Cercle hard voor Pro League: "Worden gediscrimineerd"

door
Cercle hard voor Pro League:

Op de Algemene Vergadering van de Pro League werd vrijdagavond niet alleen beslist over de afronding van het seizoen en de samenstelling van de volgende competitie. Er werd ook een verdeelsleutel opgesteld voor het zogenaamde 'solidariteitsfonds'. Twee ploegen vielen daarbij echter uit de boot.


Er werd immers beslist dat clubs die tijdens de coronacrisis beroep deden op technische werkloosheid voor hun spelers, geen recht hadden op een deel van het solidariteitsfonds. Naast Waasland-Beveren greep zo ook Cercle Brugge naast een welgekomen som. En daar kan men bij de Vereniging niet om lachen. In een interview op de clubkanalen toont preses Vincent Goemaere zich dan ook scherp. "Dat een vereniging die onze belangen moet behartigen ons hier discrimineert, vind ik een brug te ver."

Volgens de Goemaere was het noodzakelijk dat Cercle beroep deed op tijdelijke werkloosheid. "We wisten dat dit geen populaire maatregel was die we inriepen, maar het is als onderneming ook onze plicht om als een goeie huisvader te handelen in deze uitzonderlijke situatie. En dan te bedenken dat de Pro League nog een nota heeft rondgestuurd waarin ze lieten weten dat we gebruik kunnen maken van overheidsmaatregelen zoals die technische werkloosheid door overmacht", klonk het.

Cercle wil op termijn dan ook de verdeelsleutel opnieuw bespreken in de Pro League. "Misschien nog veel erger is dat we ook niet meedelen in de compensatiebijdragen, terwijl wij toch ook verliezen hebben geleden omdat die laatste thuismatch niet gespeeld kon worden. We hebben het recht om dat op te eisen. Dat moet zeker nog eens besproken worden in de Pro League", aldus Goemaere.

LEES OOK: Croky Cup: speeldata achtste finales bekendgemaakt

Alle clubs hadden recht op een deel van dat fonds ...

Meest recent

Onyedika roept duidelijke boodschap naar Hayen en Club

Club Brugge won zuinig van Dender en wacht nu op FC Barcelona in de Champions League. Nicky Hayen ...

9
9
Hasi looft pion: "Hij is een topspeler"

RSC Anderlecht won verdiend met 3-1 van KV Mechelen. Paars-Wit had nog meer kunnen en moeten scoren. ...

139
139
'Kompany schoffeert: Bayern-ster pakt zijn koffers'

Onder Vincent Kompany ligt er in München een strak plan: Bayern gaat knopen doorhakken. Leon ...

81
81
Juventus baalt nu al: financiële deals Openda op straat

Loïs Openda trok afgelopen zomer naar Juventus. Een vreemde transfer, want de Belg kende ...

40
40
Drie zomeraanwinsten in januari weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht moet in januari aan de bak. Olivier Renard en Tim Borguet gaan zelf al oplossingen ...

166
166
Janssen in de zomer naar andere Belgische topclub?

Vincent Janssen scoorde eindelijk nog eens tegen KAS Eupen. Dat zal veel deugd hebben gedaan bij de ...

173
173
‘Onyedika sleurt Club Brugge in pure transfernachtmerrie’

Club Brugge zit muurvast in het Onyedika-dossier: hij wil hogerop, maar Frankfurt twijfelt. De ...

236
236
Tresoldi verklaart waarom FC Barcelona speciaal duel is

Swingen doet Club Brugge zeker niet, maar winnen wel. Tegen FCV Dender werd het 2-1. Nicolo Tresoldi ...

84
84
Hasi verklapt: "Dat moest mét Dolberg gebeuren"

Besnik Hasi was een opgeluchte trainer na het duel tegen KV Mechelen. RSC Anderlecht won verdiend ...

271
271
Fink ziet weelde bij KRC Genk: "Positief voor mij"

KRC Genk speelt zondag tegen KVC Westerlo. Na twee draws op rij willen de Limburgers weer aanknopen ...

92
92
Hayen: "Hij kan zeker geen 90 minuten spelen tegen Barça"

Club Brugge won met 2-1 van FCV Dender. Nicky Hayen was niet helemaal tevreden over de prestatie van ...

150
150
Stunt Anderlecht in januari met terugkeer ex-jeugdproduct?

RSC Anderlecht moet in januari aan de bak op de transfermarkt. Na een mislukte zomermercato moeten ...

397
397
Coosemans deelt duidelijke mening over kritiek op Hasi

Anderlecht stond zaterdagavond onder zeer zware druk. Het moest absoluut een resultaat pakken tegen ...

197
197
Bertaccini gaat door stof na boze reactie bij wissel

Anderlecht heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De zege tegen KV Mechelen zorgde er niet ...

338
338
Liverpool wint eindelijk weer, vlotte zege voor Real

Na vier nederlagen op rij in de Premier League heeft Liverpool eindelijk nog eens kunnen winnen. Het ...

49
49
Anderlecht recht weer de rug en wipt naar derde plaats

Er stond zaterdag heel wat druk op de ketel bij Anderlecht na een magere één op zes in ...

196
196
Romano komt met belangrijke update over toekomst Openda

Loïs Openda versierde begin september een toch wel verrassende transfer. Terwijl de spits niet ...

85
85
Hayen eerlijk: "Het zou beter moeten, maar..."

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen. Het pakte de drie punten tegen rode lantaarn ...

263
263
Beveren blijft winnen, RWDM en Club Luik laten kans liggen

In de Challenger Pro League blijft SK Beveren domineren. De Waaslanders zijn ook na twaalf ...

107
107
Groot onbegrip bij Anderlecht-fans over deze keuze van Hasi

Anderlecht moet tegen KV Mechelen winnen, zowel om de druk af te houden als om zijn plaats in de top ...

238
238
Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

In zijn vijfde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli zijn eerste ...

107
107
Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

158
158
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

98
98
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

194
194
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

255
255

Meer sportnieuws