Actie tegen ellebogen Santini geëist: "Refs zijn te laks voor hem"

door
Actie tegen ellebogen Santini geëist:

RSC Anderlecht ging zaterdagavond met 3-0 onderuit op het veld van KRC Genk en gezien het wedstrijdverloop had die score zelfs veel hoger kunnen/moeten liggen. Bij Paars-Wit lieten een aantal spelers het dan ook alweer afweten. Vooraan bijvoorbeeld, speelde Ivan Santini andermaal een ongelukkige partij.


Bovendien liet de Kroaat zich opnieuw in negatieve zin opmerken. Zo ging hij in de beginfase vrijuit nadat hij wederom een armbeweging maakte richting een tegenstander. Ex-ref Serge Gumienny vindt dat er opgetreden moet worden. "Mijn enig puntje van kritiek is de lakse houding tegenover de zwaaiende armen van Ivan Santini. Het waren zaterdag geen brutaliteiten, dus rood zou ik overdreven gevonden hebben. Maar op zo’n moment moet je als scheidsrechter wel een statement maken. Met een gele kaart zeg je dan: Mister Santini, we are watching you", klinkt het in Het Belang van Limburg.

Dat het gebruik van zijn armen gewoon bij de speelstijl van Santini hoort, vindt Gumienny overigens een flauw excuus. "Dit had niets te maken met zichzelf beschermen of breed maken. Scheidsrechter Laforge liet hier de kans liggen om vroeg in de match dat signaal te geven en paal en perk te stellen aan deze bewuste overtredingen van de Anderlecht-spits."

LEES OOK: Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

Santini moet strenger bestraft worden ...

Meest recent

DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

29
29
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

60
60
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

39
39
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

142
142
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

68
68
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

331
331
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

134
134
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

119
119
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

27
27
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

146
146
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

314
314
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

82
82
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

318
318
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

57
57
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

760
760
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

459
459
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

71
71
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

556
556
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

258
258
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

450
450
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

720
720
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

607
607
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

230
230
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

97
97
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

340
340

Meer sportnieuws