In 2020 wordt het Europees kampioenschap voor het eerst in de geschiedenis afgewerkt in meerdere landen. Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van het toernooi vindt het EK plaats in steden door heel Europa, zo maakt de UEFA bekend. Het revolutionaire plan werd na het afgelopen EK voorgesteld door voorzitter Michel Platini.
De UEFA besprak het plan donderdag en enkel Turkije bleek een tegenstander: het land hoopte na het mislopen van het EK 2016 op de organisatie. "Het EK van 2020 wordt in verschillende grote steden door heel Europa gespeeld", verklaart secretaris-generaal Gianni Infantino van de UEFA. "De respons van alle nationale bonden was erg positief."
De precieze invulling is nog onduidelijk, maar recentelijk bleek dat het waarschijnlijk gaat om twaalf organiserende landen, die de bovenste twaalf plekken op de UEFA-ranking bezetten. Vanaf maart 2013 kunnen steden zich opgeven als mogelijke speelstad en in het voorjaar van 2014 volgt de definitieve informatie over de speelsteden. In 2020 doen 24 landen mee aan het EK.
LEES OOK:
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs