Anderlecht haalt dubbele achterstand op, maar Kompany heeft werk

door
Anderlecht haalt dubbele achterstand op, maar Kompany heeft werk

RSC Anderlecht opent volgende week zijn seizoen tegen KV Oostende en de ploeg van speler-manager Vincent Kompany lijkt stilaan klaar voor de competitiestart. De Brusselaars kwamen zaterdagmiddag tijdens de galawedstrijd op het veld van Hamburg SV al snel 2-0 achter. Maar na de pauze toonden ze veerkracht en werd alsnog een gelijkspel uit de brand gehaald.


In de voorbije duels kozen Kompany en zijn staf telkens voor een mix tussen jongeren en vaste waarden uit de A-kern. Dit keer werkte men echter naar een type-ploeg toe. De speler-manager nam zelf plaats tussen de lijnen, ook Vlap, Sandler en Nasri startten. Op het middenveld moest Kums verrassend genoeg plaats maken voor de jonge Dewaele. In de eerste helft viel het op dat Paars-Wit vooral in één tijd en vooruit probeerde te spelen, maar aan de automatismen is toch nog een pak werk. Bovendien wordt er nog veel te veel balverlies geleden.

De Duitsers toonden zich dan weer de gevaarlijkste ploeg en creëerden enkele kansen, de openingstreffer viel er echter pas na een stilstaande fase. Zo legde Hunt een knappe vrije trap achter Didillon, Kompany maakte wel geen goede beurt bij de fase die hier aan voorafging. RSCA kwam bovendien niet zo scherp uit de kleedkamer en Narey profiteerde om al snel de 2-0 op bord te zetten.

De Brusselaars voerden vervolgens enkele wissels door en die loonden. Zo zorgde Gerkens voor de aansluitingstreffer. De Limburger ligt niet in de bovenste schuif en al zeker niet bij de achterban, maar blijft zich wel erg nuttig tonen. En in de 78ste minuut was het Colassin, nog zo'n invaller, die voor de gelijkmaker zorgde. Vervolgens was het voor RSCA kwestie van stand houden en dat lukte ook. Anderlecht lijkt klaar voor het nieuwe seizoen, al staat de ploeg van Kompany en co zeker nog niet op punt.

LEES OOK: Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Denkt u dat Anderlecht volgend seizoen meteen weer gaat meedoen voor de titel?

Meest recent

‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

9
9
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

24
24
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

39
39
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

22
22
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

73
73
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

77
77
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

80
80
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

124
124
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

92
92
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

106
106
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

41
41
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

398
398
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

178
178
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

121
121
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

265
265
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

378
378
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

304
304
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

103
103
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

509
509
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

100
100
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

317
317
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

264
264
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

102
102
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

245
245
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

526
526

Meer sportnieuws