EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Club Brugge? Wie weet liggen er kansen"

door
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

Bij Club Brugge krijgen de eigen talenten eindelijk ook wat speelkansen. Het was jarenlang een groot pijnpunt, maar er komt stilaan verandering in. Mag Ahmed Touba ook dromen van een nieuwe kans bij Club? Onze redactie sprak met hem.

Club Brugge verhuurt Touba aan de Bulgaarse eersteklasser Beroe en daar is hij een revelatie. De 22-jarige linksvoetige verdediger kende er tot de coronacrisis een zeer goed seizoen. Touba zit door het coronavirus momenteel wel vast in Bulgarije…

"Het gaat goed met mij, maar het is wel geen makkelijke situatie. In Bulgarije mogen we momenteel ook niet buiten komen om individueel te trainen en daardoor hou ik mezelf thuis fit. Daarnaast ben ik ook ver verwijderd van mijn familie. Ik zit in quarantaine in mijn appartement en we mogen enkel buiten om boodschappen te doen. We kregen geen toestemming van de club om terug te keren naar ons land", aldus Touba aan onze redactie.

Geeft Clement in de zomer een nieuwe kans?

Voor de verdediger was het aanvankelijk aanpassen. "In Bulgarije heerst er toch een andere mentaliteit en dat was toch wat aanpassen. Bij de club verwachtte ik niet veel problemen omdat er een aantal Franstaligen bij de club waren."

Beroe, dat met Ibrahima Conte nog een oude bekende in zijn rangen heeft, staat zevende. "De competitie is best zwaar, want iedereen kan van iedereen winnen. Ludogorets (leider met negen punten voorsprong, nvdr.) steekt er wel een beetje bovenuit." Interessant voor Philippe Clement: Touba speelt er niet langer als flankverdediger, maar als centrale verdediger. "Dit was nieuw voor mij, maar de coach zag in mij een centrale verdediger. Eigenlijk ging het vanaf de eerste partij op die nieuwe positie goed en ik voel mij er ook best goed. Ik moet toegeven dat het een goede zet was.”

Club Brugge heeft achterin wel wat weelde, maar Touba zou wel eens kunnen terugkeren en zijn kans proberen te grijpen onder Clement. "Dat zal de tijd uitwijzen. Ik heb nog regelmatig contact met de mensen van Club Brugge en ze sturen mij ook trainingsprogramma’s door om fit te blijven. Ze volgden mijn prestaties en ze zijn tevreden over mijn progressie. Ik zag ze vooral in de Champions League aan het werk en ik zag dat ze met drie achterin spelen en dat systeem spelen we ook bij Beroe en dat ligt mij wel. Wie weet liggen daar wel kansen."

Touba klopte drie jaar geleden al aan de deur bij het eerste elftal.

De afgelopen maanden was er ook veel te doen over Touba in de Algerijnse pers. Hij stond bijzonder dicht bij het nationaal elftal van Algerije, maar door de uitbraak van het coronavirus kwam er geen debuut. “In maart zat ik in de voorselectie voor de U21 van België en voor het eerste team van Algerije. Als er geen stopzetting van het voetbal was geweest, dan had je mijn keuze wellicht gezien", knipoogt Touba. Volgens onze bronnen was de kans groot dat hij dan zijn debuut voor Algerije had gemaakt.

Tot slot is er de toekomst. De ex-speler van Oud-Heverlee Leuven hoopt net als elke voetballer op een dag in een grote competitie te spelen. "Uiteraard wil ik nog zoveel mogelijk progressie maken, maar ik kan uiteraard niet verbergen dat ik graag wil doorbreken bij Club Brugge. Het is en blijft de club waar ik mijn opleiding kreeg. En als dat zou lukken een droomcompetitie? Mmm, dan zou ik de Premier League zeggen."

LEES OOK: 'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Moet Clement hem in de zomer een kans geven?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

80
80
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

58
58
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

29
29
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

22
22
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

16
16
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

126
126
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

56
56
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

93
93
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

139
139
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

106
106
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

12
12
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

387
387
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

149
149
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

115
115
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

46
46
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

217
217
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

258
258
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

140
140
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

354
354
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

130
130

Meer sportnieuws