Croonen wijst Gent en Antwerp terecht: "Elke club vindt dat ze te weinig krijgt"

door
Croonen wijst Gent en Antwerp terecht:

De onderhandelingen over het nieuwe mediacontract zijn met een enorme sisser afgelopen, want AA Gent en Antwerp beslisten om niet mee te stappen in de deal die gesloten werd met Eleven Sports. De twee clubs zijn niet tevreden over de verdeelsleutel van de tv-gelden en dus zit de Pro League met een groot probleem.


"Uiteindelijk moet elke club zijn akkoord geven over de individuele verkoop van zijn rechten. 22 clubs hebben dat vandaag gedaan, 2 clubs (Antwerp en Gent) hebben beslist dat niet te doen", uit Peter Croonen, voorzitter van de Pro League, zijn ontgoocheling bij Sporza. "We zijn ver geraakt, maar helaas niet tot op het einde. We kunnen de rechten op dit moment dus niet collectief toekennen. Het proces wordt nu enorm complex, maar we doen voort om het alsnog nog te laten lukken."

De ergernissen van Gent en Antwerp kunnen bij hem op weinig begrip rekenen. "Elke club vindt vanuit zijn perspectief dat hij te weinig krijgt. 22 clubs konden daar overheen stappen voor het collectieve goed, 2 clubs niet. Er zijn nochtans voor beide clubs heel veel argumenten die dit akkoord toch aanvaardbaar maken. Ik betreur dan ook dat we dit historische moment niet met 24 konden pakken."

Antwerp schopte met name stennis omdat het een pak minder zou krijgen dan de G5, maar vindt dat het zich daar wel mee kan meten. "Antwerp heeft terecht de ambitie voor de G5. Het heeft misschien nog 2, 3 of 4 jaar nodig om daartoe toe treden. Vroeg of laat zal dat wel gebeuren", besluit Croonen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Is zijn ergernis terecht?

Meest recent

‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

8
8
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

15
15
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

217
217
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

25
25
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

50
50
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

183
183
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

109
109
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

42
42
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

142
142
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

144
144
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

186
186
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1148
1148
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

75
75
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

261
261
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

301
301
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

69
69
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

214
214
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

352
352
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

77
77
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

194
194
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

104
104
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

633
633
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

404
404
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

305
305
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

334
334

Meer sportnieuws