EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Beerschot toonde interesse"

103 stemmen
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

In Zweden willen ze op 15 juni hervatten met de competitie. De Belg Marco Weymans is er actief bij Östersunds FK en maakt zich op voor de hervatting van het voetbal. Onze redactie had een gesprek met de 22-jarige flankspeler.


"Ik zit momenteel in Zweden, waar we sinds deze week weer in groep trainen. De competitie zou op 15 juni hervatten en het valt nog af te wachten of het met of zonder publiek zal zijn", vertelt Weymans aan Voetbalnieuws. De Zweedse club haalde Weymans in januari 2019 weg bij Tubeke. Tot op heden speelde hij er veertien competitiewedstrijden. De speler is nog niet helemaal tevreden.

"Het was een wisselvallig jaar en dat kwam onder meer door blessures. Ik kende wat blessures door het kunstgras en mijn lichaam had toch een half jaar nodig om daar aan te wennen, dat in combinatie dat we altijd met het vliegtuig reizen. Aan het einde van het seizoen kwam ook aan de oppervlakte dat ik astma had en nadat dit werd ontdekt ging het een stuk beter. Ik voelde me weer topfit, maar jammer genoeg was het seizoen toen al bijna gedaan. In 2020 ging alles goed en versierde ik ook een basisplaats. Ik was eindelijk topfit en haalde weer mijn beste niveau, maar jammer genoeg gooide het coronavirus roet in het eten."

Weymans speelde voor Beerschot, PSV, Cardiff City en Tubeke.

Op 8 maart werd de laatste partij afgewerkt. Weymans, die in het verleden ook voor PSV, Cardiff City en Beerschot speelde, beklaagt zijn transfer naar de Zweedse eerste klasse zeker niet. "Het niveau in Zweden is best goed en perfect om een volgende stap richting België of Nederland te zetten. Er zijn in Zweden veel technische spelers, een beetje zoals in Nederland, maar op bepaalde momenten kan het er viriel aan toegaan en dan lijkt het wat meer op het Belgische voetbal."

"Het niveau is dus best vergelijkbaar met België en Nederland, als je daar de top drie zou wegdenken. Ploegen als Hammarby, AIK, Djurgardens en Malmö zijn gewoon sterke teams en teams als Norrköping, Elfsborg en IFK Göteborg zijn ook goed. De Zweedse competitie mag je dus zeker niet onderschatten."

Vorig jaar kwam er slecht nieuws over Östersunds. De club kende financiële problemen, maar alles kwam in orde. De club lijkt geleerd te hebben uit die moeilijke passage. "Momenteel zal elke club wel de nodige financiële problemen hebben door de impact van het coronavirus, maar omdat we vorig jaar in dergelijke situatie zaten, vind ik dat we er dit jaar precies minder van voelen. Er is een betere communicatie tussen de nieuwe CEO en de spelers. We hebben er alle vertrouwen in dat het weer beter en beter zal gaan met de club."

Een terugkeer naar België ziet Weymans zeker zitten.

Toen Östersunds Weymans bij Tubeke ging weghalen, was er ook interesse van Beerschot. De club waar hij in zijn jeugdjaren al speelde. De voormalige Belgische jeugdinternational geeft meer uitleg. "Beerschot was inderdaad geïnteresseerd, maar dat was voor een overgang in de zomer (van 2019.nvdr.) omdat ik dan transfervrij ging zijn. Dat was in de winter niet het geval."

Östersunds twijfelde niet en duwde wel door. "De technisch directeur van de club kwam naar Brussel voor een gesprek en ik voelde mij meteen zeer welkom. Ze toonden dat ze mij er echt bij wilden en dat was voor mij zeer belangrijk. Ze hadden hun linksachter verkocht en het was belangrijk dat ik meteen voor een basisplaats kon gaan. Daarom koos ik dus voor hen."

De talentvolle Belg ligt nog tot december 2021 onder contract. "Dat klopt. Een terugkeer naar België zou zeker geen slechte stap zijn, maar ik focus mij nu enkel op de herstart van het seizoen. Ik wil zo fit mogelijk zijn en als ik dan een goed niveau kan halen, zullen er automatisch ploegen interesse gaan tonen."

LEES OOK: Sven Vandenbroeck in Tanzania

LEES OOK: Jellert Van Landschoot bij NEC

LEES OOK: Ahmed Touba in Bulgarije

LEES OOK: Jasper Van der Heyden op de Faeroër Eilanden

LEES OOK: Vital Borkelmans in Jordanië

LEES OOK: Ilias Chair in Engeland

LEES OOK: Milan Corryn bij Trencin

LEES OOK: Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

🚀

Moeten clubs uit 1A een poging wagen voor Weymans?

Meest recent

'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

0
0
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

91
91
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

317
317
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

25
25
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

167
167
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

159
159
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

230
230
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

137
137
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

113
113
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

179
179
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

132
132
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

52
52
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

513
513
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

90
90
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

46
46
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

249
249
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

98
98
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

203
203
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

446
446
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

373
373
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

101
101
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

67
67
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

203
203
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

186
186
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

69
69

Meer sportnieuws