Dick Advocaat strafte Vincent Kompany zaterdag vanwege het feit dat hij te laat kwam voor de tactische bespreking voor de oefeninterland tegen Hongarije. Thomas Vermaelen, aanvoerder van de Rode Duivels, vond de straf terecht en denkt dat het in het verleden anders was geweest.
"De trainer heeft dat zelf heel snel moeten beslissen", vertelde de Arsenal-speler tegenover Het Nieuwsblad. "Ik stond er wel achter. Alleen als er discipline is naast het veld, is er ook discipline op het veld. Dat betekent niet dat ik iets tegen Vincent heb. Het had iedereen kunnen overkomen, maar regels zijn regels. Er is veel veranderd bij de Rode Duivels. Ik denk niet dat Kompany in het verleden zou gesanctioneerd zijn, maar klop die uitspraak nu niet op."
"Ik heb een goede communicatie met de bondscoach over mijn positie als linksback. Ik speel waar hij me zet, maar ik zou me ook graag eens tonen in het centrum van de verdediging. Als kapitein krijg ik nog dikwijls het verwijt dat ik te weinig communiceer, maar Advocaat heeft gezegd dat ik niet moet forceren. Als trainers als Advocaat en Marco van Basten bij Ajax mij tot aanvoerder benoemen zal ik wel het wel kunnen zeker. Met mijn eerste goal bij de Rode Duivels ben ik wel heel blij. Ik zit nu al aan zes doelpunten dit seizoen. Vorig jaar scoorde ik er vijf. Dit is mijn meest productieve seizoen ooitâ€, aldus een tevreden Vermaelen."