EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Belgische topclub? Er werd gepolst"

door
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

In de Premier League spelen een resem Belgen met onder meer Toby Alderweireld, Kevin De Bruyne, Jan Vertonghen en een aantal anderen. In The Championship, de Engelse tweede klasse, maakt de 22-jarige Belgische middenvelder Ilias Chair indruk. Onze redactie had een gesprek met de talentvolle speler.


Chair trok in januari 2017 de deur achter zich dicht bij Lierse SK. De Pallieters hadden toen geen vertrouwen meer in hem en na een test kreeg hij een contract bij QPR. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Stevenage en daar deed hij de nodige ervaring op. Dit seizoen breekt Chair helemaal door, maar uiteraard gooide het coronavirus ook The Championship helemaal overboord.

"De competitie ligt inderdaad stil, wat uiteraard zeer spijtig is. Zelf vertoef ik momenteel bij mijn familie in België, waar ik naar mijn mening hoor te zijn. De situatie is zeer ernstig en ik vertrouw dat onze regering en burgers hun uiterste best gaan doen om dit op te lossen, met de weinige middelen die we hebben."

(Lees verder onder de foto)


Marokko of België

Chair was tot het stilleggen van de competitie goed voor 32 competitiewedstrijden, waarvan 20 in de basis, en daarbij was hij toch goed voor 4 goals en 5 assists. Niet onaardig. "Dit seizoen gaat het inderdaad goed, al ben ik heel kritisch voor mezelf en ik moet nog veel bewijzen. Hoe ik mezelf zou omschrijven als voetballer? Dan zou ik mezelf als een technische en intelligente speler aanzien, al praat ik niet graag over mezelf. Ik laat graag de mensen hun mening geven wat voor type speler ik ben", aldus de bescheiden middenvelder.

Chair moet de komende maanden en jaren een keuze gaan maken: het nationaal team van Marokko of België. "Het klopt dat ik die keuze nog altijd heb, en het contact tussen mij en Marokko is discreet. Dat wil ik voorlopig ook zo houden en België sluit ik zeker niet uit. Het is altijd al een droom geweest om voor België te spelen, dus ik hoop dat ik die kans ooit zal krijgen."

Met zijn goede prestaties in de The Championship is Chair enkel nog haalbaar voor Belgische topclubs. Zijn marktwaarde zou volgens Transfermarkt.nl al 2,5 miljoen euro bedragen en hij ligt er nog tot medio 2023 onder contract. Ze beginnen hem wel terug te ontdekken in de Jupiler Pro League… "Een aantal ploegen hebben contact gehad met mijn makelaar. Of ik zou terugkeren naar België als er een topclub zich aandient? Ik zit momenteel heel goed in England, maar ik sluit zeker niets uit", aldus de sympathieke Chair.

LEES OOK: Sven Vandenbroeck in Tanzania
LEES OOK: Jellert Van Landschoot bij NEC

.

LEES OOK: Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Moeten Belgische topclubs hem in de zomer proberen aan te trekken?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

96
96
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

24
24
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

35
35
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

60
60
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

119
119
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

40
40
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

148
148
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

283
283
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

247
247
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

137
137
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

77
77
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

644
644
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

107
107
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

105
105
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

181
181
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

274
274
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

149
149
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

137
137
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

474
474
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

130
130
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

300
300
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

502
502
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

404
404
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

241
241
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

409
409

Meer sportnieuws