EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Belgische topclub? Er werd gepolst"

door
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

In de Premier League spelen een resem Belgen met onder meer Toby Alderweireld, Kevin De Bruyne, Jan Vertonghen en een aantal anderen. In The Championship, de Engelse tweede klasse, maakt de 22-jarige Belgische middenvelder Ilias Chair indruk. Onze redactie had een gesprek met de talentvolle speler.


Chair trok in januari 2017 de deur achter zich dicht bij Lierse SK. De Pallieters hadden toen geen vertrouwen meer in hem en na een test kreeg hij een contract bij QPR. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Stevenage en daar deed hij de nodige ervaring op. Dit seizoen breekt Chair helemaal door, maar uiteraard gooide het coronavirus ook The Championship helemaal overboord.

"De competitie ligt inderdaad stil, wat uiteraard zeer spijtig is. Zelf vertoef ik momenteel bij mijn familie in België, waar ik naar mijn mening hoor te zijn. De situatie is zeer ernstig en ik vertrouw dat onze regering en burgers hun uiterste best gaan doen om dit op te lossen, met de weinige middelen die we hebben."

(Lees verder onder de foto)


Marokko of België

Chair was tot het stilleggen van de competitie goed voor 32 competitiewedstrijden, waarvan 20 in de basis, en daarbij was hij toch goed voor 4 goals en 5 assists. Niet onaardig. "Dit seizoen gaat het inderdaad goed, al ben ik heel kritisch voor mezelf en ik moet nog veel bewijzen. Hoe ik mezelf zou omschrijven als voetballer? Dan zou ik mezelf als een technische en intelligente speler aanzien, al praat ik niet graag over mezelf. Ik laat graag de mensen hun mening geven wat voor type speler ik ben", aldus de bescheiden middenvelder.

Chair moet de komende maanden en jaren een keuze gaan maken: het nationaal team van Marokko of België. "Het klopt dat ik die keuze nog altijd heb, en het contact tussen mij en Marokko is discreet. Dat wil ik voorlopig ook zo houden en België sluit ik zeker niet uit. Het is altijd al een droom geweest om voor België te spelen, dus ik hoop dat ik die kans ooit zal krijgen."

Met zijn goede prestaties in de The Championship is Chair enkel nog haalbaar voor Belgische topclubs. Zijn marktwaarde zou volgens Transfermarkt.nl al 2,5 miljoen euro bedragen en hij ligt er nog tot medio 2023 onder contract. Ze beginnen hem wel terug te ontdekken in de Jupiler Pro League… "Een aantal ploegen hebben contact gehad met mijn makelaar. Of ik zou terugkeren naar België als er een topclub zich aandient? Ik zit momenteel heel goed in England, maar ik sluit zeker niets uit", aldus de sympathieke Chair.

LEES OOK: Sven Vandenbroeck in Tanzania
LEES OOK: Jellert Van Landschoot bij NEC

.

Moeten Belgische topclubs hem in de zomer proberen aan te trekken?

Meest recent

'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

23
23
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

79
79
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

61
61
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

120
120
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

222
222
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

42
42
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

51
51
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

44
44
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

322
322
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

232
232
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

255
255
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

323
323
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

455
455
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

193
193
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

203
203
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

574
574
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

211
211
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

220
220
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

71
71
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

196
196
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

255
255
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

690
690
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

263
263
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

64
64

Meer sportnieuws