Sarri: "We probeerden te hard te winnen"

60 stemmen
Sarri:

Juventus liet donderdag na kampioen te worden van Italië, door met 2-1 te verliezen tegen Udinese. Desondanks zag trainer Maurizio Sarri wel een duidelijk lichtpunt bij zijn ploeg.


"We hebben tot 2 augustus om ons doel te bereiken", benadrukt Sarri, die de nederlaag tegen Udinese analyseerde. "We verloren onze organisatie in Udine, maar het positieve is dat dit gebeurde doordat we te hard probeerden om te winnen. Ik heb dat liever als reden voor een nederlaag dan dat we te passief zijn, zoals ons ook een aantal keer is overkomen. Ik houd van deze honger om te winnen, al was de uitvoering niet perfect. We kunnen en moeten meer solide zijn. We hebben de laatste tijd wat black-outs gehad, maar dat had tegen Udinese niet te maken met gemakzucht. We probeerden het juist te hard." "Het gaat om het vinden van de juiste balans, om het herkennen van bepaalde situaties", vervolgde Sarri.

"Ik houd er altijd van om naar voren te gaan, maar je moet ook een wedstrijd kunnen lezen. Ik ga alleen niet ontkennen dat ik de vol-op-de-aanval-mentaliteit van mijn ploeg waardeer." Sarr kreeg het verwijt dat hij tactisch niet flexibel genoeg was. "Ik kijk naar de kwaliteiten van mijn spelers en pas me daarop aan, anders zou ik in mijn eentje trainen..." Sarri ziet nog een tweede verklaring voor de recente misstappen. "Dit is het moeilijkste seizoen in de geschiedenis van het Italiaanse voetbal. Gezien de evidente moeilijkheden vind ik dat het team het goed gedaan heeft. We hebben veel blessures, maar dat is typisch voor een ploeg die zoveel wedstrijden speelt. Dat is niets om dramatisch over te doen."

LEES OOK: Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Vreemde uitleg?

Meest recent

Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

101
101
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

129
129
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

342
342
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

56
56
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

126
126
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

65
65
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

148
148
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

264
264
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

236
236
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

218
218
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

116
116
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

232
232
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

43
43
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

208
208
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

673
673
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

680
680
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

121
121
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

215
215
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

321
321
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

421
421
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

230
230
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

98
98
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

84
84
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

793
793

Meer sportnieuws