Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

208
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor kozen om niet voor de Rode Duivels uit te komen. De komende jaren zal ons land ongetwijfeld nog de nodige talenten door de mazen van het net zien glippen.

Dat is bijvoorbeeld het geval bij Club Brugge. De getalenteerde lichting van Club NXT die straks de Final Four van de Youth League speelt, telt heel wat Belgische jeugdinternationals. Maar één van de grootste talenten zal niet voor ons land uitkomen.

LEES OOK: Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Okon wil niet voor Rode Duivels uitkomen

In Het Nieuwsblad is Gianluca Okon zeer duidelijk over zijn internationale toekomst. "Ik heb geen Belgisch paspoort en we zijn er ook niet mee bezig. Het wordt Italië", klinkt het. "De Azzurri ademen zoveel geschiedenis uit. Voor die eerste ploeg spelen, is de droom."

De 17-jarige middenvelder, zoon van gewezen Gouden Schoen Paul Okon, speelt nochtans al vrijwel zijn hele voetballeven voor Club Brugge. Desondanks zijn de Duivels dus voor hem geen optie. Hij speelde in het verleden voor de Australische jeugdelftallen, maar sloot dit seizoen aan bij de Italiaanse U17.

Club hoopt wel te kunnen genieten

In Brugge hopen ze de komende jaren wel nog te kunnen genieten van het goudhaantje, in tegenstelling tot zijn oudere broer. Paul Okon-Engstler vertrok destijds op piepjonge leeftijd naar Benfica, maar Gianluca zet wel zijn eerste stappen in het profvoetbal bij Club.

Het toptalent, dat in 2024 nog uitgeroepen werd tot beste speler op de Kevin De Bruyne Cup, maakte dit seizoen in 1B zijn profdebuut. Daar had hij de laatste weken ook een basisplaats beet. De verwachting is dat Okon op termijn ook zal aansluiten bij de A-kern.

Zal hij snel helemaal doorbreken bij Club?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

13
13
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

11
11
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

30
30
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

38
38
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

34
34
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

20
20
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

138
138
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

127
127
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

86
86
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

154
154
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

74
74
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

31
31
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

47
47
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

78
78
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

437
437
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

101
101
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

89
89
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

169
169
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

86
86
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

65
65
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

170
170
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

168
168

Meer sportnieuws