Het belooft een erg spannende slotspeeldag te worden in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zo hopen Waasland-Beveren en KV Oostende nog steeds om het behoud te vrijwaren. En ook strijd om het laatste Play-Off I-ticket is allerminst voorbij.
Zowel KV Mechelen, KRC Genk als RSC Anderlecht blijven in de running om zich te plaatsen voor de belangrijkste nacompetitie. De Brusselaars moeten op de slotspeeldag wel zien te winnen op STVV en zijn daarnaast afhankelijk van het resultaat in het onderlinge duel tussen de twee andere kanshebbers. Tenzij RSCA plots punten laat liggen, zullen dus ook KRC en KVM hun onderlinge duel moeten winnen. Eindigt de wedstrijd in de Luminus Arena op een gelijkspel én Anderlecht wint niet, dan is het Mechelen dat op basis van doelsaldo aan het langste einde trekt.
Toch vind analist en ex-spits Cédric Fauré dat Malinwa in het nadeel is ten opzichte van de andere twee ploegen. "Anderlecht heeft een uitstekende match gespeeld tegen Zulte Waregem (7-0). En KRC Genk ook tegen KV Oostende (2-4). Psychologisch gezien hebben zij daardoor een groot voordeel op KV Mechelen", vertelde Fauré bij Complètement Foot.
Kobe K