'Club mag opgelucht ademhalen: nietigverklaring van tafel'

door
'Club mag opgelucht ademhalen: nietigverklaring van tafel'

Vrijdag om 16u ging de Algemene Vergadering van de Pro League van start. Op die meeting zal onder meer gestemd moeten worden over de afhandeling van het huidige seizoen en over de samenstelling van de competitie in de komende jaargang. Club Brugge lijkt op voorhand echter zo goed als zeker van de landstitel.


De voorbije dagen was daar nochtans wat twijfel rond gecreëerd. Zo leek het niet langer uitgesloten dat we naar een nietigverklaring van de competitie gingen, zoals eerder ook in Nederland het geval was. In dat scenario werden er geen sportieve gevolgen aan het huidige seizoen gekoppeld: géén kampioen dus, evenmin een degradant/promovendus. Onder meer KRC Genk en Standard hadden hierover al een ballonnetje opgelaten.

Maar inmiddels werd een nieuw voorstel uitgewerkt waarin er wél een degradant en promovendus is, alsook een kampioen. En daar stopt het niet bij. Analist/commentator Peter Vandenbempt weet immers dat een nietigverklaring van de competitie van de baan is. "Want ook hier moet over gestemd worden en dit punt staat niet langer op de agenda van vandaag", klinkt het bij Sporza. Blauw-Zwart lijkt zijn titel dus zo goed als beet te hebben, al zullen we uiteraard pas uitsluitsel krijgen als alle stemmingen achter de rug zijn.

LEES OOK: Garcia geeft grove fout toe bij Duivels

Had u de voorbije dagen getwijfeld aan de titel voor Club?

Meest recent

Vanderbiest ziet nog groot manco bij zijn spelers

KV Mechelen had zich vrijdagavond voorlopig naast Union en STVV aan de leiding kunnen nestelen, maar ...

36
36
Onrustwekkend nieuws over Homawoo na zware botsing

Standard is er vrijdagavond opnieuw niet in geslaagd om een wedstrijd te winnen, maar daar zullen ze ...

0
0
Raar tafereel: 5 Beerschot-fans afgevoerd na bizarre aanval

Beerschot is goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. Ze pronken met een elf op ...

75
75
Standard baalt en laat in slot zege liggen tegen KV Mechelen

Vincent Euvrard wacht nog altijd op zijn eerste overwinning als trainer van Standard. Ook in zijn ...

89
89
Leverkusen verrijst na ontslag Ten Hag, debuut Vermeeren

Vrijdagavond werd er ook in enkele van de grote competities weer gevoetbald. In de Bundesliga is ...

84
84
Zware kritiek op mercato Anderlecht: Renard reageert

Bij Anderlecht lijkt het stof stilaan te gaan liggen na enkele woelige weken. Het ontslag van ...

247
247
Lokeren veegt eindelijk nul weg, ook Beerschot pakt zege

Vrijdagavond werd er ook in de Challenger Pro League opnieuw gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

49
49
Onrust bij Club: Van der Elst vreest keepersramp

Zaterdag gaat Club Brugge in zijn volgende competitiewedstrijd op bezoek bij La Louvière en ...

112
112
Sclessin meteen muisstil na akelig moment

De Jupiler Pro League werd vrijdagavond weer op gang getrapt na een pauze van twee weken. De zevende ...

0
0
Fans woedend op DAZN, Bouchez geeft opvallend advies

Er was de voorbije weken heel wat te doen over waar de wedstrijden uit de Belgische competitie te ...

630
630
Alarm bij Rode Duivels: sleutelspeler haakt af in oktober

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op de voorbije interlandperiode, waarin Liechtenstein ...

93
93
Droomstart voorbij: Lammens krijgt klap bij Man Utd

Senne Lammens versierde iets minder dan twee weken geleden zijn droomtransfer. De doelman verruilde ...

156
156
Renard vernedert Rits: drama barst los bij Anderlecht

Olivier Renard, niet Besnik Hasi, trekt de harde lijn: Mats Rits verdwijnt richting Futures zonder ...

609
609
Verrassing bij Anderlecht: bizarre optie voor de punt

RSC Anderlecht maakt zich op voor een heel belangrijk drieluik. Ze moeten aan de bak tegen KRC Genk ...

306
306
Chelsea weet niet van stoppen en legt ex-speler Antwerp vast

Chelsea kende de voorbije maanden een sportieve heropleving na enkele magere jaren. De Blues zetten ...

54
54
'Borguet en Renard slaan na Simic wéér toe'

Tim Borguet en Olivier Renard kenden een heel moeilijke mercato. RSC Anderlecht lijkt allerminst ...

428
428
Antwerp-AA Gent: vijf debutanten aan de aftrap?

Zondag staat op de Bosuil de (sub)topper tussen Antwerp en AA Gent op het programma. Bij beide ...

366
366
Hasi spreekt klare taal over zomermercato Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een bewogen zomermercato achter de rug. Tijdens de gebruikelijke persbabbel van ...

281
281
VRT onder vuur: 'Walgelijke tweet van BV lokt storm uit'

Eén van de meest populaire podcasts over voetbal in Vlaanderen is ongetwijfeld '90 Minutes'. ...

420
420
Ordoñez-exit dreigt: megadeal bij Club

Club Brugge schuift Ordonez openlijk naar de markt met een prijs rond €40 miljoen. Chelsea, ...

374
374
Blessuregolf bij Club Brugge: Hayen vist Ordonez op

Aanstaande donderdag komt in de Champions League al AS Monaco over de vloer, maar eerst moet Club ...

722
722
DAZN pleegt coup: Belgische voetbalfans alweer de dupe

Stilaan schijnt er licht aan het einde van de tunnel, maar voorlopig valt het Belgisch voetbal nog ...

950
950
Pech voor Anderlecht: Hasi moet puzzelen tegen Genk

Ondanks de interlandbreak heeft RSC Anderlecht enkele woelige weken achter de rug. Zowel in de ...

631
631
Hayen speelt open kaart over relletje bij Club Brugge

Club Brugge hervat de competitie zaterdag met een bezoek aan La Louvière. Tussen de palen ...

360
360
Dries Mertens deelt post die fans tot tranen toe raakt

Zonder grote woorden, zonder opsmuk, maar met volle overtuiging: Dries Mertens liet op Instagram een ...

116
116

Meer sportnieuws