Standard Luik heeft een knappe bekerzege geboekt op Racing Genk, de huidige nummer één van België. Tijdens het rustsignaal stond het nog 1-1, maar in de tweede helft trok
Les Rouches aan het langste eind.
In de eerste helft begon Standard Luik sterker aan het duel zonder dat het gevaarlijk werd voor het doel van Thibault Courtouis. Er was veel strijd tussen beide partijen. Het was uiteindelijk Ngongca Anele die een overtreding maakte op Mbaye Leye en veroorzaakte daarmee een strafschop. Axel Witsel schoot de bal hoog in de linkerbovenhoek en liet de sluitpost kansloos.
Ook de eerste echt grote mogelijkheid van Racing Genk werd meteen een doelpunt. Thomas Buffel, in het verleden spelend voor Feyenoord, wist een voorzet van Anele te verzilveren. Standard kreeg na de gelijkmaker een aantal kleine mogelijkheden, maar geen enkele poging ging tussen de palen. Het bleef daardoor tot het rustsignaal op 1-1 staan.
De tweede helft begon erg voorzichtig en beide ploegen durfden nauwelijks aan te vallen. Uiteindelijk moest er een fout van Eric Matoukou van te pas komen om weer enige actie in het duel te krijgen. De fout werd meteen afgestraft door Mohammed Tchite en die zette Standard daarmee op een 2-1 voorsprong.
Na de voorsprong kwam Genk nauwelijks nog tot het doel van Kristof van Hout. Uiteindelijk kreeg Marvin Ogunjimi twee kleine mogelijkheden om de gelijkmaker te maken, maar beide pogingen gingen net naast het doel. Voor Standard kregen Leye en Witsel nog redelijke kansen, al bleef het uiteindelijk bij 2-1.
Scoreverloop:
1-0 (17') Axel Witsel (strafschop)
1-1 (35') Thomas Buffel
2-1 (57') Mohammed Tchite