EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Beerschot toonde interesse"

103 stemmen
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

In Zweden willen ze op 15 juni hervatten met de competitie. De Belg Marco Weymans is er actief bij Östersunds FK en maakt zich op voor de hervatting van het voetbal. Onze redactie had een gesprek met de 22-jarige flankspeler.


"Ik zit momenteel in Zweden, waar we sinds deze week weer in groep trainen. De competitie zou op 15 juni hervatten en het valt nog af te wachten of het met of zonder publiek zal zijn", vertelt Weymans aan Voetbalnieuws. De Zweedse club haalde Weymans in januari 2019 weg bij Tubeke. Tot op heden speelde hij er veertien competitiewedstrijden. De speler is nog niet helemaal tevreden.

"Het was een wisselvallig jaar en dat kwam onder meer door blessures. Ik kende wat blessures door het kunstgras en mijn lichaam had toch een half jaar nodig om daar aan te wennen, dat in combinatie dat we altijd met het vliegtuig reizen. Aan het einde van het seizoen kwam ook aan de oppervlakte dat ik astma had en nadat dit werd ontdekt ging het een stuk beter. Ik voelde me weer topfit, maar jammer genoeg was het seizoen toen al bijna gedaan. In 2020 ging alles goed en versierde ik ook een basisplaats. Ik was eindelijk topfit en haalde weer mijn beste niveau, maar jammer genoeg gooide het coronavirus roet in het eten."

Weymans speelde voor Beerschot, PSV, Cardiff City en Tubeke.

Op 8 maart werd de laatste partij afgewerkt. Weymans, die in het verleden ook voor PSV, Cardiff City en Beerschot speelde, beklaagt zijn transfer naar de Zweedse eerste klasse zeker niet. "Het niveau in Zweden is best goed en perfect om een volgende stap richting België of Nederland te zetten. Er zijn in Zweden veel technische spelers, een beetje zoals in Nederland, maar op bepaalde momenten kan het er viriel aan toegaan en dan lijkt het wat meer op het Belgische voetbal."

"Het niveau is dus best vergelijkbaar met België en Nederland, als je daar de top drie zou wegdenken. Ploegen als Hammarby, AIK, Djurgardens en Malmö zijn gewoon sterke teams en teams als Norrköping, Elfsborg en IFK Göteborg zijn ook goed. De Zweedse competitie mag je dus zeker niet onderschatten."

Vorig jaar kwam er slecht nieuws over Östersunds. De club kende financiële problemen, maar alles kwam in orde. De club lijkt geleerd te hebben uit die moeilijke passage. "Momenteel zal elke club wel de nodige financiële problemen hebben door de impact van het coronavirus, maar omdat we vorig jaar in dergelijke situatie zaten, vind ik dat we er dit jaar precies minder van voelen. Er is een betere communicatie tussen de nieuwe CEO en de spelers. We hebben er alle vertrouwen in dat het weer beter en beter zal gaan met de club."

Een terugkeer naar België ziet Weymans zeker zitten.

Toen Östersunds Weymans bij Tubeke ging weghalen, was er ook interesse van Beerschot. De club waar hij in zijn jeugdjaren al speelde. De voormalige Belgische jeugdinternational geeft meer uitleg. "Beerschot was inderdaad geïnteresseerd, maar dat was voor een overgang in de zomer (van 2019.nvdr.) omdat ik dan transfervrij ging zijn. Dat was in de winter niet het geval."

Östersunds twijfelde niet en duwde wel door. "De technisch directeur van de club kwam naar Brussel voor een gesprek en ik voelde mij meteen zeer welkom. Ze toonden dat ze mij er echt bij wilden en dat was voor mij zeer belangrijk. Ze hadden hun linksachter verkocht en het was belangrijk dat ik meteen voor een basisplaats kon gaan. Daarom koos ik dus voor hen."

De talentvolle Belg ligt nog tot december 2021 onder contract. "Dat klopt. Een terugkeer naar België zou zeker geen slechte stap zijn, maar ik focus mij nu enkel op de herstart van het seizoen. Ik wil zo fit mogelijk zijn en als ik dan een goed niveau kan halen, zullen er automatisch ploegen interesse gaan tonen."

LEES OOK: Sven Vandenbroeck in Tanzania

LEES OOK: Jellert Van Landschoot bij NEC

LEES OOK: Ahmed Touba in Bulgarije

LEES OOK: Jasper Van der Heyden op de Faeroër Eilanden

LEES OOK: Vital Borkelmans in Jordanië

LEES OOK: Ilias Chair in Engeland

LEES OOK: Milan Corryn bij Trencin

LEES OOK: Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

🚀

Moeten clubs uit 1A een poging wagen voor Weymans?

Meest recent

Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

3
3
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

161
161
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

20
20
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

294
294
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

38
38
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

206
206
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

13
13
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

110
110
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

168
168
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

49
49
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

40
40
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

178
178
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

437
437
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

323
323
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

104
104
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

605
605
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

68
68
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

411
411
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

764
764
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

285
285
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

163
163
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

86
86
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

178
178
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

159
159
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

643
643

Meer sportnieuws