Deuren van Europa League waaien open voor dominant Racing Genk

door
Deuren van Europa League waaien open voor dominant Racing Genk

Racing Genk heeft een prachtig parcours afgelegd in de voorrondes van de Europa League. De Genkenaren wonnen al hun duels met sprekend gemak en stoten zo verdiend door naar de poulefase van de Europa League. Clement en co mogen ook voor de competitie ambitieus zijn, want daar staat Blauw-Wit samen met Club Brugge aan kop.

Na de comfortabele 5-2 overwinning uit de heenwedstrijd kon er vanavond voor Racing Genk nog weinig fout lopen in de uitwedstrijd bij het Deense Bröndby, zo leek alvast vooraf. Clement koos dan ook nog eens voor zijn op papier sterkste opstelling met Samatta voorin en achteraan het duo Dewaest-Lucumi. De Denen spelen doorgaans voor een vurige achterban, vanavond was het stadion echter maar karig gevuld.
Racing Genk zet al snel de puntjes op de i
Wie een stormloop van de thuisploeg verwachtte kwam bedrogen uit, het waren de bezoekers die al na tien minuten spelen de voorsprong namen toen Malinovskyi, weeral hij, met een schot van buiten de zestien de 0-1 op het bord zette. Bröndby had nu al minstens vier doelpunten nodig om nog door te stoten. Op het halfuur werd de taak voor de thuisploeg alleen nog maar wat zwaarder toen Ndongala randje buitenspel alleen op de doelman mocht afgaan en hoog in het dak van het doel schoot: 0-2. Plots ging het nu snel en net als in de Luminus Arena scoorde Wilczek de aansluitingstreffer. Het was een kleine smet op een voor de rest probleemloze eerste heflt van Racing Genk in Denemarken.

Malinovskyi zet Racing Genk al na een dikke tien minuten spelen op rozen in Denemarken.
Deuren van Europa League waaien open voor Clement en co
Vorige week was Blauw-Wit nog nonchalant na de pauze door een 2-0 voorsprong te verspelen, vandaag had Clement zijn jongens ingepeperd om niet hetzelfde voor te hebben. De thuisploeg probeerde na de rust wel om druk te zetten maar versierde nauwelijks een kans die naam waardig. Op het uur viel de gelijkmaker dan toch toen Larsson helemaal werd vrijgelaten aan de tweede paal en de 2-2 in doel poeierde. Racing Genk was nauwelijks aangeslagen want een paar minuten later kopte Dewaest de bezoekers al weer op voorsprong. Het was de definitieve doodsteek voor de moedige Denen die met hun 'open' voetbal de ploeg van Clement volledig in hun kaart speelde. In het slot van de wedstrijd maakte Samatta het bezoekende feest nog compleet door de 2-4 te scoren. Na een prachtige voorronde mag Racing Genk zo meer dan verdiend naar de poulefase van de Europa League.
Scoreverloop:
0-1 (16') Malinovskyi, 0-2 (34') Ndongala, 1-2 (35') Wilczek, 2-2 (59') Larsson, 2-3 (67') Dewaest, 2-4 (88') Samatta

Wordt Racing Genk kampioen dit seizoen?

Meest recent

Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

29
29
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

30
30
Paniek in amateur: 'Racisemerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

30
30
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

78
78
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

45
45
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

235
235
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

96
96
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

205
205
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

159
159
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

240
240
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

176
176
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

177
177
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

143
143
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

271
271
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

49
49
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

338
338
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

117
117
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

238
238
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

131
131
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

20
20
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

46
46
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

330
330
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

216
216
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

222
222
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68

Meer sportnieuws