Vitesse heeft wederom gewonnen van Ajax. De Arnhemmers wonnen in eigen huis met 3-2 van de Amsterdammers. Ajax, met Toby Alderweireld negentig minuten op de rechtsback, stond zelfs met 0-2 voor, maar wist die zege niet over de streep te trekken.
Vanaf de eerste minuut liet Vitesse het balbezit aan Ajax en zakte de thuisploeg ver in. De bezoekers hanteerden echter een niet al te hoog tempo, waardoor Vitesse eigenlijk bijna niet in de problemen kwam. Na een klein kwartier vielen er twee kansen te noteren, één voor Ajax en één voor Vitesse. De eerste was voor Ajax, toen Niklas Moisander door kon lopen en een steekbal gaf op Siem de Jong. Piet Velthuizen zat er goed bij en pakte hij wippertje van De Jong.
De aanval van Vitesse daarna was het Renato Ibarra die Christian Poulsen uitkapte. De buitenspeler mikte vervolgens in de verre hoek, waar Kenneth Vermeer een prima redding maakte. Ajax bleef het balbezit houden, maar het tempo bleef te laag om Vitesse pijn te doen. Christian Eriksen kon ook nog scoren, waar Velthuizen wederom in de weg lag. Het leek vooral op een schaakpartij en Vitesse wilde het minste risico nemen.
De Arnhemmers gokten op een snelle counter. Nadat Vermeer Ajax op 0-0 hield na een grote kans voor Jan-Arie van der Heijden en Velthuizen een prima redding maakte op een schot van De Jong, maakte Lasse Schöne de 0-1 voor de Amsterdammers. De Deense middenvelder haalde van een meter op twintig uit en via het been van Guram Kashia vloog de bal achter doelman Velthuizen.
Na de rust zakte Vitesse minder ver terug en was de wedstrijd een iets meer open wedstrijd. Tien minuten na de rust leek Jonathan Reis op weg naar de 1-1. Ibarra tikte de bal door en Reis kon alleen op Vermeer af. De Braziliaan tikte de bal te ver voor zich uit en Vermeer kon redden. Een wedstrijd van een hoog tempo en veel kansen was het niet. Ajax bleef wel de bovenliggende partij.
Na ruim een uur maakte Ajax dan een treffer. Een ingooi voor Ajax werd weggewerkt, waarna de bal voor de voeten kwam van Poulsen. De Deen ramde snoeihard op goal en via het hoofd van Eriksen was Velthuizen wederom kansloos. Kort daarna kwam Vitesse toch weer terug in de wedstrijd. Theo Janssen troefde na een lange bal Veltman af en wipte de bal kwam over Vermeer. Dat doelpunt gaf Vitesse wat meer vertrouwen.
Een voorzet vanaf links kon ingekopt worden door Havenaar, maar Vermeer redde keurig. Uiteindelijk werd het tien minuten voor tijd toch 2-2. Van der Heijden stak Van Aanholt weg, die de bal onder Vermeer doorschoot. Kort daarna was het ook al 3-2. Ibarra kreeg een diepe bal en verschalkte Vermeer. Daarna was Ajax niet bij machte om nog een goede aanval op de mat te leggen. Vitesse kreeg nog wat kansjes, maar het bleef bij 3-2.
Scoreverloop:
0-1 (33') Guram Kashia (eigen doelpunt)
0-2 (64') Christian Eriksen
1-2 (68') Theo Janssen
2-2 (79') Patrick van Aanholt
3-2 (81') Renato Ibarra