EXCLUSIEF Ceulemans over het 'nieuwe' Club: "Gaan zij dezelfde impact hebben?"

door
EXCLUSIEF Ceulemans over het 'nieuwe' Club:

Club Brugge zag met Stefano Denswil (Bologna) en Wesley Moraes (Aston Villa) twee sterkhouders vertrekken, maar met David Okereke en Simon Deli werden twee stevige opvolgers gehaald. Clubicoon Jan Ceulemans ziet Club Brugge dan ook weer als een grote titelkandidaat. Toch wil de ‘Caje’ niet meteen zeggen dat Club dé grote titelfavoriet is.


"Club is volgens iedereen de grote titelfavoriet. Er is niet veel veranderd en ze hebben de kern grotendeels kunnen samenhouden, wat altijd een zeer groot voordeel is. Bovendien is Club Brugge altijd een titelkandidaat, dus veel verandert er niet. Maar om te zeggen dat ze dé titelfavoriet zijn, dat moet je afwachten. Dat er bij Genk veel veranderingen zijn, ze verloren toch drie belangrijke spelers (Trossard, Malinovskyi en Aidoo, nvdr.), speelt in het voordeel van Club en ook bij Anderlecht zijn er nog vraagtekens."


Clement moet Club Brugge weer kampioen maken.
De komst van Philippe Clement zorgt ook voor hoge verwachtingen. "Inderdaad, de verwachtingen zijn hoog na de titel met Genk en mensen zeggen dat hij spelers beter maakte bij Waasland-Beveren. Dat kan allemaal zijn, maar een trainer hangt toch vooral af van de spelers die er zijn."

Met Wesley en Denswil verloor Club wél twee sterkhouders, die beiden een zeer grote impact hadden in de ploeg. "Of ze goed vervangen zijn? Dat kan je op voorhand onmogelijk zeggen. Club betaalde veel voor Okereke en ze haalden ook een vervanger voor Denswil, maar gaan zij meteen dezelfde impact hebben? Dat moet je afwachten. Het zullen zeker spelers met veel talent zijn, maar laten we eerst kijken hoe ze gaan presteren. Op voorhand is dat moeilijk te zeggen, want niemand buiten de club kent die spelers echt."


Okereke krijgt de zware taak om Wesley te vervangen.
Club legt de focus op de competitie, maar de voorronde van de Champions League is momenteel misschien wel van groter belang. Met Dynamo Kiev was de loting alvast pittig. "Die ploeg is een groot vraagteken. Als je vroeger tegen ploegen uit het Oostblok moest spelen, dan spreek ik al over héél lang geleden, dan wist je dat het bijna onmogelijk was. Maar niemand kent de echte waarde van het huidige Kiev. Het is nog altijd een topploeg in Oekraïne en ze hebben toch wel wat internationals en jonge talenten rondlopen, maar het is zoals Clement zei: we kennen die ploeg niet echt. Het zal ook daar afwachten zijn wat voor niveau zij halen én wat het niveau van Club Brugge gaat zijn."

LEES OOK: 'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Onderschat de buitenwereld de leemte die Denswil en Wesley achterlaten?

Meest recent

Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

8
8
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

11
11
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

184
184
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

247
247
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

674
674
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

176
176
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

236
236
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

251
251
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

236
236
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

340
340
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

185
185
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

290
290
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

223
223
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

312
312
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2862
2862
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

617
617
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

418
418
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

318
318
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

222
222
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

462
462
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

178
178
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1333
1333
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

575
575
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1741
1741
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

502
502

Meer sportnieuws