Allegri laat zich uit over zijn toekomst

56 stemmen
Allegri laat zich uit over zijn toekomst

Bij elke Europese topclub waar de trainer onder druk staat, of de trainer de laan uit is gestuurd, komt zijn naam voorbij. Massimiliano Allegri is erg gewild, maar pas zin de zomer gaat hij een nieuwe klus aanpakken. In gesprek met ESPN praat de Italiaan over zijn toekomst.

Allegri is al meerdere malen genoemd als de opvolger van Unai Emery bij Arsenal. Ook bij Bayern München schijnt hij op het lijstje te staan. De clubloze coach hoort deze geruchten allemaal rustig aan, hij gaat immers pas aankomende zomer weer aan de slag.

"In juni. Ik weet niet of dit een sabbatical heet", zegt hij tegen ESPN. "Mijn zaakwaarnemer Giovanni Branchini en ik kwamen direct tot dit besluit. Nadat de relatie met Juventus werd verbroken kwam de beslissing er een jaar uit te gaan." Deze pauze kwam volgens Allegri niet ongelegen.

"Ik ben achttien jaar speler geweest en zestien jaar als coach actief geweest. Na 34 jaar ben ik gestopt. Ik ben een gelukkig man. Ik heb de kans te reflecteren, met mensen te praten en dingen te doen in mijn privéleven waar mijn passie ligt, zoals theater, tentoonstellingen en boeken." Overigens is Allegri zich bewust dat hij een goede keuze moet maken voor aankomende zomer.

"Het zal een belangrijk jaar worden. Belangrijk vanwege de keuze die ik ga maken. Ik zal erop voorbereid moeten zijn. Na een jaar aan de kant en vijf jaar Juventus wil ik niet terugkeren in het voetbal en het slecht doen." De oud-trainer van onder andere AC Milan en Juventus geeft wel een kleine hint over zijn toekomst. "Ik volg hier in Milaan lessen Engels. Ik kan het al aardig spreken, maar het luisteren is wat lastiger. Als de persoon die me helpt wat langzamer praat, dan begrijp ik het. Ik kijk ook films in het Engels en lees in die taal. Dan begrijp ik het."

LEES OOK: 'Kompany op wenken bediend: Bayern gaat voor WK-ganger'

Zal hij naar de Premier League vertrekken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

70
70
Nederland ontdekt Hans Vanaken: "Goede speler is dat"

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

21
21
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

113
113
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

100
100
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

28
28
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

76
76
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

275
275
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

394
394
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

389
389
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

347
347
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

162
162
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

93
93
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

100
100
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

535
535
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

120
120
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

118
118
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

86
86
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

82
82
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

250
250
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

250
250
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

749
749
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

336
336
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

178
178
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

178
178

Meer sportnieuws