Standard heeft inzake individueel talent een sterke kern, maar Michel Preud'homme werkt liever met spelers die in het gareel lopen. Inzake sportieve resultaten doet de coach het niet echt beter dan Ricardo Sa Pinto. Toch is Peter Vandenbempt enorm lovend over de coach.
"Voor een trainer als Michel Preud'homme met zijn professionalisme, focus, gretigheid en oog voor detail: hij wordt er helemaal gek van om met deze kern te moeten werken. Sa Pinto, de vorige coach, was zelf ook geschift, dus dat ging veel gemakkelijker. Ik denk dat Preud'homme toch een soort titanenarbeid verricht heeft. Hij heeft zijn groep eerst moeten overtuigen van een totaal andere manier van werken. Want als je in zo'n ploeg komt die vorig seizoen met Sa Pinto kon werken - met heel veel vrijheid en heel veel vrije dagen en niet al te veel werken - en je wil dat helemaal omgooien, dan zeggen die spelers: wij hebben vorig seizoen de beker gewonnen en zijn 2e geëindigd in de competitie, plus het was veel plezanter, dus wat is het probleem eigenlijk?", stelt hij tegenover Sporza.
De titel zit er wellicht niet in. "Preud'homme heeft de volledige arbeidsethos van de club veranderd en heeft al vroeg gemerkt dat heel veel spelers daar op de langere termijn niet in zullen meegaan. Dus sleurt hij de spelers dit seizoen zo ver en zo lang mogelijk mee en probeert hij er het allerbeste uit te halen. En zo kan hij dan volgend seizoen een groep samenstellen met spelers die wel meekunnen in zijn echte verhaal. Ik denk dat Michel Preud'homme niet gelooft dat Standard kampioen zal worden. Een Europees ticket zou al mooi zijn."
LEES OOK: Meunier zet deur open: JPL-topclub loert
Claudio Reulens