'Ook Leye wordt niet de opvolger van Preud'homme'

door
'Ook Leye wordt niet de opvolger van Preud'homme'

Het is nog altijd wachten op duidelijkheid over de toekomst van Michel Preud'homme, maar iedereen lijkt ervan uit te gaan dat hij straks zal afzwaaien als trainer van Standard. De Rouches zullen dus een nieuwe coach moeten aanstellen en de voorbije weken werd al druk gespeculeerd over wie dat zou kunnen worden.


Verschillende namen gingen al de rond, gaande van eerste Felice Mazzu en Marc Wilmots tot later Christian Panucci en Vladimir Ivic. Maar RTBF acht het waarschijnlijker dat Standard in deze financieel moeilijke tijden de oplossing in eigen huis gaat zoeken. Zij stellen dat Mbaye Leye de meest waarschijnlijke opvolger voor Preud'homme is.

Het plan zou geweest zijn om de 37-jarige Senegalees binnen een jaar het stokje van Preud'homme te laten overnemen, na twee jaar klaargestoomd te zijn als T2. Mogelijk wordt dat plan dus met een jaartje vervroegd. Het enige mogelijke obstakel zou kunnen zijn dat Leye niet over het vereiste Pro Licence-diploma beschikt, maar dat zou ook niet onoverkomelijk zijn. Leye zit immers in het laatste jaar van de cursus en met Eric Deflandre beschikt een andere assistent wél over het vereiste diploma. Om die redenen zou Leye dus een uitzondering kunnen krijgen.

UPDATE 17u

Om 18u zal Michel Preud'homme wellicht aankondigen dat hij stopt als trainer van Standard. Het is nog koffiedik kijken of er dan ook meteen een vervanger wordt aangekondigd. Kevin Sauvage, Standard-watcher voor La Dernière Heure, meldt alvast dat T2 Mbaye Leye niet zal overnemen. De afgelopen dagen waren daar nochtans de nodige geruchten over.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Slimme keuze om Leye nog even in de schaduw te laten?

Meest recent

Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

35
35
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

4
4
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

158
158
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

34
34
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

83
83
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

120
120
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

33
33
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

146
146
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

206
206
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

96
96
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

133
133
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

55
55
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

500
500
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

41
41
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

108
108
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

286
286
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

66
66
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

414
414
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

433
433
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

109
109
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

448
448
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

112
112
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

214
214
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

106
106
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

273
273

Meer sportnieuws