Sarri: "We probeerden te hard te winnen"

door
Sarri:

Juventus liet donderdag na kampioen te worden van Italië, door met 2-1 te verliezen tegen Udinese. Desondanks zag trainer Maurizio Sarri wel een duidelijk lichtpunt bij zijn ploeg.


"We hebben tot 2 augustus om ons doel te bereiken", benadrukt Sarri, die de nederlaag tegen Udinese analyseerde. "We verloren onze organisatie in Udine, maar het positieve is dat dit gebeurde doordat we te hard probeerden om te winnen. Ik heb dat liever als reden voor een nederlaag dan dat we te passief zijn, zoals ons ook een aantal keer is overkomen. Ik houd van deze honger om te winnen, al was de uitvoering niet perfect. We kunnen en moeten meer solide zijn. We hebben de laatste tijd wat black-outs gehad, maar dat had tegen Udinese niet te maken met gemakzucht. We probeerden het juist te hard." "Het gaat om het vinden van de juiste balans, om het herkennen van bepaalde situaties", vervolgde Sarri.

"Ik houd er altijd van om naar voren te gaan, maar je moet ook een wedstrijd kunnen lezen. Ik ga alleen niet ontkennen dat ik de vol-op-de-aanval-mentaliteit van mijn ploeg waardeer." Sarr kreeg het verwijt dat hij tactisch niet flexibel genoeg was. "Ik kijk naar de kwaliteiten van mijn spelers en pas me daarop aan, anders zou ik in mijn eentje trainen..." Sarri ziet nog een tweede verklaring voor de recente misstappen. "Dit is het moeilijkste seizoen in de geschiedenis van het Italiaanse voetbal. Gezien de evidente moeilijkheden vind ik dat het team het goed gedaan heeft. We hebben veel blessures, maar dat is typisch voor een ploeg die zoveel wedstrijden speelt. Dat is niets om dramatisch over te doen."

LEES OOK: Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Vreemde uitleg?

Meest recent

Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

32
32
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

27
27
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

57
57
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

256
256
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

347
347
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

236
236
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

327
327
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

91
91
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

596
596
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

523
523
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

390
390
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

314
314
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

116
116
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

337
337
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

64
64
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

567
567
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

334
334
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

420
420
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

268
268
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

464
464
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

252
252
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

239
239
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1694
1694
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

755
755
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

745
745

Meer sportnieuws