Europees kampioen Portugal mag zich de allereerste winnaar van de Nations League noemen. In een spannende finale toonden de Portugezen zich net iets sterker dan Nederland. Voor één keer was het niet Cristiano Ronaldo die de wedstrijd besliste, maar Goncalo Guedes bezorgde zijn land een nieuwe trofee.
In Porto leek Oranje nipt favoriet na een straf parcours, waarin het in de groepsfase afrekende met Frankrijk en Duitsland en vervolgens in de halve finale Engeland over de knie legde. Maar in de laatste rechte lijn bleek Portugal net iets sterker. Na een uur viel het enige doelpunt van de wedstrijd toen Guedes met een schot van net buiten de zestien Cillessen verschalkte.
Nederland probeerde die klap nog wel te boven te komen, maar dat lukte niet meer. Het laat zo een unieke kans liggen om voor het eerst sinds 1988 een prijs te maken. Portugal haalt na de Europese titel van 2016 zijn tweede grote trofee binnen.
Jannick Lanckriet