De pas zestienjarige aanvaller Romelu Lukaku van
Anderlecht maakte woensdag zijn debuut voor de
Rode Duivels. Collega-aanvaller Wesley Sonck, die in de tweede helft inviel voor AZ-speler Maarten Martens, vond de debutant goed spelen, maar had ook enkele tips.
"Ik vond dat Lukaku te weinig gebruik maakte van zijn kwaliteiten. Zijn sterke punt is zijn diepgang en kracht, maar hij stond veel te veel met zijn rug naar het doel. Een interviewer van
Het Nieuwsblad zei tegen de ex-Ajacied dat Dick Advocaat als taak mee had gegeven aan Lukaku, dat hij als aanspeelpunt moest fungeren. Sonck blijft echter bij zijn punt: "Het is niet omdat de bondscoach je iets vraagt, je je sterke punten vervolgens niet moet benutten."
De aanvaller van de huidige nummer één uit België komt dit seizoen helemaal uit de verf. In het seizoen 2008/09 debuteerde hij in het eerste elftal van de topclub uit Brussel. Tot dusver speelde de Sportbelofte van het Jaar 2009 23 officiële wedstrijden voor zijn club, daarin maakte hij dertien doelpunten.