Een doodziek Anderlecht leed vanavond eens te meer een nederlaag op het veld van Moeskroen. Een energieke thuisploeg sloeg de bezoekers al in het eerste kwartier KO, een klap waar Paars-Wit nooit van herstelde. Een plek in Play-Off I komt stilaan in gevaar voor de recordkampioen.
Zieltogend Anderlecht heeft dringend reanimatie nodig
Ook op Le Cannonier verliep het eerste kwartier desastreus voor Anderlecht, na amper zeven minuten spelen dook Leye aan de eerste paal een voorzet van Benson in doel, de vroege 1-0 was een feit. Het ging van kwaad naar erger voor Paars-Wit want een paar minuten later verdubbelde Bakic al de score met een prachtige knal: 2-0 zowaar voor de degradatiekandidaat. Pas halfweg de eerste helft moest Butez een eerste keer in actie komen om een kopbal van Bakkali uit zijn doelvlak te zweven. Het was een schaars moment van opflakkering van een doodzieke recordkampioen want voor de rest was het al Moeskroen wat de klok sloeg. Op tien minuten van de rust stelde Olinga nog eens Didillon op de proef.

Een symbolisch beeld: Bornauw die afdruipt en de thuisspelers die feesten op de achtergrond.
Anderlecht schiet veel te laat wakker
Gek genoeg begonnen dezelfde elf spelers van de bezoekers ook aan de tweede helft. De eerste mogelijkheid na de rust was deze keer wel voor Anderlecht, Gerkens slaagde er niet in om een sterke Butez te passeren. Aan de overzijde leek het 3-0 te worden toen Leye na een warrige fase raak trof, de VAR greep echter in wegens voorafgaand buitenspel van Benson. De bezoekers slaagden er amper in om een vuist te maken en creëerden enkel wat halve kansen, Cobbaut trapte één daar van ruim naast. Uit het niets kwam Anderlecht op een klein kwartier van het einde toch tot de aansluitingstreffer toen Dimata na een hoekschop raak kopte: 2-1 en plots was er terug hoop in de rangen. Die hoop werd echter al snel de kop ingedrukt toen Leye andermaal raak kopte, deze keer kwam de VAR opnieuw tussen om het doelpunt terecht goed te keuren.(nadat er eerst voor buitenspel was gevlagd) Zo wint Moeskroen uiteindelijk gemakkelijk van een uitermate zwak Anderlecht.
Scoreverloop:
1-0 (7') Leye, 2-0 (15') Bakic, 2-1 (77') Dimata, 3-1 (81') Leye
LEES OOK: Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar
Maarten Coenen