'Opnieuw verdachte transfer bij Club: Meunier klaagt makelaar aan'

door
'Opnieuw verdachte transfer bij Club: Meunier klaagt makelaar aan'

In de nasleep van 'Operatie Propere Handen' zijn ook bij Club Brugge een aantal 'verdachte' transfers opgedoken. Zo werd oud-speler Fabien Camus eerder deze week nog opgepakt naar verluidt voor zijn bedenkelijke aandeel in de overgang van Anthony Limbombe naar FC Nantes. En ook met de transfer van Thomas Meunier blijkt nu één en ander aan de hand.


De huidige sterkhouder van de Rode Duivels werd destijds door Club weggeplukt bij Virton in de lagere regionen van het Belgische voetbal. Uit een document dat Le Soir kon inkijken blijkt nu dat Blauw-Zwart slechts 50% van zijn transferrechten in handen had. De andere helft was in principe eigendom van Star Company, het bedrijf van makelaar Didier Frenay. Bij een latere verkoop zou men daar dus de helft van de transfersom opstrijken.

Maar ondertussen werd dergelijke constructie, Third Party Ownershop, verboden door de FIFA. Toen Meunier in 2016 aan PSG verkocht zou worden moest er dus een oplossing worden gevonden om de zaak te regulariseren. Uiteindelijk zou Club de overeenkomst met Star Company hebben afgekocht voor zijn twee miljoen euro.

Blauw-Zwart lijkt dus weinig verkeerd te hebben gedaan, maar de werkwijze van Frenay doet wel de wenkbrauwen fronsen. Meunier bleek immers niet op de hoogte gebracht van deze geheime overeenkomst en dat zinde de vleugelback allerminst. Volgens L'Avenir heeft hij dan ook een klacht ingediend wegens fraude.

LEES OOK: Alarm bij Rode Duivels: sleutelspeler haakt af in oktober

De KBVB moet Frenay zijn licentie afpakken indien deze informatie klopt ...

Meest recent

Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

302
302
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

198
198
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

346
346
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

330
330
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

179
179
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

62
62
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

231
231
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

250
250
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

122
122
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

254
254
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

358
358
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

72
72
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

322
322
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

115
115
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

188
188
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

493
493
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

61
61
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

486
486
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

60
60
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1626
1626
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

606
606
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

261
261
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

327
327
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

134
134
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

262
262

Meer sportnieuws