EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Beerschot toonde interesse"

103 stemmen
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

In Zweden willen ze op 15 juni hervatten met de competitie. De Belg Marco Weymans is er actief bij Östersunds FK en maakt zich op voor de hervatting van het voetbal. Onze redactie had een gesprek met de 22-jarige flankspeler.


"Ik zit momenteel in Zweden, waar we sinds deze week weer in groep trainen. De competitie zou op 15 juni hervatten en het valt nog af te wachten of het met of zonder publiek zal zijn", vertelt Weymans aan Voetbalnieuws. De Zweedse club haalde Weymans in januari 2019 weg bij Tubeke. Tot op heden speelde hij er veertien competitiewedstrijden. De speler is nog niet helemaal tevreden.

"Het was een wisselvallig jaar en dat kwam onder meer door blessures. Ik kende wat blessures door het kunstgras en mijn lichaam had toch een half jaar nodig om daar aan te wennen, dat in combinatie dat we altijd met het vliegtuig reizen. Aan het einde van het seizoen kwam ook aan de oppervlakte dat ik astma had en nadat dit werd ontdekt ging het een stuk beter. Ik voelde me weer topfit, maar jammer genoeg was het seizoen toen al bijna gedaan. In 2020 ging alles goed en versierde ik ook een basisplaats. Ik was eindelijk topfit en haalde weer mijn beste niveau, maar jammer genoeg gooide het coronavirus roet in het eten."

Weymans speelde voor Beerschot, PSV, Cardiff City en Tubeke.

Op 8 maart werd de laatste partij afgewerkt. Weymans, die in het verleden ook voor PSV, Cardiff City en Beerschot speelde, beklaagt zijn transfer naar de Zweedse eerste klasse zeker niet. "Het niveau in Zweden is best goed en perfect om een volgende stap richting België of Nederland te zetten. Er zijn in Zweden veel technische spelers, een beetje zoals in Nederland, maar op bepaalde momenten kan het er viriel aan toegaan en dan lijkt het wat meer op het Belgische voetbal."

"Het niveau is dus best vergelijkbaar met België en Nederland, als je daar de top drie zou wegdenken. Ploegen als Hammarby, AIK, Djurgardens en Malmö zijn gewoon sterke teams en teams als Norrköping, Elfsborg en IFK Göteborg zijn ook goed. De Zweedse competitie mag je dus zeker niet onderschatten."

Vorig jaar kwam er slecht nieuws over Östersunds. De club kende financiële problemen, maar alles kwam in orde. De club lijkt geleerd te hebben uit die moeilijke passage. "Momenteel zal elke club wel de nodige financiële problemen hebben door de impact van het coronavirus, maar omdat we vorig jaar in dergelijke situatie zaten, vind ik dat we er dit jaar precies minder van voelen. Er is een betere communicatie tussen de nieuwe CEO en de spelers. We hebben er alle vertrouwen in dat het weer beter en beter zal gaan met de club."

Een terugkeer naar België ziet Weymans zeker zitten.

Toen Östersunds Weymans bij Tubeke ging weghalen, was er ook interesse van Beerschot. De club waar hij in zijn jeugdjaren al speelde. De voormalige Belgische jeugdinternational geeft meer uitleg. "Beerschot was inderdaad geïnteresseerd, maar dat was voor een overgang in de zomer (van 2019.nvdr.) omdat ik dan transfervrij ging zijn. Dat was in de winter niet het geval."

Östersunds twijfelde niet en duwde wel door. "De technisch directeur van de club kwam naar Brussel voor een gesprek en ik voelde mij meteen zeer welkom. Ze toonden dat ze mij er echt bij wilden en dat was voor mij zeer belangrijk. Ze hadden hun linksachter verkocht en het was belangrijk dat ik meteen voor een basisplaats kon gaan. Daarom koos ik dus voor hen."

De talentvolle Belg ligt nog tot december 2021 onder contract. "Dat klopt. Een terugkeer naar België zou zeker geen slechte stap zijn, maar ik focus mij nu enkel op de herstart van het seizoen. Ik wil zo fit mogelijk zijn en als ik dan een goed niveau kan halen, zullen er automatisch ploegen interesse gaan tonen."

LEES OOK: Sven Vandenbroeck in Tanzania

LEES OOK: Jellert Van Landschoot bij NEC

LEES OOK: Ahmed Touba in Bulgarije

LEES OOK: Jasper Van der Heyden op de Faeroër Eilanden

LEES OOK: Vital Borkelmans in Jordanië

LEES OOK: Ilias Chair in Engeland

LEES OOK: Milan Corryn bij Trencin

LEES OOK: Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon
124

Moeten clubs uit 1A een poging wagen voor Weymans?

Meest recent

Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

17
17
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

32
32
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

21
21
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

41
41
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

298
298
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

7
7
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

119
119
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

110
110
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

578
578
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

203
203
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

932
932
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

81
81
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

719
719
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

353
353
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

88
88
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

162
162
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

110
110
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

128
128
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

188
188
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

126
126
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

279
279
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

132
132
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

550
550
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

150
150
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

354
354

Meer sportnieuws