Rafael van der Vaart is net als het hele team erg teleurgesteld over de nederlaag tegen Duitsland. Nederland verloor met 1-2 van Duitsland en het EK lijkt daarmee over, hoewel er nog een kleine kans inzit.
"Ik voel me kloten. Ik had echt niet gedacht dat we twee keer zouden verliezen", zei Van der Vaart na de wedstrijd. "Ik vond het krachtsverschil niet groot. De eerste twintig minuten waren goed. Maar we geven te makkelijk goals weg. Voetballend gezien, kregen we weer kansen. Dat is gewoon goed. Maar zij waren zo goed en scherp en maken twee geweldige goals. Dat is het verschil."
De aanvoerder van de tweede helft (Van der Vaart kwam erin voor Van Bommel) voelde zich na de wedstrijd niet prettig. "Persoonlijk is het zwaar, ja. Je weet dat je erin kan komen. Daar knok ik elke dag voor. Ik vond dat mijn invalbeurt wel aardig ging. Maar het was moeilijk. Je komt in een wedstijd met een enorm hoog tempo."
Net als Mark van Bommel legt ook Van der Vaart zich nog niet neer bij de uitschakeling, hoewel de linkspoot weet dat het lastig gaat worden. "Als je 2-0 wint van Portugal maken we nog een goede kans. Duitsland gaat wel winnen van de Denen. Waarom zou het ons niet lukken? Nu hebben we helemaal niks, zolang er kans is, blijven we er in geloven."
LEES OOK:
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht