Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Rechtsback

door
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Rechtsback

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Eerder lieten we jullie al kiezen voor de beste doelman, nu is het de beurt aan de rechtsachter. Namen als Bertrand Crasson, George Blay, Roberto Rosales, Andy Najar en Davy De Fauw verdienden ook zeker een selectie, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf spelers.

Eric Deflandre



Man met maar liefst 268 wedstrijden in België op te teller. Speelde in het jaar 2000 nog één seizoen voor Club, en keerde in 2004 terug voor drie seizoenen bij Standard. ‘bolde uit’ bij Brussels, Dender en Lierse. Ook 57-voudig Rode Duivel.

Emmanuel Eboué



Was één van de grote stroom aan Ivorianen die in Beveren neerstreek, maar ook één van de meest getalenteerde. Was duidelijk een maatje te groot voor België, en vertrok na twee seizoenen al naar de Engelse topclub Arsenal.

Anthony Vanden Borre



Een omstreden figuur, maar vergis u niet, heeft 157 wedstrijden voor Anderlecht op te teller. Zijn talent stond nooit ter discussie, zijn mentaliteit des te meer. Ook bij Racing Genk nog succesvol en Belgisch landskampioen in 2011. Zit intussen terug bij Paars-Wit, maar aan spelen kwam hij nog niet toe.

Thomas Meunier



Een huidige basispion bij de Rode Duivels, die in 2011 neerstreek bij Club Brugge. Groeide daar uit tot een absolute sterkhouder, en klokte af op net geen 150 wedstrijden. Was één van de drijvende krachten achter bekerwinst in 2015 en de landstitel in 2016. Vertrok via de grote poort naar Paris Saint Germain.

Clinton Mata



In zekere zin de opvolger van Meunier bij Club Brugge. Kwam echter eerst aan de oppervlakte bij Sporting Charleroi, waar hij een transfer naar Racing Genk versierde. Koos het jaar daarop echter al voor Jan Breydel, waar hij dit seizoen een tweede landstitel binnen lijkt te gaan halen.

LEES OOK: Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Wie draagt jouw voorkeur weg?

Meest recent

Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

0
0
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

9
9
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

110
110
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

16
16
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

74
74
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

17
17
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

23
23
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

79
79
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

211
211
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

264
264
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

158
158
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

114
114
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

42
42
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

199
199
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

67
67
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

223
223
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

52
52
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

80
80
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

116
116
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

87
87
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

72
72
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

596
596
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

60
60

Meer sportnieuws