Cristiano Ronaldo: de onverslijtbare machine

342 stemmen
Cristiano Ronaldo: de onverslijtbare machine

Over de top, oud en versleten: toen Cristiano Ronaldo na 13 speeldagen in de Serie A nog steeds slechts vijf doelpunten achter zijn naam had staan, zaten de criticasters al snel op de huid van de superster. Sindsdien bewees CR7 echter iedereen zijn ongelijk en lijkt het einde lang niet in zicht. Integendeel: volgens Italiaanse media maakt Juventus momenteel zelfs werk van een contractverlenging. Op zich geen verrassing, want Ronaldo is nog steeds een onvermoeibare machine.


Ten midden van al het nieuws over het coronavirus, dat in de noordelijke regio van Italië rondom Turijn hard toesloeg, bereikte ons dit weekend een opvallend bericht. De Oude Dame is naar verluidt van plan om de 35-jarige aanvaller, die sowieso al vastligt tot medio 2022, nog twee jaar langer aan zich te binden. Ronaldo zou op die manier maar liefst tot zijn 39ste door blijven gaan aan de absolute top. Een prestatie die weinig offensief ingestelde spelers gegeven is, al kan de Portugees zich wel alvast spiegelen aan een voormalige ploegmaat.

TOP OP OUDE DAG
Manchester United-icoon Ryan Giggs, met wie Ronaldo in Old Trafford zes seizoenen de kleedkamer deelde, deed er destijds namelijk zelfs nog een jaartje extra bij. De Welshe winger was bijna twee decennia lang een van de beste flankspelers in de Premier League, maar schoof in de nadagen van zijn carrière wel steeds meer op naar het centrum. Niet richting de plek in de punt die Ronaldo in Madrid jarenlang innam, maar wel naar de rol van spelmaker voor de defensie. Een beetje te vergelijken met de switch die Andrea Pirlo, voordien werkzaam hoger in de as, in staat stelde om tot zijn 36ste draaischijf van Juventus te blijven.



Ronaldo is dus niet de eerst wereldster die op zijn oude dag nog op het allerhoogste niveau meedraait, meer zelfs: het lijkt tegenwoordig haast een trend te zijn. Ergens logisch gezien de almaar toenemende medische inzichten en technologieën, al kunnen we tegelijkertijd wel opmerken dat de belasting voor een topsporter nooit zwaarder was. Toch scheert ook eeuwige rivaal Lionel Messi op 32-jarige leeftijd nog hoge toppen, terwijl liefhebbers van de Amerikaanse sporten vast spontaan denken aan LeBron James (35) of Tom Brady (42) die de grenzen in de NBA en NFL verleggen. En beiden als een voorbeeld voor Ronaldo lijken te dienen.

ARBEID & PASSIE

Als de twee posterboys van de Verenigde Staten één ding met de Portugees gemeen hebben, is het immers wel dat ze maniakaal zorg dragen voor hun lichaam. Van noeste trainingsarbeid over een aangepast dieet tot uitgebreide recuperatieoefeningen: niets is de sterren-op-leeftijd teveel om hun loopbaan zo lang mogelijk te rekken. Iets wat ook Messi sinds kort trouwens begrepen heeft. Het gevolg zijn weinig blessures, zeker gezien het razende tempo waarin ze geacht worden te presteren. Zo kampt Ronaldo hier en daar uiteraard al eens met een kwaaltje, maar miste hij sinds zijn tweede jaar in Madrid nooit meer dan drie duels op rij.



Wanneer hij dan toch eens geblesseerd raakte, kwam dat vaak wel ongelegen. Zoals in de EK-finale met Portugal in 2016, waarin zijn ploegmaats alsnog de zege over de streep trokken. Ronaldo stond toen als een mascotte op en neer te wippen langs de zijlijn, een enthousiasme dat eveneens essentieel is voor zijn langdurige heerschappij aan de top. De vijfvoudig Gouden Bal-laureaat is niet alleen bezeten van trofeeën, zowel individueel als collectief, maar vooral ook van het spelletje zelf. Sommigen noemen het narcistisch, al straalt Ronaldo op zijn eigen manier minstens zoveel passie uit als de altijd goedlachse Ronaldinho destijds.

CLICHÉ DOORBROKEN
Premier League-analist Matt Le Tissier vatte het ooit allemaal goed samen. "Hij is een ongelooflijke atleet. Het zal me niet verbazen als hij zo lang door blijft gaan als Giggs. Hij zorgt goed voor zijn lichaam en heeft de juiste mentaliteit. Als hij zijn enthousiasme kan behouden, denk ik dat hij zich kan aanpassen als speler. Hij heeft nog wel een paar jaar te gaan", aldus de achtvoudig Engels international. De quote dateert vanzelfsprekend uit Ronaldo zijn latere dagen als Real Madrid-speler, want tijdens zijn periode in Engeland had niemand nog kunnen denken dat de dribbelkont op de flank het zó lang uit zou zingen aan de absolute top.



Het flitsende spel van de jonge CR7 was, behalve op techniek, in die tijd al voornamelijk gestoeld op snelheid en kracht. Fysieke eigenschappen dus, die door zijn omschakeling naar een efficiëntere speelstijl in Madrid nóg meer in de kijker werden gezet. Het cliché luidt dan dat zulke types vlugger aftakelen, want Moeder Natuur is nu eenmaal ongeslagen. Eens zijn lichaam het zou beginnen begeven, dreigde het dan ook al snel afgelopen te zijn met Ronaldo. Niets bleek echter minder waar, onder meer dankzij die toewijding waar we het hierboven al over hadden. Zo is de routinier nog altijd een van de snelste spelers in de Serie A.

TRANSFORMATIE(S)
Daarnaast onderging Ronaldo al lang geleden de transformatie waar Le Tissier het over had. Hoewel hij in Manchester al aardig wat ballen tegen de netten schoot, groeide de Portugees pas in Madrid uit tot de goalgetter zoals we hem vandaag kennen. De eens zo kwieke linksbuiten werd er doorgaans uitgespeeld als diepe spits en ontpopte zich zo tot de ultieme scoringsmachine, met onder meer een vernietigende kopkracht en detente. Hoewel hij bij Juventus vandaag geregeld weer vanaf de flank opereert, wat hem er niet van belet om veelvuldig voor doel op te duiken, zou hij in de punt dus gerust nog ettelijke jaren mee moeten kunnen.



Zoals we eerder al aanhaalden, zakken sterren op hun retour normaal gezien ook op het veld een rij terug. Een toekomst die bijvoorbeeld voor Messi niet ondenkbaar lijkt. Eens zijn sprint écht af begint te botten, blijft CR7 zijn plaats evenwel voorin – zij het allicht in het centrum. Zelfs wanneer hij niet meer in de diepte kan gaan, want ook met zijn rug naar doel kan de topatleet van waarde zijn. Met zijn 1 meter 87 is Ronaldo per slot van rekening niet de kleinste. Tel daarbij zijn fysieke capaciteiten, met onder meer een fenomenale sprongkracht, en zelfs als veredelde targetman kan de ervaren rot zich in principe nog uit de slag trekken.

35 EN GEGEERD
Bovenal heeft Ronaldo echter een neusje voor goals, een kwaliteit die hij ook op nóg oudere leeftijd niet meteen lijkt te zullen verliezen. Zeker niet met zijn rigide labeur indachtig. Of de superster werkelijk zijn kribbel onder een verlengd verblijf in Turijn zal zetten, dat valt dan weer nog af te wachten. Met PSG en ex-clubs Real Madrid en Manchester United dingen immers wel meer gegadigden naar zijn handtekening. De topclubs voor het uitkiezen op je 35ste: dan mag je jezelf gerust een onverslijtbare machine noemen.

LEES OOK: Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Cristiano Ronaldo zal op zijn 39ste nog altijd top zijn

Meest recent

'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

3
3
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

17
17
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

86
86
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

203
203
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

77
77
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

65
65
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

73
73
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

51
51
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

107
107
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

88
88
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

81
81
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

26
26
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

202
202
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

806
806
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

239
239
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

118
118
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

111
111
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

440
440
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

192
192
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

65
65
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

662
662
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

914
914
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

286
286
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

152
152
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

76
76

Meer sportnieuws