De voorspelling van VN: de Gouden Stier 2019/20

door
De voorspelling van VN: de Gouden Stier 2019/20

Na een tussenseizoen dat bol stond van de transferrecords, staat de Jupiler Pro League weer klaar om uit de startblokken te schieten. En hoewel de spelerskernen er tegen eind augustus weer helemaal anders kunnen uitzien, waagde VoetbalNieuws zich toch al aan een vijfdelige vooruitblik op een ongetwijfeld interessant seizoen. Vandaag in deel één: de Gouden Stier, oftewel mogelijke topschutters.


De afgelopen twee campagnes kroonde Hamdi Harbaoui zich als speler van Anderlecht en vooral Zulte Waregem tot de beste goalgetter in onze competitie, maar hij loopt er dit jaar niet meer bij. De Tunesiër besloot zijn status immers te gaan verzilveren in de zandbak van Qatar, waardoor de Jupiler Pro League op zoek moet naar een nieuwe primus van de klas. Wie zijn de vroege favorieten om in zijn voetsporen te treden en het komende seizoen dus af te sluiten met de Gouden Stier op de rug?

OPVOLGER(S) VAN SAMATTA
De zilveren medaille in de voorbije topscorersrace ging naar Ally Samatta¸ die de rol pas helemaal op het einde loste en de eer uiteindelijk dus aan Harbaoui moest laten. Indien hij blijft is de Tanzaniaan dan ook dé grote favoriet om nu wel op het hoogste schavotje te eindigen, maar Samatta trekt de deuren van de Luminus Arena deze zomer zo goed als zeker achter zich dicht. De landskampioen anticipeerde alvast op zijn nakende vertrek en haalde met Stephen Odey reeds een opvolger in huis.

De 21-jarige Nigeriaan trapte vorig seizoen 15 keer raak voor FC Zürich en kan dat totaal als speerpunt van het vernieuwde Genk misschien nog wat verder opschroeven. Philippe Clement zal hem daar dus wel niet bij kunnen helpen, al leverde Felice Mazzu met Jérémy Perbet bij Charleroi ook al eens een topschutter af. De kaart van Odey lijkt alleszins vol getrokken te zullen worden, want voor de rest oogt de spoeling voorin voorlopig dun. Al worden ook van Théo Bongonda de nodige doelpunten verwacht.



De laatste keer dat een flankaanvaller met de Gouden Stier ging lopen is ondertussen al maar liefst negen jaar geleden, toen Ivan Perisic 22 keer raak trof voor Club Brugge. Als er één winger in staat moet zijn om dat unicum te evenaren is het echter wel Bongonda. In steun van Harbaoui was hij vorig seizoen al goed voor 14 rozen, op 23-jarige leeftijd staat hij nu op het punt om helemaal door te breken. Met zijn neus voor goals is de duurste binnenlandse transfer ooit zo minstens een gevaarlijke outsider.

ERVARING VS TALENT
Achter Harbaoui en Samatta gaapte vorig jaar een enorm gat, maar de derde beste doelpuntenmaker was verrassend genoeg toch Ivan Santini. De verguisde Kroaat mag desondanks liefst beschikken in het Astridpark, al is het nog lang niet zeker of een transfer er wel van komt. Als hij zich toch in de plannen van Vincent Kompany weet te wrikken is Santini alvast een garantie voor goals, zo niet zijn de Paars-Witte ogen in afwachting van een nieuwe spits (Vincent Janssen?) massaal gericht op Landry Dimata.

De ex-jeugdinternational van Anderlecht herstelt momenteel echter nog van een blessure en zal de nieuwe jaargang zo met een achterstand moeten aanvatten. Het is dus vooral de vraag of hij wel aan genoeg minuten komt om echt mee te kunnen dingen voor de titel van topschutter. Hetzelfde geldt voor Siebe Schrijvers, zij het om andere redenen. De pocketaanvaller was zijn trefzekere zelf in zijn eerste seizoen bij Club Brugge, maar lijkt moeilijk in te passen in het systeem van de nieuwe coach.



Die zal voor de doelpuntenproductie van zijn team vooral kijken in de richting van recordaankoop David Okereke. De 21-jarige Nigeriaan scoorde vorig jaar ‘slechts’ tien keer in de Serie B en komt dan ook niet meteen over als een pure killer in de zestien, maar heeft wel hetzelfde profiel als Samatta en lijkt aldus mogelijke spek voor de bek van Clement. Mocht de jonge spits falen ligt er met Jelle Vossen in Jan Breydel overigens nog steeds een bewezen sluipschutter op de loer om zijn plaats over te nemen.

NOSTALGIE & PROGRESSIE
Ook in Antwerp loopt er met Dieumerci Mbokani zo een exemplaar rond. De 33-jarige Congolees bewees vorig seizoen met zijn 13 competitietreffers, waarvan twee in de Europese barrageduels tegen Charleroi, nog lang niet afgeschreven te zijn en kent de Jupiler Pro League als zijn broekzak. Doorheen de reguliere competitie miste hij af en toe nog een beetje ritme, maar in Play-Off I zagen we de beste Mbokani van bij Anderlecht of Standard terug. En dat is nog altijd iemand om rekening mee te houden.

Standard heeft voorin dan weer een karrevracht aan spitsen in huis, waarvan vooral Renaud Emond en Orlando Sa al lieten zien dat ze de goal wel weten staan. Toch zet Michel Preud’homme volgens ons best in op Felipe Avenatti, die overgenomen werd van Bologna na zijn goede beurt bij KV Kortrijk vorig seizoen. Daar kwam de Uruguayaan vooral op het einde van de campagne helemaal boven water, bij de Rouches moet hij nu nog beter kunnen doen dan de 15 stuks die hij vorig jaar al liet optekenen.



Nog iemand die beter moet kunnen doen – maar niet van werkgever veranderde – is Jonathan David. De vinnige aanvaller van AA Gent leverde met 12 doelpunten lang geen slecht seizoen af, maar liet bij vlagen zien dat hij eigenlijk tot nog veel meer in staat is. Zo blonk de 19-jarige Canadees recent nog uit op de Gold Cup, waar hij zich met zes treffers zelfs tot topscorer van het toernooi kroonde. Een eer die hij met nog wat meer constante in zijn prestaties dus ook in België in de wacht zou kunnen slepen.

NIEUWE GEZICHTEN IN PLAY-OFF II (?)
Harbaoui deed het de voorbije twee jaar gemakkelijk lijken, maar voordien slaagde sinds de invoering van de play-offs enkel Perbet erin om vanuit Play-Off II bovenaan het pak te eindigen. Door de hervorming worden daar vanaf dit seizoen bovendien minder matchen afgewerkt dan voorheen, en dus kijken we na het vertrek van de Tunesiër dan ook vooral naar de ploegen bovenin het klassement om de topschutter te leveren. Al zien we ook bij de teams net daaronder enkele mogelijke kandidaten rondlopen.

Na het mooie maar vruchteloze sprookje van vorig jaar hoopt zo STVV de volgende stap te zetten. Prijsbeest Daichi Kamada zal daar helaas niet meer bij helpen, Yuma Suzuki wel. De Japanner etaleerde in zijn thuisland al zijn neus voor goals, hoewel hij momenteel nog in de lappenmand ligt kan hij de volgende worden die helemaal open bloeit onder de regie van Marc Brys. Die verrichtte eerder al wonderen met Yohan Boli, met iets meer efficiëntie in de afwerking kan ook hij een outsider zijn.



Tot slot ving Zulte Waregem het vertrek van Harbaoui op met Cyle Larin, op een zijspoor bij Besiktas maar voordien goed bij schot in de MLS. De Canadees is eenzelfde type en met zijn ervaring direct inzetbaar, al moet hij dan wel de concurrentiestrijd winnen van die andere nieuwkomer Dimitri Oberlin. Francky Dury telt zo twee kanshebbers in de rangen, als hij er opnieuw eentje optimaal kan laten renderen resideert de Gouden Stier wie weet dus wel gewoon voor het derde jaar op rij aan de Gaverbeek.

DE VOORSPELLING VAN VN
De gevestigde waarden bovenin het Belgische topschuttersklassement zijn stuk voor stuk vertrokken – of staan op het punt dat te doen – en dus is het nog moeilijker dan anders om een onderbouwde prognose te maken. Bovendien situeren er zich toch nog heel wat vraagtekens rond het merendeel van onze vroege favorieten, die allemaal nieuw zijn in de Belgische competitie, een andere coach als oefenmeester krijgen, hun hoogtepunt al voorbij zijn of nog even kampen met een blessure. Allemaal, behalve eentje.

De voorspelling van VN is daarom dat Jonathan David zijn werk vanop de Gold Cup gewoon doortrekt en zich het komende seizoen ook in de Jupiler Pro League tot topschutter kroont. De jonge Canadees beschikt alvast over het vereiste killerinstinct, zo bewees hij al toen hij als diepe spits onder Yves Vanderhaeghe zes doelpunten in elf wedstrijden liet noteren. Onder Jess Thorup opereerde hij aanvankelijk iets lager op het veld, maar in de rol van schaduwspits was hij ook in Play-Off I toch ook weer goed voor vier treffers.



Gent liet al verstaan dat het goudhaantje enkel voor een recordbedrag weg mag en gelooft net als wij dus rotsvast in zijn verdere progressiemarge. De Buffalo’s focusten zich op de transfermarkt dan ook enkel op defensieve versterking en trekken zo voorin vol de kaart van de polyvalente goalgetter, bij zijn land ook al goed voor tien rozen in amper acht optredens. Daar is de toevoer zelfs nog beperkter dan in de Ghelamco Arena, waar nu alle ogen op hem gericht zijn om de aanval te dragen. De Canadees lijkt echter opgewassen tegen de taak en voor het jaar van de absolute doorbraak te staan. Wij verwachten ons dan ook aan een karrenvracht aan doelpunten, en roepen David daarom uit tot dé favoriet voor de titel van Gouden Stier 2019/20.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, vuurwerk op slotdag'

Wie wordt volgens u topschutter het komende seizoen?

Meest recent

Monaco wél met goed gevoel naar CL dankzij oude bekende

Volgende week zijn Union en Club Brugge een eerste keer aan zet in de Champions League. In hun ...

22
22
Vanaken duidt oorzaak aan voor pijnlijke nederlaag

Club Brugge trekt met een flinke kater de Champions League in. Het leed zaterdag immers al zijn ...

142
142
Onklopbare Scherpen schat kansen Union tegen PSV in

Union trekt met een goed gevoel richting de Champions League, nadat het zaterdagavond in zijn ...

19
19
De Bruyne zet Napoli op weg naar nieuwe vlotte zege

De veelbesproken overgang van Kevin De Bruyne naar Napoli deze zomer blijkt vooralsnog een schot in ...

41
41
Zoon van oud-sterkhouder Club weldra in JPL?

De transfermarkt is sinds enkele dagen gesloten in België, maar heel wat clubs blijven ...

62
62
Keiharde blamage: Hongerige Wolven vloeren dramatisch Club

Onze tweede deelnemer aan de CL, Club Brugge, heeft vanavond een ferm blauwtje gelopen in ...

140
140
2 opmerkelijke VAR-beslissingen: werd Club bestolen?

Club Brugge beleeft geen makkelijke avond in La Louvière. De bekerwinnaar lijkt met het hoofd ...

494
494
Union gewaarschuwd: PSV houdt doelpuntenkermis in Nijmegen

Dinsdagavond maakt Union zijn grote debuut in de Champions League. Daarbij krijgt het PSV als eerste ...

20
20
KV Kortrijk raast door CPL, De Camargo onder zware druk

KV Kortrijk leeft voorlopig aan 200% na de degradatie uit de Jupiler Pro League. De Kerels vloerden ...

47
47
Pocognoli meldt alsnog flinke opsteker voor Champions League

Union boekte zaterdag een zeer nipte zege op het veld van rode lantaarn Dender, dat pas door een ...

16
16
Keeperskwestie Club laait weer op: fans woedend

Club Brugge probeert zaterdagavond in La Louvière vertrouwen te tanken met het oog op de ...

399
399
Godts schittert bij Ajax maar krijgt tóch tik

Mika Godts heeft zaterdag nog eens zijn enorme talent laten zien bij Ajax. Onze jonge landgenoot ...

47
47
Kompany glundert: Bayern haalt snoeihard uit tegen HSV

Vincent Kompany blijft voorlopig een foutloos parcours rijden met Bayern München dit seizoen. ...

106
106
Openda debuteert in sensationele zege Juve tegen Inter

In de Serie A stond zaterdag de Derby dell'Italia op het programma. Net als vorig seizoen - toen ...

62
62
Union spartelt voorbij Dender en tankt vertrouwen voor CL

Na een zeer moeizame wedstrijd heeft Union in de slotfase toch de drie punten gepakt in Denderleeuw. ...

41
41
Zorgen in omgeving Viktor Verhulst: “Is hij zwakbegaafd?”

In de nieuwste aflevering van ‘De Verhulstjes’ klinkt er plots ongerustheid in het ...

97
97
Hayen zorgt voor verrassingen in basiself Club Brugge

Club Brugge speelt om 20u45 in en tegen La Louvière. Blauw-Zwart verloor op de vorige ...

205
205
Genk liet toptalent gaan: De Condé maakt bizarre eis bekend

Bij KRC Genk hebben ze toch wel wat wijzigingen doorgevoerd op de jeugdacademie. Er is een ander ...

303
303
STVV zoekt oplossing: Vrancken baalt om vertrek

STVV kende een zeer goede mercato. De club deed enkele zeer goede transfers, maar ze verkochten ook ...

60
60
Beresterke Godts de grote held bij Ajax

Ajax begon niet al te best aan het seizoen in de Eredivisie. Ze namen het vandaag in de eigen ArenA ...

46
46
Mbappé flikt het weer en trekt Real Madrid over de streep

Real Madrid moest al om 16u15 aan de bak. Ze gingen op bezoek bij Real Sociedad, altijd een ...

52
52
Lommel doet gouden zaken in pittige Limburgse derby

Na een pittige Limburgse derby heeft Lommel gouden zaken gedaan. De bezoekers pakten de zege bij ...

69
69
Essevee straft pover OHL af met dodelijke efficiëntie

Essevee blijft het niet onaardig doen bij zijn terugkeer op het hoogste niveau. Vandaag won een ...

41
41
Twee Rode Duivels vallen geblesseerd uit, Tolu maakt debuut

Arsenal won eerder op de dag vlot van Nottingham Forest, maar om 16u stonden er nog een aantal ...

59
59
Straffe Bakayoko laat Bundesliga zijn enorme talent zien

Bayer Leverkusen won gisteren zijn duel en dat was nodig na een 1 op 6. Vandaag stonden er in de ...

59
59

Meer sportnieuws