Na de triomf tegen Viktoria Plzen, moet Royal Antwerp FC nog één horde nemen om de groepsfase van de Europa League te halen. De Great Old neemt het donderdagavond alvast een eerste keer op tegen AZ Alkmaar. Maar de Antwerpenaren zijn wel benadeeld voor dit duel.
Omdat een deel van het dak van het AZ-stadion is ingestort, moest de club uitwijken naar Enschede voor deze partij. Maar de lokale ordediensten daar besloten om geen bezoekende fans toe te laten uit angst voor overlast. Een onbegrijpelijke beslissing vond men aan Antwerpse zijde, maar door tijdsgebrek was het quasi onmogelijk om hier nog iets aan te veranderen.
Op zijn persconferentie daags voor het duel, zag coach Laszlo Bölöni zijn kans alvast schoon om nog eens uit te halen. "Ik vind dit heel spijtig. We hebben de beste supporters van België. Ze maken misschien een beetje te veel lawaai, maar zo zijn ze nu eenmaal. Eerlijk, ik begrijp deze beslissing niet. Het voetbal is zo'n groot spektakel geworden dat steeds meer volk lokt. Waarom moeten ze ons dan zo straffen? Dit lijkt wel stigmatiserend", klonk het scherp.
LEES OOK: 'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'
Kobe K