De directie van Ajax ziet er voorlopig geen aanleiding voor de beursgang te verlaten. Al geruime tijd wordt er gespeculeerd over het feit of de Amsterdamse club in alle stilte voorbereidingen aan het treffen is om de beurs te verlaten. Overigens is het niet aan de directie maar aan de vereniging en de raad van commissarissen om zich uit te spreken over een eventuele beursexit.
Volgens een berekening van beurspecialisten zouden de Amsterdammers dertig miljoen moeten reserveren om de aandeelhouders uit te betalen. Het verlaten van de beursgang zou meer bestuurlijke vrijheid geven in het handelen. Het gezicht van de club, Johan Cruijff, is nog steeds een groot voorstander van een beursexit .
Financieel directeur, Jeroen Slop, verklaarde eerder deze weg nog in het
Financieel Dagblad dat het moment om een streep te zetten door de beursnotering gunstiger is geworden. "De mogelijkheid voor een beursexit is door de winstgevendheid in ieder geval dichterbij dan in het verleden. We kunnen nu ook goedkoper lenen."
De topman van Ajax verloor zeker ook niet de voordelen van de beursnotering uit het oog. "De beursgang heeft ons ook kapitaal gebracht waardoor wij niet zoals Feyenoord naar privépersonen moesten stappen", vervolgde Slop zijn verhaal. "Een beursnotering brengt ook transparantie. Dat is alleen maar goed." Dinsdag steeg het aandeel van Ajax nog met 0,7% naar 7 euro na de bekendmaking van de jaarcijfers van de club over het boekjaar 2011-2012.