EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Beerschot toonde interesse"

103
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

In Zweden willen ze op 15 juni hervatten met de competitie. De Belg Marco Weymans is er actief bij Östersunds FK en maakt zich op voor de hervatting van het voetbal. Onze redactie had een gesprek met de 22-jarige flankspeler.


"Ik zit momenteel in Zweden, waar we sinds deze week weer in groep trainen. De competitie zou op 15 juni hervatten en het valt nog af te wachten of het met of zonder publiek zal zijn", vertelt Weymans aan Voetbalnieuws. De Zweedse club haalde Weymans in januari 2019 weg bij Tubeke. Tot op heden speelde hij er veertien competitiewedstrijden. De speler is nog niet helemaal tevreden.

"Het was een wisselvallig jaar en dat kwam onder meer door blessures. Ik kende wat blessures door het kunstgras en mijn lichaam had toch een half jaar nodig om daar aan te wennen, dat in combinatie dat we altijd met het vliegtuig reizen. Aan het einde van het seizoen kwam ook aan de oppervlakte dat ik astma had en nadat dit werd ontdekt ging het een stuk beter. Ik voelde me weer topfit, maar jammer genoeg was het seizoen toen al bijna gedaan. In 2020 ging alles goed en versierde ik ook een basisplaats. Ik was eindelijk topfit en haalde weer mijn beste niveau, maar jammer genoeg gooide het coronavirus roet in het eten."

Weymans speelde voor Beerschot, PSV, Cardiff City en Tubeke.

Op 8 maart werd de laatste partij afgewerkt. Weymans, die in het verleden ook voor PSV, Cardiff City en Beerschot speelde, beklaagt zijn transfer naar de Zweedse eerste klasse zeker niet. "Het niveau in Zweden is best goed en perfect om een volgende stap richting België of Nederland te zetten. Er zijn in Zweden veel technische spelers, een beetje zoals in Nederland, maar op bepaalde momenten kan het er viriel aan toegaan en dan lijkt het wat meer op het Belgische voetbal."

"Het niveau is dus best vergelijkbaar met België en Nederland, als je daar de top drie zou wegdenken. Ploegen als Hammarby, AIK, Djurgardens en Malmö zijn gewoon sterke teams en teams als Norrköping, Elfsborg en IFK Göteborg zijn ook goed. De Zweedse competitie mag je dus zeker niet onderschatten."

Vorig jaar kwam er slecht nieuws over Östersunds. De club kende financiële problemen, maar alles kwam in orde. De club lijkt geleerd te hebben uit die moeilijke passage. "Momenteel zal elke club wel de nodige financiële problemen hebben door de impact van het coronavirus, maar omdat we vorig jaar in dergelijke situatie zaten, vind ik dat we er dit jaar precies minder van voelen. Er is een betere communicatie tussen de nieuwe CEO en de spelers. We hebben er alle vertrouwen in dat het weer beter en beter zal gaan met de club."

Een terugkeer naar België ziet Weymans zeker zitten.

Toen Östersunds Weymans bij Tubeke ging weghalen, was er ook interesse van Beerschot. De club waar hij in zijn jeugdjaren al speelde. De voormalige Belgische jeugdinternational geeft meer uitleg. "Beerschot was inderdaad geïnteresseerd, maar dat was voor een overgang in de zomer (van 2019.nvdr.) omdat ik dan transfervrij ging zijn. Dat was in de winter niet het geval."

Östersunds twijfelde niet en duwde wel door. "De technisch directeur van de club kwam naar Brussel voor een gesprek en ik voelde mij meteen zeer welkom. Ze toonden dat ze mij er echt bij wilden en dat was voor mij zeer belangrijk. Ze hadden hun linksachter verkocht en het was belangrijk dat ik meteen voor een basisplaats kon gaan. Daarom koos ik dus voor hen."

De talentvolle Belg ligt nog tot december 2021 onder contract. "Dat klopt. Een terugkeer naar België zou zeker geen slechte stap zijn, maar ik focus mij nu enkel op de herstart van het seizoen. Ik wil zo fit mogelijk zijn en als ik dan een goed niveau kan halen, zullen er automatisch ploegen interesse gaan tonen."

LEES OOK: Sven Vandenbroeck in Tanzania

LEES OOK: Jellert Van Landschoot bij NEC

LEES OOK: Ahmed Touba in Bulgarije

LEES OOK: Jasper Van der Heyden op de Faeroër Eilanden

LEES OOK: Vital Borkelmans in Jordanië

LEES OOK: Ilias Chair in Engeland

LEES OOK: Milan Corryn bij Trencin

LEES OOK: Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af
67

Moeten clubs uit 1A een poging wagen voor Weymans?

Meest recent

‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

100
100
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

24
24
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

17
17
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

105
105
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

114
114
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

118
118
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

65
65
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

141
141
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

78
78
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

180
180
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

233
233
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

67
67
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

29
29
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

123
123
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

142
142
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

405
405
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

398
398
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

301
301
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

255
255
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

67
67
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

38
38
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

30
30
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

53
53
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

102
102
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

41
41

Meer sportnieuws