'Eindelijk meldt zich een club bij Anderlecht voor Musona'

door
'Eindelijk meldt zich een club bij Anderlecht voor Musona'

RSC Anderlecht leed tijdens het vorige kalenderjaar een enorm verlies, maar het bestuur weet al hoe men de bloedrode cijfers zal aanpakken. Zo willen de Brusselaars een pak spelers van de hand doen in de hoop voldoende transfersommen te incasseren én het salarisbudget te doen krimpen. Die 'Operatie Grote Kuis' begint ook stilaan vorm te krijgen. 

Adrien Trebel lijkt de eerste te zullen worden die vertrekt. Er zou een akkoord zijn om de Franse middenvelder met aankoopoptie te verhuren aan Al-Shabab, deze deal zou eerstdaags afgerond worden. En ook de volgende vertrekker staat al klaar. Zo meldt het Zimbabwaanse Zimeye dat de koffers van Knowledge Musona stilaan gepakt zijn. 

De 'Smiling Assasin' maakte destijds de overstap van KV Oostende naar Anderlecht in het zog van het duo Coucke-Devroe, doorbreken in Brussel lukte hem echter niet. Vorig jaar werd hij een half seizoen verhuurd aan Lokeren, maar daar ging hij mee ten onder. De afgelopen maanden kwam hij zelfs helemaal niet meer in actie, een vertrek is onvermijdelijk geworden. Enkele Afrikaanse ploegen zouden al gepolst hebben voor de Zimbabwaanse international, maar voor is Musona (en vooral zijn salaris) voorlopig te duur.

UPDATE 02/01
Er lijkt eindelijk schot te komen in het mogelijke vertrek van Musona, want tot dusver bleef het slechts bij vage geruchten over interesse uit Afrika. Nu heeft er zich ook een eerste ploeg echt concreet gemeld, want Sowetan Live weet dat Mamelodi Sundowns de aanvaller terug naar Zuid-Afrika wil halen. De Zimbabwaan zou alvast oren hebben naar het aanbod van de nummer twee uit de Zuid-Afrikaanse Premier League en het lijkt dus enkel wachten tot Anderlecht zijn fiat geeft voor het vertrek. Musona speelde eerder in Zuid-Afrika al twee periodes voor Kaizer Chiefs.

LEES OOK: 'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

Moet Anderlecht hem zo snel mogelijk van de hand doen?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

227
227
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

71
71
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

186
186
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

74
74
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

629
629
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

820
820
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

300
300
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

180
180
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

65
65
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

212
212
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

140
140
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

414
414
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

215
215
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

78
78
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

123
123
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

305
305
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

212
212
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

26
26
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

138
138
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

535
535
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

127
127
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

768
768

Meer sportnieuws