Anderlecht verliest, maar Nasri flitst en Dewaele kan bekoren

door
Anderlecht verliest, maar Nasri flitst en Dewaele kan bekoren

RSC Anderlecht heeft nog maar eens verloren. In een oefenwedstrijd verloor het, weliswaar onverdiend, met 1-2 van Fortuna Düsseldorf. De partij leerde dat Vincent Kompany terecht de kaart van de jeugd trekt, de anderen zijn voetbaltechnisch niet goed genoeg om de manier van voetballen van Kompany te kunnen uitvoeren.


Er was eens een tijd dat RSC Anderlecht jaarlijks naar Limburg - waar het veel fans heeft - afzakte voor een vriendschappelijke partij, onder meer in Tongeren en Hasselt. Paars-Wit trok deze keer naar Maasmechelen en de ongeveer 1.500 aanwezige fans kwamen vooral voor Vincent Kompany. Hij kreeg een staande ovatie toen hij als coach het veld op kwam en over de eerste 45 minuten kan Kompany tevreden zijn.

Anderlecht gaf niet één noemenswaardige kans weg en defensief stond het. Sieben Dewaele was de rechtsachter in balverlies en in balbezit kwam hij naast Sven Kums centraal op het middenvelder en de jongeling bekoorde. Nana Ampomah, voor 5 miljoen euro van Waasland-Beveren naar Fortuna Düsseldorf getransfereerd, kwam amper in het stuk voor. Dewaele solliciteerde voor een basisplek. Het was ook uitkijken naar de prestatie van Sven Kums en die deed het best goed. De eerste 20 minuten was hij heel aanwezig, nadien zakte hij wat weg, maar tegen het einde van de eerste helft was hij weer goed. Zijn passing is veel beter dan die van Peter Zulj en verdedigend stond hij zijn mannetje. In de tweede helft speelde hij als nummer tien, maar dat was geen succes.



Samir Nasri was ook 45 minuten van de partij en hij toonde dat hij in de laatste 20 meter van het veld Anderlecht grote diensten kan bewijzen. Hij was aanvoerder en fysiek is hij nog niet klaar om in de competitie aan de aftrap te verschijnen. Hij zorgde wel voor de assist van het doelpunt na een mooie combinatie Adzic-Nasri-El Hadj. Er zit progressie in zijn vormcurve en een fitte Nasri zal Anderlecht zeker diensten bewijzen, af en toe flitste hij al. Dat is meer dan de afgelopen wedstrijden. Daarnaast was er Adzic, die een kans kreeg als diepe spits en hij deed het in de eerste helft bij momenten degelijk, maar hij weegt nog wat licht voor Anderlecht. Toch zouden heel wat Belgische ploegen goed af zijn met de soms wat houterige Serviër.

Voorts was ook Philippe Sandler -hij straalt iets uit maar moet opletten dat hij niet te zelfzeker wordt - goed, maar ook jongeling Killian Sardella. Defensief stond RSCA als een huis en dat zal Kompany plezier doen, zelfs Elias Cobbaut deed het goed. Al blijft diens uitvoetballen vaak een probleem. Alexis Saelemaekers was dan weer niet goed als linkerflankaanvaller. Veel goede wil, maar in deze vorm komt hij niet in aanmerking voor een basisplaats. Anderlecht bekoorde in de eerste helft en had een drietal kansen en doorlopend de bal. Het was stevig baas en de 1-1 was gevleid voor de Duitsers, Davy Roef kon niets doen aan het doelpunt, een prachtige vrije trap. Jongens als Thierry Lutonda en Anouar El Hadj bewezen dat zij ook thuishoren in de A-kern van RSCA, al is dat voorlopig vooral als invaller.



Na de rust was het niveau minder. Vaak komen in een oefenwedstrijd veel jonge spelers dan aan bod en dan daalt het niveau, bij RSCA is het andersom. Antonio Milic, Kenny Saief, Franck Boeckx en Edo Kayembe vielen in en deden dat bijzonder pover. Sebastiaan Bornauw viel ook in en speelde zijn wedstrijd. In een oefenmatch zijn de fans gezapig en genieten ze van een frietje en pintje, maar Milic zorgde met erbarmelijk uitvoetballen voor veel ergernis. De grasmat was niet top, maar dat was echt de oorzaak niet...

De anderen vielen ook tegen. Sommige analisten zijn van mening dat Frank Boeckx een betere doelman -vanwege zijn uitstekende voetenspel - voor het Kompany-systeem is dan Thomas Didillon, maar Boeckx is op zijn lijn van een minder niveau dan Didillon. De 1-2 was een geplaatste bal, maar zeker houdbaar. Neen, Boeckx heeft vooral een belangrijke toekomst naast het veld (waar hij zeer goed omgaat met de jonge spelers en hij is zeer geliefd in de kleedkamer) en staat op nummer drie in de pikorde. Als er scouts waren die Saief en Kayembe aan het werk wilden zien, zij zullen wellicht geen positief vinkje hebben gegeven. Kompany maakte zich de eerste 20 minuten na de pauze vaak boos, maar nadien stopte hij. Het had geen zin en hij zag zijn team niet één kans bij elkaar voetballen in de tweede helft. Ter info: ook Düsseldorf deed amper van zich spreken, maar scoorde wel.



Anderlecht voetbalde niet meer op de korte ruimte, de bovengenoemde jongens kunnen dat simpelweg niet, en het is nog maar eens duidelijk: de jeugd is de toekomst én het heden, enkel Kums wist zich mogelijk toch een beetje in de kijker te spelen van zijn generatiegenoot Kompany. Zondag wacht Moeskroen.

Claudio Reulens in Maasmechelen

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Moet Dewaele een kans krijgen in de basis?

Meest recent

Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

6
6
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

5
5
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

74
74
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

36
36
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

121
121
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

95
95
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

190
190
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

232
232
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

192
192
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

89
89
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

116
116
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

89
89
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

115
115
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

103
103
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

152
152
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

46
46
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

171
171
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

247
247
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

536
536
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

479
479
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

360
360
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

347
347
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

206
206
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

178
178
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

112
112

Meer sportnieuws