België had het alweer moeilijk tegen een ploeg die vooral kwam verdedigen. Onder Marc Wilmots kenden de Belgen ook veel problemen met ploegen die de boel dichttimmerden.
Peter Vandenbempt is kritisch. "Dit was het soort wedstrijd waarvan we er de voorbije vier jaar net iets te veel gezien hebben. De Belgen die er op belangrijke momenten niet in slagen om tempo te ontwikkelen tegen een gesloten verdediging. Dat was onder Marc Wilmots vaak ook het geval. Dat het spel te traag ging, dat er te weinig ideeën waren, dat spelers te veel liepen met de bal. Na een paar heel goeie prestaties met prachtig voetbal had ik toch gedacht en gehoopt dat we dit niet meer zouden zien", zegt hij aan
Sporza.
"De Belgen hebben zich ook wel in de val laten lokken door de lepe Grieken. Dat was het grootste anti-voetbal dat ik de afgelopen jaren gezien heb. Ze stonden geparkeerd in hun eigen zestien en deden in balbezit niets. De Belgen zijn daar te veel in meegegaan. En dat terwijl het toch niet nieuw is voor de Duivels om tegen een gesloten verdediging te spelen? Ook bij hun clubs moeten ze dat vaak doen. Als ze dat nu nog moeten leren, als ze na vijf jaar samen met deze groep nog altijd stappen moeten zetten in dat leerproces, dan vind ik dat toch allemaal redelijk lang duren."
LEES OOK:
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”