Manchester City gaat zijn voetafdruk op het Belgische voetbal de komende jaren flink vergroten. De investeringsgroep achter de Engelse topclub nam onlangs immers 1B-club Lommel over. En nu zou ook een samenwerkingsverband met RSC Anderlecht in de stijgers staan.
Door Vincent Kompany, clubboegbeeld bij City en speler-inspirator van Anderlecht, zijn de lijntjes tussen het Lotto Park en het Etihad Stadium alvast redelijk kort. De voetbalfilosofie die Kompany voor ogen heeft bij RSCA, sluit ook nauw aan bij die van de City Group. Volgens La Dernière zit er dan ook een samenwerking aan te komen met Lommel.
Concreet zou het de bedoeling zijn om bepaalde jongeren op huurbasis ervaring te laten opdoen bij de Limburgse club. Gezien hun gemeenschappelijke voetbalvisie zouden de youngsters daar alvast in ongeveer dezelfde stijl kunnen spelen als die bij RSCA wordt nagestreefd.
Er is alvast een lijst met namen opgesteld met spelers die hiervoor in aanmerking komen. Daarop staan onder meer Thierry Lutonda (19), Theo Leoni (20), Loïc Masscho (18) en Mathis Suray (18). Die laatste zou wel eerst zijn contract in Brussel verlengen.
LEES OOK: Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk
Kobe K