Sarri: "We probeerden te hard te winnen"

door
Sarri:

Juventus liet donderdag na kampioen te worden van Italië, door met 2-1 te verliezen tegen Udinese. Desondanks zag trainer Maurizio Sarri wel een duidelijk lichtpunt bij zijn ploeg.


"We hebben tot 2 augustus om ons doel te bereiken", benadrukt Sarri, die de nederlaag tegen Udinese analyseerde. "We verloren onze organisatie in Udine, maar het positieve is dat dit gebeurde doordat we te hard probeerden om te winnen. Ik heb dat liever als reden voor een nederlaag dan dat we te passief zijn, zoals ons ook een aantal keer is overkomen. Ik houd van deze honger om te winnen, al was de uitvoering niet perfect. We kunnen en moeten meer solide zijn. We hebben de laatste tijd wat black-outs gehad, maar dat had tegen Udinese niet te maken met gemakzucht. We probeerden het juist te hard." "Het gaat om het vinden van de juiste balans, om het herkennen van bepaalde situaties", vervolgde Sarri.

"Ik houd er altijd van om naar voren te gaan, maar je moet ook een wedstrijd kunnen lezen. Ik ga alleen niet ontkennen dat ik de vol-op-de-aanval-mentaliteit van mijn ploeg waardeer." Sarr kreeg het verwijt dat hij tactisch niet flexibel genoeg was. "Ik kijk naar de kwaliteiten van mijn spelers en pas me daarop aan, anders zou ik in mijn eentje trainen..." Sarri ziet nog een tweede verklaring voor de recente misstappen. "Dit is het moeilijkste seizoen in de geschiedenis van het Italiaanse voetbal. Gezien de evidente moeilijkheden vind ik dat het team het goed gedaan heeft. We hebben veel blessures, maar dat is typisch voor een ploeg die zoveel wedstrijden speelt. Dat is niets om dramatisch over te doen."

LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

Vreemde uitleg?

Meest recent

Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

14
14
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

291
291
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

143
143
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

79
79
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

78
78
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

121
121
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

45
45
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

476
476
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

41
41
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

56
56
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

71
71
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

344
344
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

53
53
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

136
136
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

93
93
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

154
154
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

317
317
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

331
331
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

256
256
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

189
189
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

108
108
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

152
152
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

133
133

Meer sportnieuws