Standard realiseert comeback van het seizoen na geweldige partij

door
Standard realiseert comeback van het seizoen na geweldige partij

Na een geweldige comeback houdt Standard zijn kansen op Play-Off I gaaf. De Rouches kwamen tot twee maal toe op voorsprong maar botsten op een geweldige Awoniyi. Met een man minder en een vurige aanhang ging de thuisploeg in de laatste minuten echter nog op en over Moeskroen-Peruwelz.

Standard heeft al een eerste prijs(je) beet, donderdag plaatste het zich na een nipte nederlaag op het veld van Club Brugge voor de finale van de Beker van België. De Rouches willen echter vooral een plaats bemachtigen in Play-off I, daarvoor moest het vandaag absoluut winnen van Moeskroen-Peruwelz, zowat alle concurrenten pakten inmiddels immers al punten. Zowel Sa Pinto als Rednic gingen met de grove borstel door hun ploeg, bij de thuisploeg zaten onder meer Mpoku en Laifis op de bank.
Standard neemt droomstart maar nadien valt de trein stil
Sa Pinto zag zijn ploeg een droomstart maken, na minder dan tien minuten spelen kopte nieuwkomer Koutroubis op de paal, de goed gevolgde Luyindama kon wel raak koppen: 1-0 voor de Rouches. Een dominant Standard zag Moeskroen echter tien minuten later al weer gelijk maken toen Awoniyi zich knap doorzette en ook Ochoa het nakijken gaf: 1-1 en alles te herdoen voor de thuisploeg. De bezoekers roken plots hun kans en Van Durme verzuimde om Les Hurlus op voorsprong te zetten. De thuisgoalie had even later nog een prima redding in huis op een poging van Awoniyi. De Rouches konden voorlopig het goede voetbal van de laatste weken niet doortrekken en moesten met een gelijke stand de kleedkamers opzoeken.


Standard opent de score, een verrassend Moeskroen maakt al snel gelijk.

Geweldige veerkracht bezorgt gedecimeerd Standard de zege
Ook na de pauze ging Standard weer goed van start, na een dikke minuut spelen drong Pocognoli door tot in de zestien, zijn voorzet week af op het been van Vojvoda en vloog pardoes over Werner in doel: 2-1 voor de thuisploeg. De thuisploeg drukte nu door en Luyindama en Sa kregen de volgende kansen voor Standard niet binnen het kader. Op het uur was er ook nog eens een kans voor Awoniyi die voorlangs schoot. Het was een waarschuwing voor de thuisploeg, die bij momenten arrogant stond te voetballen en wederom van nul moest beginnen toen Awoniyi de vrijstaande Rotariu aanspeelde en het 2-2 werd. De zorgen voor Standard werden nog wat groter toen Luyindama op een dik kwartier van het einde van het veld moest met een tweede gele kaart en Awoniyi even later opnieuw scoorde voor de bezoekers: 2-3. Het pleit voor de thuisploeg dat ze met een man minder bleven drukken en dat werd ook nog beloond met de gelijkmaker van Carcela op een paar minuten van het einde. Heel Sclessin werd uiteindelijk nog helemaal gek toen Cop in de voorlaatste minuut de 4-3 voorbij Werner schoof. Zo doet Standard nog steeds mee voor Play-Off I, lange tijd leek die droom een utopie te worden.

Scoreverloop:
1-0 (9') Luyindama, 1-1 (19') Awoniyi, 2-1 (47') Pocognoli, 2-2 (65') Rotariu, 2-3 (76') Awoniyi, 3-3 (87') Carcela, 4-3 (89') Cop
Bijzonderheid:
Luyindama krijgt een tweede gele kaart. (73'), Govea krijgt een tweede gele kaart. (90')

LEES OOK: Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Terechte zege?

Meest recent

Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

13
13
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

21
21
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

56
56
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

80
80
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

150
150
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

61
61
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

138
138
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

466
466
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

244
244
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

303
303
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

278
278
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

106
106
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

733
733
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

365
365
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

413
413
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

353
353
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

243
243
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

433
433
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

402
402
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

134
134
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

527
527
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

238
238
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

118
118
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

449
449

Meer sportnieuws