Marco van Basten gaat zondag tegen Roda JC Kerkrade met Filip Djuricic als linksbuiten beginnen. De aanvallend ingestelde speler speelt liever niet aan de linkerflank, maar heeft aan de oefenmeester van sc Heerenveen te kennen gegeven open te staan voor die rol.
"We hebben daar een gesprek over gehad en hij heeft aangegeven dat hij daar open voor staat. Hij doet het voor het team. Het maakt hem niet uit of hij in het midden staat of op links- of rechtsbuiten", aldus Van Basten in gesprek met
NUsport.
"De verantwoordelijkheid van Filip is nu anders dan vorig jaar, waarin Luciano Narsingh, Bas Dost en Oussama Assaidi een belangrijke rol speelden. Hij kon daar in meegaan. Nu krijgen jongens als Sven Kums, Ramon Zomer en Djuricic meer verantwoordelijkheid en dat voelen ze ook. Dat is niet altijd even makkelijk voor ze", aldus Van Basten.
"Filip is een heel goede gozer, die er alles voor over heeft en heel fanatiek is. Hij doet er alles aan om zo goed mogelijk te presteren, traint goed en is wilskrachtig. Soms lijkt het alsof hij er genoeg van heeft of er met de pet naar gooit, maar dat is absoluut niet het geval", zo besloot Van Basten zijn verhaal.
LEES OOK:
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'