Allegri laat zich uit over zijn toekomst

56 stemmen
Allegri laat zich uit over zijn toekomst

Bij elke Europese topclub waar de trainer onder druk staat, of de trainer de laan uit is gestuurd, komt zijn naam voorbij. Massimiliano Allegri is erg gewild, maar pas zin de zomer gaat hij een nieuwe klus aanpakken. In gesprek met ESPN praat de Italiaan over zijn toekomst.

Allegri is al meerdere malen genoemd als de opvolger van Unai Emery bij Arsenal. Ook bij Bayern München schijnt hij op het lijstje te staan. De clubloze coach hoort deze geruchten allemaal rustig aan, hij gaat immers pas aankomende zomer weer aan de slag.

"In juni. Ik weet niet of dit een sabbatical heet", zegt hij tegen ESPN. "Mijn zaakwaarnemer Giovanni Branchini en ik kwamen direct tot dit besluit. Nadat de relatie met Juventus werd verbroken kwam de beslissing er een jaar uit te gaan." Deze pauze kwam volgens Allegri niet ongelegen.

"Ik ben achttien jaar speler geweest en zestien jaar als coach actief geweest. Na 34 jaar ben ik gestopt. Ik ben een gelukkig man. Ik heb de kans te reflecteren, met mensen te praten en dingen te doen in mijn privéleven waar mijn passie ligt, zoals theater, tentoonstellingen en boeken." Overigens is Allegri zich bewust dat hij een goede keuze moet maken voor aankomende zomer.

"Het zal een belangrijk jaar worden. Belangrijk vanwege de keuze die ik ga maken. Ik zal erop voorbereid moeten zijn. Na een jaar aan de kant en vijf jaar Juventus wil ik niet terugkeren in het voetbal en het slecht doen." De oud-trainer van onder andere AC Milan en Juventus geeft wel een kleine hint over zijn toekomst. "Ik volg hier in Milaan lessen Engels. Ik kan het al aardig spreken, maar het luisteren is wat lastiger. Als de persoon die me helpt wat langzamer praat, dan begrijp ik het. Ik kijk ook films in het Engels en lees in die taal. Dan begrijp ik het."

LEES OOK: Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Zal hij naar de Premier League vertrekken?

Meest recent

'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

20
20
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

17
17
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

258
258
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

128
128
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

75
75
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

144
144
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

55
55
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

89
89
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

108
108
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

372
372
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

47
47
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

131
131
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

184
184
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

58
58
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

221
221
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

553
553
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

168
168
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

164
164
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

736
736
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

2005
2005
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

244
244
'Man City breekt de bank: grote WK-smaakmaker onderweg'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

233
233
‘Club slaat toe: Leko krijgt zijn droomaanvaller van 9M’

Club Brugge drukt door voor de droomaanvaller van Ivan Leko. Blauw-zwart heeft negen miljoen euro ...

1033
1033
Uittocht bij Anderlecht: nieuwste vertrekker al genoemd

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

609
609

Meer sportnieuws