RSC Anderlecht mag onder het bewind van Frank Vercauteren beginnen aan een ongeziene inhaalrace. Na tien speeldagen staat de recordkampioen op een pijnlijke dertiende plaats, met amper negen punten tot dusver. Om alsnog Play-Off I te halen is er dus amper ruimte voor nieuwe misstappen.
Maar volgens presentator/commentator Frank Raes is de belangrijkste nacompetitie nog niet gaan vliegen voor Paars-Wit. Dan zal het geleverde spel echter wel aangepast moeten worden. "Anderlecht moet rechtstreekser beginnen te voetballen. Je kan niet blijven rondspelen. Akkoord, Manchester City doet dat ook, maar daar schieten er wel ballen naar voren. Ook Anderlecht moet directer en concreter voetballen om doelpunten te maken", tipt hij de Brusselaars bij Sporza.
Hier en daar werd al geopperd dat RSCA momenteel over veel te weinig kwaliteit zou beschikken. Maar dat vindt Raes toch niet helemaal correct. "Je kan niet zeggen dat Anderlecht met een goedkope ploeg voetbalt. Ze huren centrale verdedigers, ze kopen Van Crombrugge, Chadli komt ook niet voor een appel en een ei en voorin heeft Paars-Wit miljoenen uitgegeven voor Vlap en Roofe."
LEES OOK: 'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'
Kobe K