Sevilla heeft de stadsderby met 5-1 gewonnen van Real Betis. De gastheren kwam al vroeg op voorsprong. In het vervolg van de wedstrijd was Sevilla, waar Hedwiges Maduro bijna tachtig minuten meedeed, heer en meester en werd er door twee doelpunten van José Antonio Reyes en van Federico Fazio uiteindelijk met 5-1 gewonnen.
Sevilla ging als een trein van start. Al na twaalf seconden ging de bal tegen de touwen. Betis nam de aftrap en speelde de bal terug tot bij keeper Adrián. Hij schoof de bal echter in de voeten bij Reyes, die voor de vroege voorsprong tekende. Slechts vijf minuten later verdubbelde een ontketend Sevilla de score. Op het randje van buitenspel kopte Fazio een vrije trap van de voet van Ivan Rakitic.
Betis was en bleef de gehele eerste helft slechts een figurant in de show die de thuisploeg opvoerde. Na een half uur was het opnieuw Reyes die doel trof. Na een mooie aanval gaf Cicinho voor richting Ãlvaro Negredo. De spits kopte nog op de lat, maar in de rebound was Reyes er als de kippen bij om de bal binnen te prikken. Op slag van rust maakte ook Fazio zijn tweede. Ditmaal was Reyes de aangever en scoorde de verdediger opnieuw met het hoofd.
In de tweede bedrijf was het tempo uit de wedstrijd. Het eerste noemenswaardige moment was een gele kaart voor Rubén Pérez. Niet veel later kreeg hij zijn tweede en kon hij dus inrukken. De vrije trap die hierbij volgde werd net naast geschoten. Met tien man deed Betis wat het daarvoor met elf man nog niet gelukt was: scoren. Er werd een goede voorzet gegeven die doorschoot tot bij de tweede paal. Hier controleerde Rubén Castro de bal om vervolgens voor de eretreffer te tekenen.
Ondanks dat Sevilla de stadsgenoot spaarde in de tweede helft, werd het toch nog erger. Op aangeven van Jesús Navas kon Rakitic het pleit beslechten: 5-1. Sevilla klimt door de overwinning naar de zevende plek. Betis blijft onveranderd zesde.
Scoreverloop:
1-0 (1') José Antonio Reyes
2-0 (5') Federico Fazio
3-0 (33') José Antonio Reyes
4-0 (43') Federico Fazio
4-1 (66') Rubén Castro
5-1 (90') Ivan Rakitic
Bijzonderheid: Rubén Perez kreeg zijn tweede gele kaart en moest dus vertrekken met rood (61').
Overige uitslagen:
Deportivo La Coruña - Levante 0-2
Celta de Vigo - Real Mallorca 1-1
Getafe - Real Valladolid 2-1
Granada - Atlético Madrid 0-1
LEES OOK:
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal