Problemen veel groter dan gedacht: "Anderlecht in existentiële crisis"

door
Problemen veel groter dan gedacht:

RSC Anderlecht gaat door een bijzonder onrustige interland-break. Er was het conflict met verschillende makelaars, de nakend de machtswissel tussen Devroe en Verschueren en tot slot het incident rond het verlof van Landry Dimata. Maar blijkbaar zit de crisis nog veel dieper binnen de club.


Zo schrijft Het Laatste Nieuws op zaterdag dat er in nagenoeg alle departementen problemen heersen. Zo is er de slechte relatie tussen voorzitter Marc Coucke, die inspraak verlangt in het sportieve, en coach Hein Vanhaezebrouck, die vindt dat eer voorzitter zich niet moet moeien met het sportieve. Maar Coucke mengde zich ook te pas en te onpas in het transferbeleid, waardoor het werk van Devroe soms ondermijnd werd.

Daarnaast is er de onmacht van de scoutingscel. Die werd weliswaar herschikt door Coucke, maar zou in principe helemaal niets te zeggen hebben en dat leidt uiteraard tot onvrede. Ook in de medische staff is het hommeles. Coucke haalde onder meer zijn vertrouwenspersoon Chris Goossens naar RSCA. Die laatste houdt er een vrij traditionele werkwijze op na, terwijl Jochen De Coene, tot voor kort hoofd van de medische staff, meer datagedreven te werk gaat.

Dat conflict leidde al tot het ontslag van De Coene en mogelijk zijn er nog die zijn voorbeeld volgen. "Hoewel De Coene weg is, groeit het onderlinge wantrouwen. Bronnen binnen de club melden dat verschillende leden van de medische omkadering - zowel op de jeugdacademie als binnen de A-ploeg - er aan denken om op te stappen", aldus HLN.

De problemen bij RSCA zitten dus bijzonder diep. "Anderlecht in existentiële crisis", klinkt het zelfs. Afwachten of de aanstelling van Michael Verschueren als nieuwe manager voldoende zal zijn om dit recht te trekken.

LEES OOK: Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

Coucke heeft er zelf een puinhoop van gemaakt ...

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

144
144
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

64
64
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

8
8
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

64
64
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

47
47
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

64
64
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

250
250
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

30
30
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

394
394
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

262
262
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

348
348
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

24
24
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

92
92
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

114
114
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

69
69
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

440
440
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

167
167
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

338
338
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

129
129
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

481
481
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

295
295
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

181
181

Meer sportnieuws