EXCLUSIEF Antwerp rekent op Mbokani voor topavond: "Zonder hem is het moeilijk"

door
EXCLUSIEF Antwerp rekent op Mbokani voor topavond:

Royal Antwerp FC kent een historische avond, want het speelt voor het eerst in 25 jaar weer echt Europees voetbal. De Great Old neemt het in de Europa League op tegen het taaie Viktoria Plzen en onze redactie blikte vooruit én terug met Cisse Severeyns, die in 1994 de laatste Europese thuiswedstrijd tegen Newcastle United meespeelde. Antwerp verloor toen met 0-5 van Philippe Albert & co.


"Voor Antwerp zou het uiteraard heel leuk zijn als ze kunnen doorstoten naar de groepsfase van de Europa League, maar Plzen is een taaie tegenstander. Ze speelden toch in de Champions League (in 2018 pakten ze zeven punten in een groep met Real Madrid, AS Roma en CSKA Moskou, nvdr.) en het zal zeker geen makkelijke brok worden. Bovendien wacht er nog een voorronde als ze zich kunnen plaatsen. Antwerp kan wel met vertrouwen de partij tegemoet gaan, want ze speelde twee goede wedstrijden in de competitie, met goed voetbal en veel goals", aldus Severeyns.


Severeyns (midden) was een publiekslieveling bij de Great Old.
Het is zeer jammer dat Antwerp door een vreemde kronkel van de UEFA, het stadion is niet geschikt volgens de UEFA-normen, niet in de eigen Bosuil mag spelen. Antwerp moet in het Koning Boudewijnstadion spelen en er zullen bijna 20.000 fans komen opdagen. Een zeer mooi aantal, maar een half vol stadion en nefast voor de sfeer.

"Dat is jammer, want het is altijd veel leuker om in je eigen stadion te mogen spelen. Nu zullen er bijna 20.000 fans zijn en dat is in dat stadion toch nog altijd 'weinig'. Op de Bosuil zou er meer sfeer zijn, want in Brussel is er die piste en daardoor 'klinkt' het toch allemaal wat minder. Het is jammer, want je verliest toch zo een deel van je thuisvoordeel. Maar ik bekijk het positief: het stadion zit half vol", lacht de ex-spits.


Antwerp rekent vooral op Dieumerci Mbokani.
Bij de Great Old rekenen ze uiteraard op Dieumerci Mbokani. Momenteel de beste spits in België en goed gestart met vier goals in twee matchen. Bovendien is hij een speler die er altijd staat op grote momenten. "Hij heeft duidelijk de lijn van Play-Off I doorgetrokken, waar hij echt enorm sterk was. In de reguliere competitie vond ik hem niet zo straf, maar nadien was hij indrukwekkend. Hopelijk kan hij tegen Plzen de lijn van zijn competitiestart doortrekken, want als Mbokani wegvalt, zie je toch dat het heel wat moeilijker is voor Antwerp." De club met stamnummer is aanvallend zéér afhankelijk van de ex-Gouden Schoen.

Newcastle
Voor Antwerp is het 25 jaar geleden dat het nog eens 'echt' Europees speelde. De Intertoto-campagne van 1997 was een flauw afkooksel van de UEFA Cup. Antwerp ging toen kansloos ten onder tegen Newcastle United.

"Dat was nog het grote Newcastle met sterren als Philippe Albert en Andy Cole, die op de Bosuil meteen twee keer scoorde. Ik weet nog dat we voor de partij zeiden dat we er iets goed van wilden maken, maar Newcastle was enorm sterk. De terugwedstrijd was ook van dat en we kwamen al snel 4-0 achter. Wim Kiekens scoorde toen en ik maakte nog de 4-2. Het werd uiteindelijk 5-2. Het was wel een leuke belevenis om in Engeland te spelen en ondanks de werken aan het stadion heerste er toch een speciale sfeer. Dat was ook eens leuk om dat mee te maken, ondanks die pandoering."

Ploegopstelling Antwerp in 1994 tegen Newcastle: Svilar, Kulcsar, Broeckaert, Emmerechts, Smidts, Kiekens, Porte, Zohar (65’ Rubenilson), Godfroid, Severeyns, Vangompel

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Genk vindt opvolger Tolu, duiventil bij RSCA

Trending:

'Transfergesprekken lopen: Arokodare naar topcompetitie'
'Transfergesprekken lopen: Arokodare naar topcompetitie'

Zal Mbokani scoren tegen Plzen?

Meest recent

'Witte rook: Standard haalt slag thuis bij Club Brugge'

Standard laat er geen gras over groeien op de zomermercato, want Marc Wilmots haalde tot dusver al ...

55
55
'AC Milan slaat dubbelslag: Club Brugge vangt 60 miljoen'

Charles De Ketelaere flopte in San Siro, maar dat weerhoudt AC Milan er niet van om opnieuw te ...

220
220
‘Club Brugge kapot van plotse bocht Jashari‘

Eerst leek Ardon Jashari Club Brugge trouw te blijven, maar nu is alles anders. Terwijl ...

344
344
Anderlecht-fans vinden nieuwe zondebok: "Tijd voor afscheid"

RSC Anderlecht stelde dinsdag al een vijfde zomeraanwinst voor, maar dat blijkt niet te volstaan ...

154
154
Jong geweld voor Wils: Antwerp licht aankoopoptie

De keuze om Stef Wils te promoveren tot T1 was volgens Sven Jaecques een "weldoordachte beslissing", ...

172
172
'Club Brugge krijgt zin: Milan verhoogt bod op Jashari'

Van een overeenkomst is er nog geen sprake, maar het ziet er hoe langer hoe meer naar uit dat Ardon ...

570
570
Gegeerde keeper speelt open kaart: Anderlecht of AA Gent?

Thomas Kaminski zal het niet worden, maar RSC Anderlecht blijft wel zoeken naar een nieuwe doublure ...

378
378
'Westerlo aan zet: Yow lokt stevige interesse'

We haalden al aan dat er veel staat te gebeuren bij KVC Westerlo. De Kemphanen moeten ook spelers ...

135
135
'AA Gent & Westerlo kloppen aan voor buitenkansje'

Tot dusver hield AA Gent zich gedeinsd op de transfermarkt, maar daar lijkt stilaan verandering in ...

177
177
'Leegloop bij Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Momenteel eist Ardon Jashari alle aandacht op, maar dat er deze zomer nog meer volk Club Brugge zal ...

698
698
Hendrik Van Crombrugge en Vanessa delen spetterend nieuws

Voor Hendrik Van Crombrugge waren het op sportief vlak niet de meest fijne jaren uit zijn ...

384
384
'Antwerp in actie: transfervuurwerk barst helemaal los'

Ruim drie weken voor de competitiestart heeft Antwerp nog veel werk aan de winkel. Voorlopig lijkt ...

682
682
'Soap ontploft: Jashari zadelt Club Brugge met deadline op'

Club Brugge wilde Ardon Jashari graag nog een jaartje langer aan boord houden, maar dat lijkt almaar ...

1025
1025
Renard jubelt: “Nieuwe leider mét grinta bij Anderlecht"

RSC Anderlecht is hard aan het gaan op de zomermercato. Enric Llansana is de nieuwste zomeraanwinst ...

396
396
‘Puntenhalvering? Supporters zijn het kotsbeu’

Er werd weer een bom onder de competitiehervorming gelegd na de klacht van Franc Borains, Union SG, ...

304
304
Geraerts speelt open kaart: “Daarom Standard afgewezen”

Karel Geraerts boekte in het verleden successen bij Union SG, maar werd vervolgens ontslagen bij het ...

314
314
Anderlecht-drama nipt vermeden: wending stadionperikelen

RSC Anderlecht is van plan om een nieuw stadion te bouwen, maar die plannen zijn nog lang niet ...

305
305
‘Union SG verliest succescoach Pocognoli transfervrij’

Union SG verbaasde aan het begin van vorig seizoen door de onervaren Sebastien Pocognoli aan te ...

1107
1107
Anderlecht op stoom: volgende aanwinst voorgesteld

RSC Anderlecht blijft doorstomen op de zomermercato. Na Cedric Hatenboer, Zoumana Keita, Mihajlo ...

377
377
Anthony Vanden Borre verrast iedereen met groot nieuws

Anthony Vanden Borre werd ooit gezien als hét grootste Belgische talent. Bij Anderlecht stond ...

130
130
De Condé krijgt plots vijf versterkingen bij KRC Genk

KRC Genk is zich volop aan het voorbereiden voor volgend seizoen. Onder Thorsten Fink wonnen de ...

730
730
‘Yannick Ferrera pakt uit met opvallende nieuwe uitdaging'

Yannick Ferrera werkte op de Belgische velden al onder meer bij Sporting Charleroi, Standard Luik, ...

63
63
‘Anderlecht vs Standard: Kaminski verbaast met keuze’

De Belgische (top)clubs kijken elkaar vaak in de ogen op de transfermarkt. Thomas Kaminski werd in ...

174
174
‘Arnaud Bodart heeft knappe knaltransfer te pakken’

Arnaud Bodart speelde jarenlang voor Standard Luik vooraleer hij na een heuse transfersoap in de ...

119
119
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club strijden, Tolu kiest'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

554
554

Meer sportnieuws