TU: 'Club-aanvaller lokt interesse, geruchten Anderlecht nemen toe'

door
TU: 'Club-aanvaller lokt interesse, geruchten Anderlecht nemen toe'

De ontknoping in de competities in binnen- en buitenland moet in de komende weken nog volgen, maar heel wat clubs zijn nu al druk bezig met hun voorbereiding op de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht werd door bepaalde media gelinkt aan een transfer van Bjorn Engels, die op een zijspoor zit bij Olympiakos. Maar de Brusselaars reageerden zelf op deze geruchten. "Anderlecht heeft geen enkel contact gehad met Bjorn Engels over een eventuele overgang", klonk het. Geen contact dus, maar eventuele interesse wordt evenmin ontkend. RSCA had ook gehoopt om Matz Sels nog een seizoen te kunnen houden, maar volgens Het Laatste Nieuws keert de doelman in principe gewoon terug naar Newcastle United.

Een langere samenwerking met Liverpool-huurling Lazar Markovic is dan weer niet uitgesloten voor de Brusselaars. "Anderlecht is een grote naam in Europa, misschien speelt het volgend seizoen in de Champions League en Lazar voelt zich goed in België. Er is dus ruimte om te onderhandelen, hé", liet zijn makelaar verstaan tegenover HLN.

Dorin Rotariu wordt dit seizoen verhuurd aan Moeskroen en doet het daar meer dan behoorlijk, toch is de kans klein dat hij volgend seizoen een belangrijke rol krijgt bij Club Brugge. Mogelijk zoekt hij dus ergens zijn heil. Het Nederlandse sc Heerenveen zou volgens Fanatik alvast concrete interesse vertonen in de Roemeens international.

Zulte Waregem toont zich nu al erg actief op de transfermarkt en richt zich vooral op het aantrekken van spelers die na het seizoen einde contract zijn. Zo werd de komst van Erdin Demir van Waasland-Beveren officieel afgerond. En met Hicham Faik haalde de club ook een nieuwe middenvelder in huis, de Nederlandse-Marokkaan komt over van Excelsior Rotterdam.

BUITENLAND
Olympiakos wil na het seizoen schoon schip maken in de spelerskern en dat heeft ook zijn invloed op de Belgen die er actief zijn. Onze redactie sprak met de Griekse journalist Johnny Georgopoulos en die denkt dat enkel Silvio Proto een reële kans om te blijven heeft. De aankoopoptie op Kevin Mirallas wordt wellicht niet gelicht. Guillaume Gillet en Vadis Odjidja mogen dan weer beschikken, een terugkeer naar België is in hun geval niet uitgesloten.

Coach Unai Emery moet wellicht snel vertrekken bij PSG en volgens het doorgaans betrouwbare L'Equipe heeft de club al een opvolger gekozen. Vanuit Doha zou immers het signaal zijn gekomen dat Thomas Tuchel de opvolger van Emery moet worden. De ex-trainer van Borussia Dortmund zou tot 2020 kunnen tekenen in het Parc des Princes.

Bayern München zou zijn oog hebben laten vallen op een nieuwe winger. Volgens Sky Sports heeft de kampioen van de Bundesliga zich namelijk officieel gemeld voor Chelsea-buitenspeler Kenedy. Op dit moment wordt de Braziliaan door de Blues uitgeleend aan Newcastle United, waar hij het heel erg goed doet.

LEES OOK: Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

Rotariu moet een nieuwe kans krijgen bij Club ...

Meest recent

'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

0
0
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

73
73
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

45
45
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

266
266
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

210
210
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

132
132
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

17
17
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

349
349
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

273
273
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1044
1044
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

344
344
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

326
326
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

323
323
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

271
271
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

434
434
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

197
197
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

325
325
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

239
239
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

356
356
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2992
2992
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

695
695
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

447
447
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

334
334
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

224
224
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

486
486

Meer sportnieuws