Sterk Club Brugge maakt brandhout van weerloos Antwerp

304
Sterk Club Brugge maakt brandhout van weerloos Antwerp

Met een glansprestatie heeft Club Brugge de topper tegen Antwerp volledig naar zijn hand gezet. De Bruggelingen waren negentig minuten lang heer en meester en veegden The Great Old volledig van de mat. Bolöni en co moeten in 2019 nog vol aan de bak om Play-Off I te halen.

Club Brugge begon met een dubbel gevoel aan de voorlaatste wedstrijd van deze jaargang. Blauw-Zwart speelde een voortreffelijke campagne in de Champions League maar in de eigen competitie liet de ploeg van Ivan Leko de laatste weken serieus van zijn pluimen. Een overwinning vandaag was een must om de rust in de tent te bewaren. Denswil en Vormer waren geschorst, Poulain en Schrijvers kwamen aan de aftrap. Bij de bezoekers koos coach Bolöni voor Yatabaré in de basis, Antwerp zag de concurrentie gevaarlijk dichtbij komen en kon best iets rapen op Jan Breydel.

Voor de wedstrijd werd ex-Club speler Refaelov gehuldigd.
Club domineert, Antwerp aanvallend onmondig
De thuisploeg nam de beste start en na amper één minuut spelen knalde Wesley al een eerst keer over. Ook nadien bleef Blauw-Zwart dominant en na een kwartier verscheen Rits plots oog in oog met Bolat, de middenvelder had echter teveel tijd nodig waardoor er (voorlopig) geen voorsprong kwam voor Club. Vijf minuten later was het echter wel raak voor de thuisploeg toen een voorzet van Dennis pardoes in doel verdween: 1-0. Antwerp kreeg echt geen poot aan de grond in de eerste helft en liep continu achter de feiten aan. Nog voor de rust verdubbelde Club zijn voorsprong toen Schrijvers een diepe bal van Wesley in één tijd enig mooi over Bolat in doel verlengde. Een werelddoelpunt van de ex-Genk speler. Halfweg leek Club op weg naar een gemakkelijke zege.

Club domineert in de eerste helft en komt via Dennis en Schrijvers op een dubbele voorsprong.
Rood-Wit wordt compleet vernederd op Jan Breydel
Ook na de rust bleef de ploeg van Ivan Leko aan hetzelfde ritme doorgaan en na een schot van Dennis kon Rits de rebound benutten, binnen de eerst tien minuten was de wedstrijd helemaal gespeeld. Iets voorbij het uur was de vernedering voor The Great Old compleet toen Dennis een uitstekende vrije trap van Vanaken tegen de netten kopte. De bezoekers ontsnapten een minuut later al aan een vijfde treffer toen Vanaken genade toonde door de bal in het zijnet te trappen en aan de overzijde schoot Haroun zowat de eerste Antwerpse kans tegen de paal. In het slot van de wedstrijd milderde Van Damme, na ingrijpen van de VAR, nog tot 4-1. Club had echter nog het slotakkoord want vanaf elf meter maakte Vanaken er nog 5-1 van. Een ruim verdiende zege van een zeer sterk Club Brugge.
Scoreverloop:
1-0 (21') Dennis, 2-0 (40') Schrijvers, 3-0 (54') Rits, 4-0 (65') Dennis, 4-1 (84') Van Damme, 5-1 (88') Vanaken (p)

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Haalt Antwerp Play-Off I?

Meest recent

Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

0
0
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

53
53
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

38
38
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

115
115
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

49
49
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

41
41
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

176
176
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

45
45
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

74
74
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

43
43
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

225
225
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

48
48
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

201
201
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

132
132
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

76
76
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

220
220
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

204
204
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

33
33
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

268
268
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

152
152
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

239
239
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

318
318
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

319
319
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

267
267

Meer sportnieuws