Charleroi wint zware veldslag op de Bosuil

door
Charleroi wint zware veldslag op de Bosuil

Een volwassen Charleroi heeft de drie punten mee gegraaid op het veld van Antwerp. De ploeg van Felice Mazzu speelde een goede partij op de Bosuil en koos zijn momenten perfect uit. Antwerp van zijn kant dreigt uit de top-zes te vallen na een wedstrijd die vooral gekenmerkt werd door enorm veel overtredingen.

De wedstrijd tussen Antwerp en Charleroi werd vandaag vooraf gegaan door een indrukwekkend eerbetoon aan de overleden Antwerpse jeugdspeler, Joël Lobanzo. De jongeman overleed eerder deze week aan een hartfalen. Bij de thuisploeg ontbrak Haroun, Yatabaré en Rodrigues zaten op de bank. In hun plaats begonnen Hairemans, Sall en Ardaiz aan de partij. Bij de bezoekers wijzigde Mazzu zoals gebruikelijk weinig, enkel N'Ganga verving Nurio.


Antwerp was in rouw na de plotse dood van een jeugdspeler.

Benavente ontpopt zich tot smaakmaker

Wie een gesloten wedstrijd had verwacht op de Bosuil kwam bedrogen uit. Het eerste halfuur was aangenaam om te volgen met kansen langs beide zijden. Na goed tien minuten spelen haalde Baby de achterlijn, hij legde gepast terug op Benavente en die legde rustig binnen: 0-1 voor de bezoekers. Nog geen tien minuten later hingen de bordjes weer gelijk toen Ardaiz profiteerde van geklungel in de defensie van de Karolo's: 1-1. Het was echter het dagje van Benavente, want de Peruviaan kon er iets voor het halfuur 1-2 van maken na een mooie doorsteekpas van Lukebakio. In het laatste kwartier werd er vooral gebikkeld en nog weinig gevoetbald. Charleroi leek halfweg een uitstekende zaak te doen met het oog op Play-Off I.


Een ontevreden Bolöni wisselde tijdens de rust meteen twee keer na een zwakke eerste helft van Antwerp.

Charleroi toont meer maturiteit dan Antwerp

Bolöni was duidelijk niet tevreden met de prestatie van zijn ploeg en wisselde tijdens de rust direct twee spelers: Rodrigues en Yatabaré vervingen Corryn en Hairemans. De eerste grote kans na de pauze was opnieuw voor Charleroi. Een bedrijvige Lukebakio trapte op de rand van de zestien richting winkelhaak, Bolat bracht knap redding. Ook na de pauze waren er enorm veel (vaak venijnige) duels en bleef het goed voetbal wat achterwege. Op dik twintig minuten van het einde kreeg Baby de kans om de wedstrijd te beslissen maar hij trapte onbegrijpelijk over. De Fransman kon een paar minuten later zijn misser al rechtzetten na een intikker op de voorzet van Rezaei: 1-3. De wedstrijd leek nu volledig gespeeld en Antwerp slaagde er voorlopig niet in om te reageren. In de laatste tien minuten kreeg Ardaiz nog een kans om terug wat spanning in de partij te brengen, zijn schot ging echter hoog over. Uiteindelijk bleef het 1-3 en staat Charleroi stevig op de tweede plaats, Antwerp van zijn kant kan mits winst van Zulte Waregem uit de top-zes vallen. 
Scoreverloop:

0-1 (10') Benavente, 1-1 (18') Ardaiz, 1-2 (28') Benavente, 1-3 (71') Baby


LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

Haalt Antwerp PO1?

Meest recent

Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

0
0
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

6
6
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

181
181
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

59
59
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

319
319
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

290
290
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

46
46
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

168
168
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

156
156
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

100
100
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

181
181
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

526
526
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

428
428
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

80
80
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

236
236
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

166
166
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

591
591
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

168
168
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

235
235
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

201
201
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

234
234
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

305
305
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

149
149
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

307
307
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

80
80

Meer sportnieuws