Axel Witsel wordt snel voorgesteld bij Borussia Dortmund en dat is volgens Wilfried Van Moer een zeer goede zaak. De voormalige Belgische international denkt dat ook de nationale ploeg er van zal profiteren.
"Het doet me deugd dat Axel Witsel weer in Europa gaat voetballen. Niet alleen Dortmund en Witsel zelf doen een goede zaak, ook de nationale ploeg profiteert hiervan. Wanneer je in China voetbalt, zal je spel daar toch altijd door beïnvloed worden. Het niveau is er een stuk lager, waardoor je wat uit je ritme komt. In de Duitse Bundesliga zal dat totaal niet meer het geval zijn. Natuurlijk, Witsel zal financieel moeten inleveren, maar hij kan eindelijk op het niveau voetballen dat we allemaal voor hem voor ogen hebben", zegt hij aan Het Belang van Limburg.
De ex-bondscoach dat het een zeer goed huwelijk tussen Witsel en Dortmund gaat worden. "Het zegt ook wel iets dat een grote club als Dortmund, een zeer grote en goed voetballende ploeg, hem gaat weghalen in China. Witsel is binnen een elftal toch een grote meneer en waarschijnlijk hadden ze zo iemand nodig. Hij is tactisch heel erg sterk en kan een ploeg mee helpen organiseren. Ik zie het volledig zitten."
LEES OOK: 'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'
Claudio Reulens