Beerschot gaat verder en vraagt zeer zware straf voor KV Mechelen

door
Beerschot gaat verder en vraagt zeer zware straf voor KV Mechelen

Beerschot V.A. speelt het spel hard en legt zich niet neer bij de vrijspraak voor KV Mechelen. Via zijn website laat de club weten dat het wil dat het bondsreglement wordt toegepast en dat KV Mechelen een zware sanctie krijgt voor zijn rol in 'Operatie Propere Handen.'


"Het BAS heeft beslist dat KV Mechelen volgens het reglement niet kan degraderen en oordeelt hier dat het reglement letterlijk moet toegepast worden veeleer dan volgens de geest, of volgens de ethiek van de sport. Beerschot vraagt dan ook dat deze visie consistent wordt doorgetrokken en gaat ervan uit dat het BAS de toepassing van de reglementen van de KBVB zal eisen", deelt de club mee.

Reglement
De club gaat verder. "Nochtans is het belang van Beerschot helemaal niet exclusief gerelateerd aan de degradatie van KV Mechelen. Competitievervalsing wordt immers specifiek gesanctioneerd in artikel B2008 van het bondsreglement met onder andere een of meerdere van volgende sancties:a. degradatie b. schrapping. Belangrijk, echter, is artikel B.2008.213, dat voorziet dat de degradatie in elk geval effectief moet plaatsvinden. Indien de competitievervalsing bewezen wordt geacht doch de degradatie niet mogelijk is moet, in plaats van degradatie, beslist worden dat de club gedurende een seizoen inactief moet blijven met haar eerste ploeg (of moet deelnemen aan een kampioenschap van reserven)."

In het reglement: Artikel B2008.213 'De degradatie moet in elk geval effectief plaatsvinden. Indien dit niet mogelijk is, moet, in plaats van de degradatie, beslist worden dat deze club gedurende een seizoen inactief moet blijven met haar eerste ploeg(en) ofwel moet deelnemen aan een kampioenschap van reserven op provinciaal vlak.'

Beerschot eist plaats in 1A op
"Op dat moment is er voor Beerschot geen verschil: of er volgt degradatie, of inactiviteit van KV Mechelen. In beide gevallen neemt Beerschot de vrijgekomen plaats van KV Mechelen in 1A in. Zodoende dient KV Mechelen zeer duidelijk volgens artikel B.2008.213, indien competitievervalsing wordt weerhouden en effectieve degradatie niet meer mogelijk is, een jaar inactief te blijven en wordt de plaats die vrijkomt in 1A ingenomen door Beerschot. Beerschot heeft recht op een plaats in 1A op basis van de letterlijke toepassing van het bondsreglement."

LEES OOK: Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Heeft Beerschot gelijk?

Meest recent

Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

4
4
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

7
7
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

71
71
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

178
178
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

63
63
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

111
111
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

532
532
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

140
140
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

115
115
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

227
227
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

299
299
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

334
334
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

153
153
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

744
744
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

449
449
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

133
133
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

320
320
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

57
57
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

76
76
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

424
424
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

94
94
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

513
513
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

276
276
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

469
469
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

392
392

Meer sportnieuws