EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Beerschot toonde interesse"

103 stemmen
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

In Zweden willen ze op 15 juni hervatten met de competitie. De Belg Marco Weymans is er actief bij Östersunds FK en maakt zich op voor de hervatting van het voetbal. Onze redactie had een gesprek met de 22-jarige flankspeler.


"Ik zit momenteel in Zweden, waar we sinds deze week weer in groep trainen. De competitie zou op 15 juni hervatten en het valt nog af te wachten of het met of zonder publiek zal zijn", vertelt Weymans aan Voetbalnieuws. De Zweedse club haalde Weymans in januari 2019 weg bij Tubeke. Tot op heden speelde hij er veertien competitiewedstrijden. De speler is nog niet helemaal tevreden.

"Het was een wisselvallig jaar en dat kwam onder meer door blessures. Ik kende wat blessures door het kunstgras en mijn lichaam had toch een half jaar nodig om daar aan te wennen, dat in combinatie dat we altijd met het vliegtuig reizen. Aan het einde van het seizoen kwam ook aan de oppervlakte dat ik astma had en nadat dit werd ontdekt ging het een stuk beter. Ik voelde me weer topfit, maar jammer genoeg was het seizoen toen al bijna gedaan. In 2020 ging alles goed en versierde ik ook een basisplaats. Ik was eindelijk topfit en haalde weer mijn beste niveau, maar jammer genoeg gooide het coronavirus roet in het eten."

Weymans speelde voor Beerschot, PSV, Cardiff City en Tubeke.

Op 8 maart werd de laatste partij afgewerkt. Weymans, die in het verleden ook voor PSV, Cardiff City en Beerschot speelde, beklaagt zijn transfer naar de Zweedse eerste klasse zeker niet. "Het niveau in Zweden is best goed en perfect om een volgende stap richting België of Nederland te zetten. Er zijn in Zweden veel technische spelers, een beetje zoals in Nederland, maar op bepaalde momenten kan het er viriel aan toegaan en dan lijkt het wat meer op het Belgische voetbal."

"Het niveau is dus best vergelijkbaar met België en Nederland, als je daar de top drie zou wegdenken. Ploegen als Hammarby, AIK, Djurgardens en Malmö zijn gewoon sterke teams en teams als Norrköping, Elfsborg en IFK Göteborg zijn ook goed. De Zweedse competitie mag je dus zeker niet onderschatten."

Vorig jaar kwam er slecht nieuws over Östersunds. De club kende financiële problemen, maar alles kwam in orde. De club lijkt geleerd te hebben uit die moeilijke passage. "Momenteel zal elke club wel de nodige financiële problemen hebben door de impact van het coronavirus, maar omdat we vorig jaar in dergelijke situatie zaten, vind ik dat we er dit jaar precies minder van voelen. Er is een betere communicatie tussen de nieuwe CEO en de spelers. We hebben er alle vertrouwen in dat het weer beter en beter zal gaan met de club."

Een terugkeer naar België ziet Weymans zeker zitten.

Toen Östersunds Weymans bij Tubeke ging weghalen, was er ook interesse van Beerschot. De club waar hij in zijn jeugdjaren al speelde. De voormalige Belgische jeugdinternational geeft meer uitleg. "Beerschot was inderdaad geïnteresseerd, maar dat was voor een overgang in de zomer (van 2019.nvdr.) omdat ik dan transfervrij ging zijn. Dat was in de winter niet het geval."

Östersunds twijfelde niet en duwde wel door. "De technisch directeur van de club kwam naar Brussel voor een gesprek en ik voelde mij meteen zeer welkom. Ze toonden dat ze mij er echt bij wilden en dat was voor mij zeer belangrijk. Ze hadden hun linksachter verkocht en het was belangrijk dat ik meteen voor een basisplaats kon gaan. Daarom koos ik dus voor hen."

De talentvolle Belg ligt nog tot december 2021 onder contract. "Dat klopt. Een terugkeer naar België zou zeker geen slechte stap zijn, maar ik focus mij nu enkel op de herstart van het seizoen. Ik wil zo fit mogelijk zijn en als ik dan een goed niveau kan halen, zullen er automatisch ploegen interesse gaan tonen."

LEES OOK: Sven Vandenbroeck in Tanzania

LEES OOK: Jellert Van Landschoot bij NEC

LEES OOK: Ahmed Touba in Bulgarije

LEES OOK: Jasper Van der Heyden op de Faeroër Eilanden

LEES OOK: Vital Borkelmans in Jordanië

LEES OOK: Ilias Chair in Engeland

LEES OOK: Milan Corryn bij Trencin

LEES OOK: “We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

🚀

Moeten clubs uit 1A een poging wagen voor Weymans?

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

18
18
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

19
19
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

25
25
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

118
118
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

45
45
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

217
217
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

81
81
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

92
92
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

603
603
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

29
29
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

62
62
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

71
71
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

258
258
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

120
120
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

150
150
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

249
249
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

83
83
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

138
138
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

146
146
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

162
162
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

111
111
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

461
461
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

143
143

Meer sportnieuws