario op de Bosuil, waar het met een niet eens ...

235
235
"Contract voor het leven bij Club Brugge? ik teken meteen"

Brandon Mechele is een jeugdproduct van Club Brugge en de 32-jarige verdediger zit nog steeds in het ...

503
503
KRC Genk-voorzitter roept duidelijke boodschap naar refs

KRC Genk staat op een derde plek in de Champions Play-Offs, maar de Limburgers hebben alles nog in ...

193
193
Vermaelen in de problemen: Sonck moet ingrijpen

Wesley Sonck en Thomas Vermaelen kenden een rijkgevulde carrière en waren uiteraard ook lange ...

153
153
Noa Lang schokt fans met gewaagde tattoo-keuze

Noa Lang is een apart figuur, zowel op als naast het veld. De Nederlandse buitenspeler maakte de ...

94
94
Verrast Maxim De Cuyper met transferkeuze?

Maxim De Cuyper is dit seizoen één van de dragende krachten van Club Brugge. De ...

489
489
‘Bizarre Chelsea-oorlog rond Roméo Lavia barst los'

Roméo Lavia kent een persoonlijk rampseizoen bij Chelsea, maar de middenvelder wordt nog ...

71
71
Bondscoach Rudi Garcia trouwt met Italiaanse schone Brienza

Rudi Garcia (61) maakte een goede eerste indruk als bondscoach van de Rode Duivels en ook naast het ...

27
27
'Anderlecht geeft grote Vertonghen-hint voor bekerfinale'

Er viel donderdagnamiddag niets dan goed nieuws te rapen bij Anderlecht. Het bezorgde zichzelf een ...

229
229
PSV-trainer schenkt klare wijn over 'degradatie' Bakayoko

Vorig seizoen had hij nog een groot aandeel in het boerenjaar van PSV, maar deze jaargang verging ...

56
56
'Real schakelt Man Utd in: transfer aan halve prijs'

Er hangen dezer dagen stormwolken boven het Bernabeu. De uitschakeling in de kwartfinale van de ...

93
93
Antwerp-target geeft hint: "Zou een goede stap zijn"

Antwerp beleefde donderdag een pijnlijke namiddag tegen Anderlecht. Dat was met een rasecht B-elftal ...

194
194

Meer sportnieuws