TRANSFERUURTJE: 'Uittocht begint bij Club, David op weg naar Lille'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht begint bij Club, David op weg naar Lille'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijken ze eindelijk een volledig kruis te mogen maken over de mogelijke komst van Adolfo Gaich. Er zou een akkoord zijn tussen alle partijen om de Argentijnse spits naar CSKA Moskou te transfereren. De Russen zouden 8,5 miljoen euro neertellen, terwijl San Lorenzo ook nog 20 procent van een eventuele doorverkoop krijg. Gaich zou voor vijf jaar tekenen.



Als Club nog een spits wil, zal het dus iemand anders moeten zijn. Vincent Mannaert bevestigde in de Duitse pers dat Blauw-Zwart informeerde naar Jhon Cordoba, maar de Colombiaan van FC Köln bleek te duur en dus krijgt de interesse geen gevolg. Verder wordt Club in Roemenië weer gelinkt aan Razvan Marin, die alsnog weg zou mogen bij Ajax.

Intussen wordt er wel een uittocht in gang gezet. Kaveh Rezaei en Thibault Vlietinck werden teruggezet naar de beloften en worden aangespoord een nieuwe club te vinden. Mogen ook nog steeds weg: Karlo Letica, Luan Perese, Erhan Masovic (interesse uit Zwitserland, Oostenrijk en van één Belgische club), Ahmed Touba (interesse uit Slowakije), Jellert Van Landschoot (interesse van NEC en uit 1B) en Cyril Ngonge (gegeerd door KV Mechelen, Moeskroen, OH Leuven, FC Utrecht en VVV). Ook Amadou Sagna wordt nog genoemd als mogelijke vertrekker. Brendan Schoonbaert is al weg, de 20-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Waasland-Beveren.



Emmanuel Dennis lonkt ook al een tijdje naar een transfer. Hij zou nog steeds in de belangstelling staan van Napoli en heeft het voordeel dat hij nu dezelfde makelaar heeft als Osimhen, die wellicht snel bij Napoli zal tekenen. Wie in principe niet mag vertrekken, is Hans Vanaken. Enkel als er een ploeg met een enorme transfersom zou komen, zou Club bereid zijn om mee te werken aan een overgang van zijn Gouden Schoen.

AA Gent speelt mogelijk Jonathan David kwijt. Lille lijkt in gang te schieten om de Canadees binnen te halen nu Osimhen vertrekt. Met David zelf is er volgens Franse berichten al een akkoord voor vijf jaar, maar de clubs zijn er nog niet uit. Het eerste bod van Lille zou nog geen 25 miljoen euro bedragen, terwijl Gent mikt op 30 à 35 miljoen.



De Buffalo's zouden wel een oude smaakmaker terug kunnen halen. Bryan Ruiz geeft immers aan graag terug te keren bij zijn oude club. De stijlrijke Costa Ricaan, die intussen wel bijna 35 is, zit momenteel zonder club nadat zijn contract bij Santos ontbonden werd.

Zulte Waregem heeft een oude bekende teruggehaald naar de Jupiler Pro League. Essevee rondde donderdagavond immers de komst van Laurens De Bock af. De linksachter met een verleden bij Club Brugge, KV Oostende en Lokeren wordt voor een seizoen gehuurd van Leeds United. Zulte Waregem bedong ook een aankoopoptie.



BUITENLAND

Manchester City neemt een jaar na Vincent Kompany weer afscheid van een icoon. Pep Guardiola bevestigde immers nog eens dat David Silva na dit seizoen zeker vertrekt. De 34-jarige Spanjaard steekt in bloedvorm en kan City zeker nog diensten bewijzen, maar is einde contract en wil na tien jaar andere oorden opzoeken.

LEES OOK: 'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

9
9
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

2
2
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

24
24
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

25
25
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

40
40
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

231
231
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

234
234
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

649
649
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

168
168
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

34
34
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

344
344
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

201
201
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

809
809
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

275
275
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

352
352
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

205
205
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

100
100
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

613
613
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

258
258
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

123
123
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

555
555
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

476
476
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

707
707
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

258
258
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

553
553

Meer sportnieuws